Skocz do zawartości

[Co kupić] Triban 540 czy Sensa Romagna Sport - oto jest zagadka


radomir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

jako nowy na forum:

 

Dzień Dobry :)

 

Proszę o pomoc, albowiem po 4 latach na crossowym rowerku (znakomitym  skądinąd) zapragnąłem szosy i drugi rok planuję, myślę kombinuję...Nastała pora realizacji planów.

 

Wybór padł na dwa:

1. Triban 540 https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-540-id_8377756.html;

2. Sensa Romagna Sport http://allegro.pl/rower-szosowy-sensa-romagna-sport-105-11s-nowy-i6727875951.html.

 

Osprzętowo i cenowo oba zbliżone do siebie, Sensa nieco droższa, ale linki inside, i hamulce inne. Tyle ja widzę, a o resztę proszę o podpowiedź Was, co wybrać.

 

Mam 80 kilo wagi, 183 wzrostu (rozważam rozmiar 56). Ścigać się nie będę - stary już jestem, kiedyś dużo biegałem, kolano nie wytrzymało i został rower, żeby się "wyszumieć". 

 

Pytanie, poza kwestią co wygodniejsze to sam obczaję,mam możliwość przymierzenia obu, który przy mojej wadze ma lepsze koła, lepsze hamulce, czy wg Was wewnętrzne poprowadzenie linek daje przewagę? Który wart jest bardziej swojej ceny, a może inne typy, z góry dzięki za podpowiedzi.

 

Nie mam w planach modernizowania roweru, nie oczekuję wyższej klasy osprzętu.

 

I na koniec pytanie, czy montujecie w swoich szosówkach "nóżkę", a jeżeli nie to jak rozwiązujecie kwestię podparcia na postoju?

Dzięki!

 

 

 


poprawny link: https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-540-id_8377756.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ja się nie znam. Ale patrząc tak na oko, to triban wygląda jak z zeszłej epoki. Nie cieszy oka, nie ma na geometri race. A senss jest ładna, krótka główka, do tego 105 robią robotę. Ale za chwilę pojawi się kilku mądrzejszych i dadzą dobre rady.

Żaden z nich rowerów nie ma stopki. Nigdy nie miałem problemu z rowerem na postoju. Stopka jest passe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

faktycznie Sensa wygląda o dekadę młodziej, też jej geometria jest "krótsza" co chyba  mi pasuje, na wycieczki zostaje crossowy Cube, a co w kwestii osprzętu - koła, hamulce, prowadzenie linek? Proszę o podpowiedzi, jakieś alternatywy i dzięki z góry!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pełną (poza korbą) 105 w swoim, z wewnętrznym prowadzeniem i chodzi super, szybko i dokładnie. Jedyne co może przeszkadzać to rattle snake (grzechotanie) na bruku. Powinieneś być zadowolony.

Hamulce, pojedynczy piwot niby gorsze rozwiązanie niż w 105 ale powinny dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem dziś oba, oba w rozmiarze L - 56cm, niestety, nie w 1 miejscu, a w 2 oddalonych o 40min jazdy samochodem. Sensa - twarde siodło, bardziej zwarta pozycja, Btwin bardziej rozciągnięta pozycja, mostek do zmiany na krótszy... czyli cena plus 90zł. Nie było opcji przymiarki 54 - M, czy krótszego mostka. Rozsądek podpowiada Btwin - serwis, gwarancja dożywotnia na ramę etc, sieć gwarancyjna, cena niższa o 10%;, raty 10%.

Fizyka - pozycja na rowerze, raty 20x0% (chyba, w Alledrogo) Sensa... a nie kcem inwestować w rower przez najbliższe kilka lat - zacząłem od poszukiwania używek w okolicach 1500-2000zł, kończę na 3599... Pomijam kwestię wyglądu, nie interesuje mnie. Sensa nie ma w Europie wschodniej sieci deal-erskiej.

Jeżeli ktoś ma Sensa, proszę o info o użytkowaniu, awariach, etc, o Btwin nie martwię  się, ufam marce marketowej. 

Rower ma mi zastąpić bieganie, odpowiednik przebieżek od 45 do 120min. 

Jakieś inne propozycje?

Z góry dzięki!


Up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprostowanie dla szukających roweru w Deca - Sensa ma 2 przedstawicieli w RP, w Skórzewie koło Poznania i Kole chyba. BTwin rozmiaru 56 nie ma, u nich M to chyba 55 a L to 58, stąd trudność w doborze rozmiaru. Sensa 56 to jak BT Ultra900/700 w rozmiarze M - tyle, że rura pionowa ma 55, nie 56 cm, pozostałe wymiary też minimalnie mniejsze. Btwin 520/540 to jeszcze większa rozbieżność - tam rama podsiodłowa w L ma chyba 52cm, a M 50. Z racji rozmiarówki i rat wybór padł na Sensa, jak się dogadam co do ceny i kupię pochwalę się na forum.

Dziękuję za podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, na portalu aukcyjnym skończyły się raty 20x0%...na Sensa i chyba pozostanie btwin. Jechałem Sensą 2x. Twardsze siodło niż w Tribanie, sylwetka bardziej sportowa, zwarta co mi pasuje, i logiczna rozmiarówka, L to 56 cm a nie 58 czy 57 jak w Tribanie. Trochę mało stabilna Sensa przy niskiej prędkości, taka nerwowa była, zataczała się, ale to może przez to, że ledwie z kartona wyjęta była, powietrza może mało i dlatego zwlekałem z kupnem. Btwin czy 540 czy ultra idealne prowadzenie, wygodne siodło. Mimo, że Sensa cena wyższa od 540 za nieco mniej i nerwowe prowadzenie to z uwagi na raty i rozmiarówkę miałem Sensę brać, ale się zespałem i Triban mi pozostał, i to ultra 900 w M jest najbardziej zbliżone do Sena w L... Ach, ciężki wybór, tylko raty mi wchodzą w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź ten, na którym Ci się lepiej, wygodniej siedzi, bo to będzie ten lepiej dopasowany rozmiar. Tribany sporo zalet mają, sporo punktów, gwarancja lifetime na ramę itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się, nabyłem T 540, na miejscu w cenie podnmieniono mi mostek na używaną 100 i 110 dostałem w kieszeń. Sensa wydawała się bardziej sportowa, zaawansowana, linki prowadzone w ramie, ale raty i cena przeważały.

Niestey, pada jak diabli i rower w garażu szczeka

Ucięło mój post, chciałem podziękować za podpowiedzi!, jak wyjadę cyknę parę fotek i opiszę wrażenia, ale to już w nowym temacie!

Dla poszukujących - Ultra 900 super sprzęt, ale na M na zakrętach trochę kolana za blisko łokci były, a L ciut za długa i dużo za droga, gdyby nie cena wziąłbym Ultra 900, ale to 900zeta więcej od 540... to nawet na raty było mi za dużo,

Do zoba na trasie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...