Skocz do zawartości

[rower] Cube Acid, osobliwa geometria


gentile

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem ten rower w ogłoszeniach na Alledrogo i pierwsze co rzuciło mi się w oczy to krótki tylny widelec, koło prawie dotyka rury podsiodłowej. Czy to normalne w rowerze mtb?, brak miejsca na błoto i inne elementy organiczne niesione przez bieżnik. Rozumiem w rowerze szosowym ale tu wygląda to dziwnie, i do tego ta krótka rura górna. Jak sądzicie, pytam wyjadaczy, da się na tym jakoś sensownie jeździć?

 

http://allegro.pl/rower-cube-acid-29-er-3x10-deore-xt-i6541434713.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pogodni za coraz krótszymi rurkami tylnego widelca producenci nieco się zagalopowali. Swoją drogą acid to rower bardziej rekreacyjny (czyt. do jazdy po bułki) więc mało kto będzie go targał po głębokim błocie. Zobacz np. w peak'u, który ma geo zdecydowanie bardziej do sportu - wygięli podsiodłówkę robiąc miejsce oponie i jest gitara.

 

http://velo.pl/sites/default/files/rowery/rower_gorski_accent_peak29_pro_czarno-czerwony_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam XT od razu.... Tylna przerzutka jest fabrycznie XT reszta Deore, które złe nie jest. A piasty SLX w praktyce warte tyle co altusy ;). O jeździe po bułki świadczy właśnie geometria - wysoki i krótki. W tym przypadku wieszanie na ramie błyskotek takich a nie innych tak jak zauważyłeś... daje ileś tam pkt do lansu oraz powoduje, że rower czymś tam się wyróżnia w gąszczu innych, podobnych, co ma zwabić klienta. Przy okazji - przerzutka tylna nawet XTR z manetką Deore pracuje dokładnie tak samo jak Deore.

Edytowane przez vdcmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieni :)

 

Mam 192 cm wzrostu i cube attentiona 23 cale co prawda ale to chyba identyczne ramy. I generalnie ta geometria mi odpowiada. Mam problemy z kręgosłupem i właśnie bardziej wyprostowana pozycja bardziej mi odpowiada. Bałem się ze nie będę mógł już pośmigać ale puki co jest ok. Nawet kilkugodzinna jazda nie powoduje żadnych negatywnych odczuć. Wiec puki co jestem zadowolony.

 

Jedynie co w nim mi nie podoba się to prosta główka i ograniczony wybór amorów ale z tym tez idzie sobie poradzić :) reszta jest fajna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramy na moje oko identyczne nie są, Attention ma więcej miejsca między oponą a rurą podsiodłową (dłuższy tylny widelec), choć to może być kwestia większych opon. Ja raczej będę celował w max 21 cali przy Cube, a np przy Treku brałbym 19,5' bo górne rury są tam super długie. W sklepie przymierzałem się np do Scotta Scale 970 i w rozmiarze 21' ten rower jest po prostu monstrualnie wielki, bardziej odpowiadała mi 19'. Ale pan sprzedawca upierał się, że dla mnie 21 jest ok a 19 "za mała" bo przy odpowiednio wyciągniętej sztyce nie powinienem, jakoby, sięgać nagami do ziemi (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie zmieni :)

 

Mam 192 cm wzrostu i cube attentiona 23 cale co prawda ale to chyba identyczne ramy. I generalnie ta geometria mi odpowiada. Mam problemy z kręgosłupem i właśnie bardziej wyprostowana pozycja bardziej mi odpowiada. Bałem się ze nie będę mógł już pośmigać ale puki co jest ok. Nawet kilkugodzinna jazda nie powoduje żadnych negatywnych odczuć. Wiec puki co jestem zadowolony.

 

Jedynie co w nim mi nie podoba się to prosta główka i ograniczony wybór amorów ale z tym tez idzie sobie poradzić :) reszta jest fajna :)

 

Uważam podobnie,też miałem jakieś tam problemy z grzbietem i dzięki Cube Acid dochodzę do siebie w ekspresowym tempie mam nawet klika mostków na podmianę gdybym faktycznie zapragnął odsunąc nieco kierak.

Nie każdy potrzebuje wyścigówki i nie każdy ma 20 lat by jadąc trzymac za amorek,mi równiez geo Cube odpowiada Ghosta Orbei i Gianta też choc wiem że nie są zbytnio wsród scigaczy popularne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...