Skocz do zawartości

[Internet/router] Jak podzielić łącze Wi-Fi w routerze?


EzioAuditore

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Mam w domu router Technicolor od operatora Internetu UPC. Prędkość łącza to 30Mb/s. Posiadam dwa komputery, które są podłączone do sieci poprzez wifi. Chciałbym nałożyć limit prędkości łącza na jeden z komputerów np. do 5Mb/s zaś drugiemu przydzielić resztę dostępnego łącza. Dlaczego to robię? Ano dlatego, że siadając wieczorami do komputera chcę pograć przez sieć s kumplami. Wszystko spoko do momentu gdy mi się nie wtranżala w łącze siostra ze swoimi serialami, które ogląda przez strony typu cda itp. To kosztuje mnie oczywiście skok pingu z ok. 50 do ponad 900 (dziś taki rekord zanotowałem) i oczywiście ######icę. Da się to jakoś ogarnąć?

Opcja "jesteś pipa, podłącz se kabelek" nie wchodzi w grę - router leży po drugiej stronie mieszkania a żaden generalny remont w najbliższej dekadzie mi się nie szykuje. Poza tym musiałbym kupić chyba szpulę tego przewodu żeby go starczyło do przeniesienia przez całe mieszkanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem w końcu - posiadam jeszcze jeden router, którego obecnie nie używam a który miałem przy poprzedniej umowie z innym dostawcą. Model to Netgear WNR1000. Kupiłem go za własne paciorki więc może jego można wykorzystać jakoś? Np. podłączając jeden do drugiego i ustawiając sieć na tym moim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że jak realnie ograniczysz siostrze internet do 5Mbit (około 600kB/s) to siostra sobie nic nie obejrzy. Cały problem z routerem NetiaSpot jest taki, że nie nadaje się absolutnie do niczego. Jest powolny i przekombinowany, ale też wymagany przez Netię.

 

U mnie problem transferu rozwiązałem podłączając router ASUS WL-500GP (na firmware Tomato) kablowo do NetiaSpot. Na routerze Netii powyłączałem wszystkie funkcje (Wifi, QoS, ...) oprócz Ethernetu. Dopiero router Asusa służy mi do rozdzielania internetu poprzez Wifi i Ethernet na urządzenia domowe. Nie dość, że zasięg mam nieporównywalnie lepszy, to QoS dość dobrze zarządza podziałem łącza i nie ma problemu, żeby dwa urządzenia mogły komfortowo korzystać z internetu (ja-gry, żona-youtube).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie maksymalnego transferu nic nie da, bo nie w tym problem. Przy dużej ilości małych pakietów transfer nie będzie duży ale router może się przestać wyrabiać.

Trzeba poustawiać właściwe priorytety na właściwe połączenia i powinno wszystko działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...