Skocz do zawartości

[napęd] Dziwne chrobotanie po dokładnym myciu


kregiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio pierwszy raz zdjąłem swoją korbę, rozkręciłem suport, rozpiąłem łańcuch.
Oczywiście chciałem wszystko ładnie wyczyścić. Niby łozyska nasmarowane, blaty wyczyszczone, łańcuch miał kąpiel szejkową w rozcieńczalniku ekstrakcyjnym bo Pan w casto powiedział że przez pewien czas nie będzie benzyny :( Okej, wszystko złożone do kupy po czym nasmarowałem łańcuch nowym finish line dry. Wtedy bardzo mnie zaskoczyło i zdziwiło takie chrobotanie kiedy łańcuch przetacza się po napędzie 0_o Pomyślałem że to może być wina smaru który jest tak rzadki że przy większej ilości spływa... Pożyczyłem od kolegi smar do motorów crossowych. Porządnie nasmarowałem po czym zrobiłem jazdę próbną. Wszystko jak najbardziej w porządku, lecz dzisiaj wyskoczyłem na przejażdżkę z psem i problem powrócił ;/ Zapewne coś zrobiłem nie tak jako laik :(

 

Proszę was o sugestie/rady ;]

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może głupie pytanie ale ja tak raz zrobiłem :icon_redface: :

Dobrze założyłeś łańcuch przez wózek tylnej przerzutki?

Tam są takie dwa ograniczniki przy kółeczkach (takie wygięte kawałki wózka). Jak źle przełożysz to łańcuch zamiast po kółeczkach ślizga się właśnie po tym ograniczniku.

Druga sprawa to taka, że finish line na zbyt długo nie starcza i szybko się zmywa. Trzeba nim częściej smarować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jakieś drobinki piasku zostały w łańcuchu.

Ostatnio jak czyściłem łańcuch to szejk w benzynie nie wystarczył, wymyłem łańcuch w ciepłej wodzie z płynem do mycia naczyń i już nic nie strzela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch nadaje się na żyletki. To co obserwujesz to "chrupanie" (czy jak inni mówią - strzelanie) zużytego łańcucha. W takich przypadkach nasmarowany łańcuch jest cichy, ale chrupanie pojawia się bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...