Skocz do zawartości

[amortyzator(?)] Air Shox 133mm


saphrii

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Natrafiłem już dość dawno temu na poniższe ustrojstwo:

 

ba18360d69981.jpg

 

Mam w chwili obecnej na serwisie rowerek dziecięcy "full" na 20" kołach.

Niestety amortyzacja jest przewidziana tutaj chyba pod dziecko MacDonalds'a - rowerek ugina się dopiero jak posadziłem na nim swój dorosły 75kg tyłek.

 

Z widelcem poradziłem sobie - precz poszła sprężyna z jednej goleni, dałem dobry smar i jest OK, pod dziewczynką pojawił się SAG :) Natomiast sprężynowy damper (a raczej katapulta bez jakiegokolwiek tłumienia) jest tak twarda, że pod pod dzieckiem ani drgnie, obłęd. Możliwości zmiękczenia fabrycznego "dampera" nie ma, sprężyny na chybił trafił szukać mi szkoda, pomyślałem więc o czymś możliwie tanim, ale z regulacją... i przypomniał mi się ów wynalazek ze zdjęcia rodem z pneumatyki do kamperów.

 

Tylko mam pytania:

 

1) czy ktoś miał styczność i jak to się sprawuje?

2) czy w środku tej dmuchanej gumowej kulki jest jakaś prowadnica/tuleja łącząca przód i tył dampera, czy też kulka jest wyłącznym elementem łączącym?

3) jeśli to drugie (z pkt.2), co podejrzewam, to należy to nazwać sprężyną powietrzną, bo tłumienia jakiegokolwiek tu brak, prawda? :)

4) jakie zakresy ciśnień to akceptuje?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...