Skocz do zawartości

[suport] Wymiana Claris na Tiagra - jaki suport


Skarabeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam szosę Merida Race 80 

https://www.domenasportowa.pl/product-pol-132311-Merida-Race-80-2016-Rower-szosowy.html

 

Planuję wymianę całego osprzętu na Tiagrę. Niestety nie bardzo wiem jaki jest tam suport obecnie i na jaki wymienic z podanych w komplecie

http://www.cyklomania.pl/shimano-grupa-tiagra-4700-50-34-2x10,id5959.html

Będę wdzięczny za udzieloną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szosach z gwintem brytyjski suport ma zawsze 68mm.

Co do planowania, powiedzcie mi ile set Nm trzeba przyłożyć aby miski odkształciły się pod wpływem nierównoległości płaszczyzn mufy?

Jeśli gwinty są w jednej osi reszta nie ma znaczenia, o ile nie dowali się 250 Nm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac to tez tak mi sie wydaje, zwlaszcza ze po drodze sa jeszcze plastikowe podkladki. Ale dla swietego spokoju, jak masz mozliwosc to zrob. Ja u siebie bede robil bo na suwmiarce widac odchylenie rzedu o,2 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, będzie pasował. Jedynie wizualnie pozostaje mały niesmak, bo średnica zewnętrzna misek jest mniejsza od średnicy zewnętrznej mufy i będzie widać kawałek gołego amelinium, ale to taka pierdoła widoczna jedynie z bliska.

@skom25: w szosie akurat tych podkładek nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle specyfikacji twojej Meridy, teraz masz korbę większą niż kompaktowa i kasetę 12-25. Jeśli na tej konfiguracji jeździłeś już w górach i nie brakowało ci przełożeń to możesz pozostać z kasetą 11-25. Jeśli dawałeś radę na podjazdach, ale był ciężko i wolałbyś trochę lżejsze przełożenia to teraz będziesz miał korbę kompaktową (34 zamiast 39 zębów z przodu na małej koronce), czyli będzie trochę lżej. Jeśli nie mogłeś gdzieś podjechać i trzeba było podejść możesz przeskoczyć na kasetę 12-28. Kasety powyżej 28 wymagają już tylnej przerzutki ze średnim wózkiem (oznaczenie GS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarabeusz, 11-25 w napędzie 10rz pozbawione jest dwuch fajnych koronek tj. 16 i 18z. Jak mieszkasz na płaskim, to przemyśl nawet kasetę 11-23. Z taką też da się podjechać krótkie kilku procentowe (6-10%) podjazdy, a tym bardziej na korbie kompaktowej.

S kolei na treningi w górach kup drugą tak jak CR podpowiedział 12-28.

Coś co jest do wszystkiego jest do niczego, tak mówi przysłowie i taka jest prawda, po to wymyślono kilka stopniowań kaset, by je wymieniać w zależności od terenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...