Skocz do zawartości

[napęd] wymiana całego napędu z Acera na SLX, Deore, Deore Xt


LifeIsGood

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów

Witam kolegów

Edytuję i edytuję a ciągle mi takie coś wysyła

Nie wiem czy to może ze długa wiadomość?

w rowerze mam napęd : manetki Shimano Altus M310, przerzutka przednia Altus M311, przerzutka tylnia Acera M360, kaseta Shimano HG31 11-34, korba SR Suntour NEX 42/34/24, suport SR Suntour cartrige. Niby ok i jeździ,przynajmniej do zeszłego miesiąca kiedy wszystko zaczęło się walić na łeb na szyję pomimo regularnych konserwacji przez cały czas. Jakieś trzaski przerywanie,łańcuch żyje własnym życiem. Pomimo dzisiejszej regulacji czuję że to nie zda się na długo. Jestem tym w### i zamierzam wymienić napęd kompletnie na 10 rzędów i nie wiem czy to jest kompatybilne. Wyglądało by to tak: suport najlepiej Hollowtech II kaseta

KasetaDeore XT CS-M771 (10 rzędowa)

Korba Shimano FC M615 Deore 2x10 40x28

Przerzutka przednia Shimano FD M785 Deore XT Top Swing

2x10 rz.

Przerzutka tylna ZEE RD-M640 SS SHIMANO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZEE RD-M640 SS nie ogarnie tego zestawu bo ma za małą pojemność (25T). Reszta jest kompatybilna ale :

- kaseta XT nie jest wytrzymalsza od niższych modeli tylko lżejsza , jeśli nie zależy ci na gramach to nie warto w nią inwestować

- przerzutka przednia również poza paroma gramami i magicznym napisem XT w działaniu niczym się nie różni od tańszych  (SLX, Deore)

- zapomniałeś wspomnieć o manetkach , tu warto zainwestować w XT (SL-M780)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogółem zapytam jeszcze, dla kogoś komu wystarcza napęd 3x8 jest sens pakować się w 3x10? ja tak jak kolega wszystko na altusie 8 rzędowym, działa ale z czasem chce wymienić na cały xt prócz korby jak na razie. Ogółem pół używki pół nowe

 

używane 

-manetki

-przerzutka tył / przód 

 

nowa kaseta i łańcuch

 

w teorii 3x9 też mi by wystarczyło jako 11:34 , głównie rekreacja , turystyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...