Skocz do zawartości

[Dylemat] w który z tych dwóch inwestować


pijanypoeta

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Potrzebuję porady jak w temacie, jednak na początek w kwestii wyjaśnienia.

Dwa lata temu kupiłem Mahbike na dojazdy do pracy tylko i wyłącznie w takim celu, po tym jak skradziono mi owego Focusa (który odnalazł się niekompletny kilka dni po zakupie nowego).

O wyprawach rowerowych jeszcze wtedy nie myślałem, dopiero wczesną wiosną tego roku taką formę wypoczynku zacząłem z chęcią intensywnie uprawiać.

Chciałbym w przyszłym roku pojeździć więcej niż w tym (dwie wyprawy czterodniowe - Mazury i Bieszczady oraz kilkanaście jednodniowych z +-50-120km przejazdami i kilkudziesięciu krótszych po 30-45km). Po wyprawie w góry wiem już, że Mahbike jest za ciężki na podjazdy 😕 ale też chcę pozostać przy rowerze turystycznym z racji mieszanych szlaków i tras jakie wybieram i preferuję.

 

Wiem, że Focus (rama ALU 7001) jest wiekową konstrukcją (nie przeszkadza mi to), ale w pełnym osprzętem jest 4-5kg lżejszy od Mahbike, o ile na płaskich odcinkach nie ma to większego znaczenia, to przy górskich podjazdach.....

Druga sprawa w Mahbike w tym roku dwa razy zmieniałem suport, po górskiej wyprawie słychać, że trzeba wymienić go jeszcze raz.

I zadaje sobie teraz pytanie, w którą stronę pójść, zostać przy Mahbike i jego chińskich podzespołach (koleś w serwisie powiedział, że ciężko coś na dobrym poziomie będzie do niego znaleźć),

czy zainwestować w Focusa (począwszy od malowania i manetek + może przedni widelec na hydraulice)?

 

 

 

ROWER-MAHBIKE-28-TREKKING-MESKI-ALUMINIOWY.jpg

focus2.jpg

focus1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Właśnie zgnietliście, zrzuciliście ze stoły, potem zmietliście na szufelkę i wrzuciliście do pieca, następnie podłożyliście rozpałkę i odpaliliście zapałkę.
Następnie puściliście moją koncepcje z dymem 😬😂
 

No cóż, do nowego sezonu mam czas na rozkminianie, dzięki 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem :)

po to założony był ten temat

tylko takich szybkich strzałów się nie spodziewałem

 

zwłaszcza, przy założeniach, że na Mahbike wydam +-1000 na suport, kasetę, mechanizm korbowy i przerzutki przód/tył

przy Focusie doliczałem malowanie, manetki, linki etc. a i tak zakładałem wydatek max 1600.....

 

a w waszej opinii to mija się z celem,

roweru do 2tys z dobrym osprzętem nie znajdę (nowego, może jakąś używkę)

a lżejszy niż Mahbike raczej nie będzie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...