Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
Oldzi

Składanie bmx'a

Rekomendowane odpowiedzi

Oldzi

Otóż chcę złożyć sobie bmx'a i chciałbym wiedzieć czego mi brakuje do tego, gdyż nie jestem w tym temacie obeznany.

Posiadam:

Ramę

Kierownicę z widelcem

Przednie koło

To coś do są przymocowane pedały razem z zębatką

Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• lapaczynskiwiktor
      Przez lapaczynskiwiktor
      Siema moj suntour durolux rc2 2014 sam zmienia skok z 180mm na 160mm co jest tego przyczyną i jak to naprawić.
    • tomek.tk
    • Natx
      Przez Natx
      Hej, mam pytanie. Chcialabym zakupić sakwy i waham się między modelami Crosso Dry Big, a Merida Waterproof Pannier II. O ile na temat Crosso jest mnóstwo opinii w necie, tak na temat Meridy niewiele i zazwyczaj są one nieaktualne (bo z tego co wiem to od 2016r jest w tych sakwach inny system mocowania). Czy może ktoś miał doświadczenie z tymi sakwami i mógłby się nim podzielić?
    • provayder
      Przez provayder
      Witam
      Podzielę się z Wami jak naprawiłem hak przerzutki w swoim Gate 30.
      Luźny hak był przyczyną irytującego stukania/terkotania napędu w czasie jazdy. Ponieważ działo się to głównie w czasie mocnego pedałowania na pierwszy ogień poszedł suport, jednak jego wymiana nie rozwiązała problemu. W końcu znalazłem winowajcę, czyli luźny hak. Po jego dokręceniu irytujące dźwięki ustały. Po pewnym czasie jednak wróciły i okazało się, że niestety puściły gwinty w haku i właściwie konieczna byłaby wymiana tego elementu na nowy. Postanowiłem jednak tym razem zaoszczędzić gotówkę i spróbować naprawić hak samodzielnie.
      Hak wygląda tak:

W ramie są przelotowe otwory. Opcje naprawy były dwie: albo powiększyć otwory i zmienić gwint w haku z M4 na M5 co wiązałoby się też z wierceniem ramy, albo usunięcie resztek gwintu, zmianę kierunku mocowania śrub i zastosowanie nakrętek. Wybrałem tą drugą opcję:

Z drugiej strony konieczne jest zastosowanie podkładek. Ich brak powoduje wciskanie się nakrętek w fazki otworów i utrudnia właściwe i mocne dokręcenie śrub.
      Po zmontowaniu całość wygląda tak:

Mam jeszcze koncepcję wykonania docisku zamiast zwykłej podkładki.
      Mam nadzieję, że komuś się to przyda.
      Pozdrawiam 
    • PrzezPolskePoMarzenia
      Przez PrzezPolskePoMarzenia
      Cześć, pisze do Was drodzy Rowerzyści ze sprawą.
      Organizuje akcję ogólnopolską gdzie dla chorego Jasia Bielińskiego z Tczewa przejedziemy na rowerach wspomagani przez motocyklistów 700km z Pruszcza Gdańskiego do Nowego Sącza w dniach od 1 do 5 września. Trasa wygląda tak:
      Pruszcz Gdański Faktoria - Toruń 1 września
      Toruń - Łódź 2 września
      Łódź - Częstochowa 3 września
      Częstochowa - Kraków 4 września
      Kraków - Nowy Sącz Rynek 5 września
      Mam że ktoś z Was chciałby do nas dołączyć i razem z nami pojechać dla Jasia? Dodam że finał akcji zaplanowany jest na Sądeckim Rynku w dniu 5 września od godziny 14 do 22, wiele koncertów, pokazów, zabawy i przede wszystkim pomoc w zbiórce pieniędzy. Zapraszam. 
      Więcej szczegółów na https://m.facebook.com/PrzezPolskePoMarzenia/ lub telefonicznie u mnie 731955365. 

Pozdrawiam
      Organizator akcji Przez Polskę Po Marzenia
      trasa - czas jazdy, godziny, pauzy, postoje itp.odt