Skocz do zawartości

[do 1500] Rower corossowy uniwersalny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

 

Zamierzam kupić rower crossowy uniwersalny do 1500 zł. Prosiłbym o doradzenie jaki rozmiar na 170 wzrostu 75 kg wagi. Oczywiście interesuje mnie również model i marka. W poprzednich wątkach zauważyłem że polecacie Unibike, Meride, Kands, Lazaro, Spartacus. Jakieś konkretne modele, któryś się wyróżnia w tej cenie?

 

Co sądzicie o rowerach poniżej?

 

https://www.kross.pl/pl/2017/cross/evado-1-0

 

Czym różni się cross Evado 1.0 z 2017roku od 2.0 z 2016. Mają podobną cenę i to mnie zastanawia, trochę mylne oznakowanie modeli.

 

https://www.kellysbike.com/pl/cross-c0000000000515/cliff-10-black-yellow-p0000000048554

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba rowery są zaledwie na granicy akceptowalności . To słaby sprzęt co nie znaczy że nie można na nich z przyjemnością jeździć. Trudno jednoznacznie powiedzieć który lepszy . Jeden ma lepsze , drugi tamto . Jeśli możesz oba zobaczyć w realu to weź tego który będzie wygodniejszy . Jeśli oba wygodne to lżejszego . Choć ważniejsze który ma lżejsze koła .

Rozmiar ....  17 albo 19 " . Producenci mają różne podejście do rozmiarów i zawsze konieczna jest przymiarka .

O ile moja przeglądarka nie kłamie to Evado 2016 i 2017 nie różnią się .

Tak jak napisałeś na wstępie w tej kategorii cenowej przeważnie polecane są rowery Kands , Lazarro .  Za takie same pieniądze dostaniesz zdecydowanie więcej . Tzn lepszy osprzęt bo jak rowery spisują się jako całość nie wiem , ale czytałem sporo pochlebnych opinii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WaGiant dzięki za odpowiedź.

 

 

Widzę, że polecacie głownie Eries, Lazaro, Kands i Spartacus - ciężko je stacjonarnie spotkać ( usiąść, zobaczyć ). Wiem, że w cenie do 1500 są najlepsze - niestety słaba dystrybucja je dyskwalifikuje. Tak więc, co byście polecieli poza tymi 4 markami, coś dostępnego na miejscu w większym mieście (Łódź). Merida, Kross, Unibike, Author, B'Twin Decathlona? a może coś innego? Prosiłbym o konkretny model/link. Czy poniższe rowery mają wolno - bieg/kasetę i blokadę amortyzatora. Nie mogę tego znaleźć. Czy wolno-bieg jest aż taki zły?

 

Proszę o ocenę:

 

Unibike Prime UNIBIKE 2017 - PRIME GTS ROWER CROSS 28"  Czy dużo gorszy jest od Unibike Crossfire? (niestety kosztuje ok. 1900-2100 zł)

Może pośrednio Unibike Flash GTS (ok.1650 zł)

 

Merida Crossway 20V https://www.zico-bik...CFczJsgodO3QGgw

 

Romet Orkan 3.0 ORKAN 2 M - CROSS - Romet

 

Author Compact AUTHOR Compact 2017 -

rama wykonana z aluminium
widelec rst neon
komponenty

 

Z góry dzięki za radę,

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merida albo Orkan . To już przyzwoite rowery . Główna różnica miedzy nimi to amortyzator ale nie wiem który lepszy . Oba mają kasety .

Unibike  i Author są wyraźnie gorsze i porównywalne ze sobą .

Potrzebna Ci blokada amora ?  Wolnobiegi są gorsze , koła pod wolnobiegi mogą być gorsze ale też jeżdżą :)

Z 1500 zł  w kieszeni musisz szukać okazji ( merida , romet )  albo pogodzić się ze sprzętem typowo rekreacyjnym .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

O ile moja przeglądarka nie kłamie to Evado 2016 i 2017 nie różnią się .

[...]

 

2016 ma amortyzowaną sztycę a 2017 nie. To tak na przyszłość, bo temat już nieaktualny, ale może informacyjnie dla kogoś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...