Skocz do zawartości

[Hamulce Hayes] Niedziałający przedni hamulec


Ariven76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam problem z przednim hamulcem, wczoraj wygięła mi się blaszka między klockami hamulcowymi, dzisiaj rozkręciłem, wyczyściłem (było trochę płynu hamulcowego między tłoczkiem a klockiem), wyprostowałem blaszkę i złożyłem wszystko jak należy.
 
Po założeniu okazuje się, że hamulec praktycznie nie działa, tak jakby nie było płynu ale rokręciłem i był cały, dolałem jeszcze trochę castrola dot4 żeby było pod sam korek i skręciłem. Dalej nie działą, klamkę wykręciłem na maxa, hamuje tylko lekko, koło w miejscu nawet nie staje, a luzu na klamce jest jakieś 5/6, 1/6 z tego to już zaczyna działać hamulec...
Poniżej film:
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie ma jak odpowietrzyć... albo poprostu nie umiem  :laugh: W motocyklu to odkręcam jedną śrubkę, później naciskam naprzemian klamką i wylatuje płyn i się dolewa do zbiornika u góry, a tutaj to nie mam pojęcia, przy zacisku nigdzie nic nie ma do odpowietrzenia  :teehee: 

https://zapodaj.net/869d673cd7a7c.jpg.html
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Albo jestem ślepy albo nie widzę w twoim zacisku śruby do odpowietrzania o.O

Do odpowietrzania to ogólnie odpowietrznik a nie śruba. W tym przypadku autor ma właśnie zwykłą śrubę zamiast odpowietrznika i tam tędy będzie wylatywał płyn z klamki jak się ją wykręci. Można tam dać odpowietrznik i będzie normalnie bo ta śruba wszystko utrudnia.

 

Zakręcanie tej śruby potem musi się odbyć z pełnym zbiorniczkiem , trzeba to zrobić szybko bo płyn będzie leciał cały czas a nie można dopuścić do tego , aby w klamce zabrakło bo znów zapowietrzysz hamulec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka ma być cały czas na kierownicy , z tym że ustawiasz ją poziomo do podłoża.

 

Płyn musisz lać tam , gdzie masz śrubkę na torxa w klamce , widać ją na początku Twojego filmu. Możesz spróbować tam wkręcić strzykawkę albo coś , aby ciągle płyn był w układzie i też prościej będzie się lało. Ewentualnie poszukać jakiegoś dedykowanego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce odpowietrzyłem, działają trochę lepiej, ale nijak ma się to do tego co było wcześniej... Przy odpowietrzaniu płyn hamulcowy ściekł na tarcze, wytarłem ale "zgrzyta" czy tam piszczy cały czas...
Więc chyba wezmę się za odtłuszczanie.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce odpowietrzałem tak, że u góry tam gdzie jest torx włożyłem strzykawkę 20ml, zalałem mniej więcej 4/5 płynu, później naciskałem na klamkę 3 razy, 4 przytrzymałem i odkręcałem śrubę do odpowietrzania, wylatywał płyn, klamka się robiła "miękka" i jak puszczałem to zaciągało płyn ze strzykawki. I tak 2 strzykawki, czyli koło 30-35 ml. 
Najwyżej spróbuję jeszcze raz jutro  :sorcerer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzam sposobem pokazanym na filmie i zawsze działa.

Zasada jest taka: powietrze zawsze ucieka do góry.

Więc płyn wlewa się przez zacisk, który jest niżej.

Powietrze i nadmiar płynu wydostają się przez klamkę na górze.

 

Zdaje się, że Ty robisz to innym sposobem.

Ale chyba "pod włos".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz maksymalnej siły to wybierz metaliczne. Trochę potrwa zanim się dotrą , są glosniejsze i trochę szybciej zniknie tarcza , ale wygrywają pod każdym innym względem - siła , długie zjazdy itp.

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu, da to coś jeżeli spryskam tarczę i klocki cleanerem do hamulców?

Chodzi mi o to : https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/hamulce-rowerowe/plyny-hamulcowe/p,plyn-do-czyszczenia-tarcz-hamulcowych-power-brake-clean-750ml-motorex,1408.html

Bo ''podobno'' lepiej sie spisuje niż odtłuszczanie tarczy itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...