Skocz do zawartości

[BUTY] Shimano M089 vs Scott MTB Pro


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Shimano M089 i jestem bardzo zadowolony. Na zdjęciach widzę że Scott MTB Pro mają bardziej terenowy bieżnik i możliwość wkręcenia korków. Zależy co chcesz robić : Shimano M089 będzie trochę tańsze i uniwersalne a te Scotty to bardziej nastawione w teren i trudne warunki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać, że wypatrzyłem dziś te Scotty w dobrej cenie także różnica cenowa jest minimalna - inaczej nie brałbym Scottów pod uwagę. Oba buty już zmierzone - komfort może być w obu. Bardziej kwestia co dłużej wytrzyma i jaka opinia użytkowników no i co bardziej warto :D

 

Zastosowanie: asfalt/ścieżki (80%), lekki teren, trochę las, ale ambitnie (choć bez zawodów). ;) Bardziej sport niż turystyka.

 

Jeździłem trochę ponad miesiąc w butach z pewnego sklepu spożywczego ( :D ), ale niestety pękła podeszwa wewnątrz. Z krótkiego doświadczenia wiem już, że oczekuję jak najtwardszej podeszwy, ale żeby dało się chodzić (w obu się dało) i by nie wystawały bloki (by nie rysować).

 

Deklarowaną sztywność M089 5/12 w skali Shimano, Scotty 7 pkt w ich skali. Scotty pod tym względem wydają się pewniejsze gdy się porówna oba buty w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Scotty wyglądają lepiej. Oba buty są podobne, cena nie robi Ci różnicy, to weź co sie bardziej oku podoba ;)
Mnie przekonuje podeszwa Scotta, która powinna w praktyce pozwolić na lepsze przemieszczanie się w terenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scotty ostatecznie kupione. Był to model z poprzednich lat (2013, stąd przecenione), ale nawet lepsze bo jeszcze w wersji ze sztywnością 8 - strasznie twarde. Sprawdzają się znakomicie. Da się w nich pochodzić, ale to już na granicy wygody. Blok nie rysuje przy chodzeniu. Jakość wykonania dobra, martwię się tylko o ścieranie się gumy na protektorze, ale to jedyny mankament. Bardzo przewiewne. Nie uciskają.

 

W Łodzi można dorwać jeszcze rozmiar 43 za 349 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamierzam kupić te buty M89 ewentualnie M065 bo są tańsze, w trudnym terenie rzadko jeżdże, rower mam crossowy, także większość leśne scieżki i asfalt, czy te buty będą odpowiednie, podobają mi się turystyczne shimano mt44 ,ale nie wiem czy nie będą za miękkie i czy ta żyłka dobrze ściągnie stope.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem posiadam Shimano M089 i używam ich na rowerze crossowym. Startuje też w maratonach Mazovi MTB i z doświadczenia wiem że na ciężkie warunki (błoto, ostra wspinaczka) to trochę słabo ale da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...