Skocz do zawartości

[Wybór roweru] Unibike Explorer vs Unibike Expedition


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

poszukuję roweru trekkingowego do całodniowych wypadów za miasto (żeby w miarę wygodnie udało się przejechać 70-80 km) oraz na tyle wytrzymałego, żeby przetrwał ze mną kilka następnych lat. Poruszam się głównie po utwardzonych drogach (asfalt, szuter), ale również po bardziej wymagającej nawierzchni (chaszcze, leśne i polne ścieżki), ale bez jakiś wyczynowych wjazdów, zjazdów itd. :)

 

W zeszłym roku miałam okazję jechać na rowerze koleżanki Unibike Expedition LDS 2016: http://www.unibike.pl/expeditionlds.html i byłam nim zachwycona (sama w tym momencie dysponuję rowerem Unibike Pamir sprzed 15 lat -zero amortyzatorów, nędzne przerzutki i słabe hamulce).

 

W sklepie rowerowym polecono mi jednak rower Unibike Explorer LDS 2016: http://www.unibike.pl/explorerlds.html

 

I cóż: brałabym w ciemno model Expedition, ale różnica cenowa między obydwoma modelami wynosi 900 zł (biorąc pod uwagę, że Explorera mam możliwość kupić za 1800 zł, a za Expedition udało mi się na razie uzyskać cenę w sklepie internetowym 2690 zł).

 

Nie znam się na osprzęcie, ale jestem gotowa wydać więcej, jeżeli rzeczywiście zakup jest wart swojej ceny.

 

Stąd też proszę o radę, czy taki laik jak ja odczuje różnicę miedzy obydwoma modelami i czy w tym przypadku warto zainwestować w droższy model ?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tak naprawdę różne rowery, jeden ma koła szersze 27,5" a drugi ma 28". Moja mama ma tego Explorera model 2014 (jeszcze na 26"), walnęła nim już ze dwa tysiące i wszystko w najlepszym porządku. Jeśli zjeżdżasz z asfaltu i poruszasz się po luźniejszym podłożu, to możesz jednak pomyśleć o tym tańszym, sprawdzi się tam lepiej.

Edytowane przez cervandes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Expedition to zdecydowanie lepsza opcja (napęd 3x9 ,lepszy  amortyzator z blokadą) ale ta lepszość nie jest warta 900zł różnicy. Jeśli z tych dwóch to raczej tańszy Explorer.

A to musi być koniecznie Unibike ? Sprzętowo bardzo przyzwoicie prezentuje się zeszłoroczna Rometowska Gazela 4.0 http://allegro.pl/rower-28-trekkingowy-romet-gazela-4-0-rama-17-i-19-i6218951246.html (napęd 3x9) i do tego tańsza od Explorera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...