Skocz do zawartości

[Licznik] Licznik bezprzewodowy Sigma BC 1200 WL


HanSolo

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno Sigmę BC 1200WL. Ładny , prosty w montażu, czytelny, szkoda że bez podświetlania. Pojeździłem tydzień i licznik zaczął wariować. Najpierw zawieszał się na jakiejś prędkości jakby podawał ją z opóźnieniem, potem nie liczył czasem przejechanej trasy. w Ciągu dwóch dni przestał pokazywać prędkość zupełnie. Na nic się zdały wszelkie kombinacje ustawienia czujnika i magnesu oraz nadajnika. Dzień później kilometry też przestał liczyć. Napisałem do sprzedawcy, kazali odesłać. Tak zrobiłem, przysłali drugi -nowy. Świetnie myślę.

 

 Założyłem, zaprogramowałem, działa. Następnego dnia jadę i zerkam na prędkość 00,0 -nosz ... Sprawdzam dystans -mniej niz połowa (na oko). Dokładnie te same objawy.

 

 Piszę do sprzedawcy. Że miałem już kilka Sigm i wieele lat służyły, że co się dzieje, że nawet folii z licznika zdjąć nie zdążyłem a on już padł. Próbowałem jeszcze wielokrotnie z nim jeździć -nic. Ani prędkości ani dystansu. Godzina, temperatura -bez problemu. Kazali odesłać. Spakowałem już i czekam na maila do bezpłatnej przesyłki zwrotnej ale w mailu wcześniej pisałem, że może coś z tą serią jest nie tak, może ja sobie wezmę coś na kablu żeby nie było problemu albo coś droższego -może solidniejszego. W odpowiedzi przeczytałem, ze jak dotrze licznik to się odezwą i porozmawiamy o wyborze czegoś innego.

 

W międzyczasie doczytałem ze te liczniki pracują na tzw RDS czyli systemie przesyłu danych z widelca do licznika. Dowiedziałem się o niedokładnościach wskutek zakłóceń ale niedokładności czy chwilowa niemoc to nie 3-4 dni i prawie 200km bez znaku życia!

 

Jak na razie wielki minus dla Sigmy za bubel i wielki plus dla sklepu za jakość obsługi.

 

Możecie doradzić coś? Mam świetne doświadczenia z Sigmą ale kiedyś były tylko takie na przewód więc może taką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupowałeś, że taki dobry sprzedawca? :D Szukam właśnie jakiegoś nowego licznika z Sigmy, podoba mi się  ten https://www.######.pl/product-pol-51947-Komputerek-SIGMA-BC-1606-L.html  jak nie znajdę lepszego albo tańszego to kupię tu. W necie jest tańszy bo w sklepie rowerowym stacjonarnym był dużo droższy, także raczej kupię w necie. Na allegro nie znalazłem tego modelu w ogóle. 109zł w sumie nie drogo jak na ten licznik, chyba, że jakiś lepszy model znacie od BC 1606 L ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się skłaniam ku 14.12 Alti, ponieważ ma interesujący mnie termometr, no i jestem ciekaw jak działa wysokościomierz. Nie różni się dużo cenowo od BC1200 bezp. poprosiłem więc o wymianę na niego + dopłata. Nie działająca Sigma BC 1200 już dotarła do sklepu. Jestem bardzo ciekaw jak zareagują tym razem. BC1200 to nowy model i nie zdziwiłbym się gdyby wszystkie działały z przerwami lub przestawały w pewnym momencie działać. Podejrzewam ze mają pierdyliard zwrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok mogę więc już na spokojnie odradzić Sigmę BC 1200 bezprzewodową. Bardzo dobrze sprawuje mi się zaś przewodowa Sigma 14.12 Alti. Ma świetnie działający wysokościomierz i termometr. W ogóle ma w cholerę funkcji, które jednak nie zaśmiecają menu i nie trzeba się przez nie przeklikiwać pół dnia. Polecam, ma wszystko to co ma internet, a jest w pudełku mniejszym niż te od zapałek i na kierownicy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę.Szukałem jakiegoś licznika i znalazłem Kellys Track 10,sprzedawca opisuje że licznik posiada cyfrowe kodowanie.Szukałem po innych sklepach nikt takiej informacji nie podaje.Więc jak to jest,ma czy nie ma ? Na stronie KLS informacje tylko podstawowe.Może ktoś posiada takie cudo i potwierdzi lub zaprzeczy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...