Skocz do zawartości

[kierownica] Odgięcie aluminium po uderzeniu


Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatniej wywrotce na rowerze (turystyk z barankiem) lewy bok kierownicy odgiął się zauważalnie do środka. Nie nazbyt przesadnie, ale jednak widocznie. Czy da się to tak samo naprostować jak stal bez ryzyka że ułamie mi się w trakcie jazdy? Czy lepiej wyrzucić kierownicę i kupić sobie nową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli masz dość pary albo odpowiednie narzędzia to próbuj . Aluminium ogólnie nie lubi takich stresów.

Narzędzia mam, wsadzę w imadełko i pomału będę rozginał. Pytanie czy takie leciwe aluminium po odgięciu czyli stresie nie strzeli mi podczas jazdy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to zgięcie jest duże, ale rury dobrze się gnie gdy są wypełnione, np piaskiem. Fabrycznie to jest gięte we wzorniku, co zapobiega spłaszczaniu na boki. Ale to mowa o sporych łukach.
Spokojnie to odegniesz. Najlepiej załóż sobie na końcówkę jakąś inną rurkę, żeby mieć dźwignię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to zgięcie jest duże, ale rury dobrze się gnie gdy są wypełnione, np piaskiem. Fabrycznie to jest gięte we wzorniku, co zapobiega spłaszczaniu na boki. Ale to mowa o sporych łukach.

Spokojnie to odegniesz. Najlepiej załóż sobie na końcówkę jakąś inną rurkę, żeby mieć dźwignię.

OK dzięki

Zgięcie nie jest spore, jak ktoś widzi to na pierwszy rzut oka to myśli że wszystko proste. Samo zgięcie w jeździe nie przeszkadza, a jeździłem rowerze po upadku dość dużo. Wizualnie tylko nieco mnie drażni :yucky:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Samo zgięcie w jeździe nie przeszkadza, a jeździłem rowerze po upadku dość dużo

 

To nie prostuj

Jak wyprostujesz kierownica nadaje sie tylko do wyrzucenia.

 

Aluminium nie toleruje wielokrotnego gięcia. Jeśli coś raz zgiętego cofniesz strzela.

Raz wygięta umiejętnie rurka alu jest mocna. Korygujesz zgięcie i palcami połamiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...