Skocz do zawartości

[licznik] ustawienie Sigmy BC 1609 dla koła 29"


CorpusPineale

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam pytanie odnośnie ustawienia odpowiedniego rozmiaru koła w liczniku rowerowym Sigma BC 1609. Mój rozmiar koła to 29" x 2,20 (700x55c). W tabelce, dołączonej do licznika nie potrafię odczytać jaki rozmiar mam ustawić (to ta tableka: http://roweroweporady.pl/wp-content/uploads/2010/06/co-wpisac-do-licznika-rowerowego.jpg ) Jest jeszcze liczenie "na piechotę" ale wychodzą mi jakieś kosmiczne liczby.... Czy ktoś może mi pomóc? Kupiłam dzisiaj nowy rower, to mój pierwszy 29"-er i chciałabym mieć aktualny przebieg. Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego najlepiej zmierzyć pod obciążeniem, siedząc na rowerze

Nie przesadzasz? Może jeszcze zrobić wykres obwodu koła w funkcji ciśnienia, podłoża (asfalt, kocie łby) i temperatury?

 

W tabelce, dołączonej do licznika nie potrafię odczytać jaki rozmiar mam ustawić

Dziwna tabelka, skoro dla opony 57-622 (29x2.25) obwód koła jest mniejszy niż dla opony 54-622 (29x2.10). Podobnie dziwnie dla opon 26x1.50 i 26x1.60. Poszukałbym danych lub odpowiedniej tabelki na stronie producenta Twoich opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...