Skocz do zawartości

[do 7000z] Zakup szosówki


Sarc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

po raz kolejny proszę o poradę w zakupie roweru. Poprzednio chciałem coś na dystanse 50-80 km i do 2500zł. Wybór padł na Kellys Phanatic 10 2015r i jestem z tego roweru super zadowolony, jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia :) W tym roku już robiłem trasy powyżej 150km z osobami na szosówkach i nawet potrafiłem ich zmęczyć. W przyszłym roku chce jednak zmienić rower na szosówkę, poprawić średnią prędkość, i troszeczkę poczuć moc rywalizacji startując w triathlonie (na początek pewnie 1/8 ironman) i duathlonie i czasówce. Mam ok186cm, obecnie 98 kg wagi (6kg mniej niż poprzednio).

Poważnie zastanawiam się na kupnem Merida Reacto, podoba mi się geometria, + lemondka wygląda pięknie( Swoją drogą ostatnio miałem okazję siedzieć na tym rowerze o wartości prawie 20 tys zł, był po lekkich przeróbkach).

1.Ma ktoś doświadczenie z tym rowerem rowerem? Prosiłbym o opinie.

2. Drugą opcję które biorę pod uwagę to Kellys URC 30 lub 50. Podobnie jak powyżej, proszę o doświadczenia związane z tym rowerem.

3 Kolejną kwestią nad którą sie waham a chyba najważniejszą, lepiej kupić ramę carbonową i słabszy osprzęt czy jednak pozostać na aluminiowej a kupić dajmy na to osprzęt ultegre?

4 Czy warto kupić używany carbon? Mam propozycje zakupy roweru, rama carbonowa, osprzet ultegra za 4500zł. Rower służył kolarzom profesjonalnym do treningu? Warto w ogóle myśleć o takim rowerze?

5. Inne propozycje?

6 Sprzedam Kellys Phanatic 2014 10 wersja LIME http://www.kellysbike.com/PL/rowery-2014/cross/phanatic-10-lime-accent/lime#.VnXKffnhCUk Proszę zwrócić uwage że wtedy jeszcze przerzutka tył to deore dziś w tej wersji alivio. Stan dobry w sumie bardzo dobry, poza kilka malutkimi zadrapaniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Było o tym wiele razy na forum, ale krótko: jeśli rower ma być sprzętem do rozbudowy to najlepsza rama jak to moż liwe; jeśli rower ma być zakupem ostatecznym tym stosunek jakości rama - osprzęt powinien być wyrównany.

4. Zakup używki po profesjonalistach... Zawodnik ma jeździć, być jak najlepszy. Jeśli sprzęt jest w pełni sponsorowany to jego użytkownika nie bardzo obchodzi troska o niego. W wielu przypadkach firmy wykluczają gwarancję przy sprzęcie używanym zawodniczo. 

 

Jak chcesz sprzedać rower to nie upychaj oferty w poście dotyczącym czegoś innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze mimo, ze handluje Kellysem to odradzę URC. Ta rama to więcej zagadek niz sporawdzonych właściwości a cena szału nie robi.

 

Czemu celujesz w rowery Aero? Jak dla osoby ktora zaczyna z szosą zdecydowanie sugerował bym jakiegos klasycznego sciganta w stylu Giant TCR.

 

Zerknij na TCR Advanced 1 na pelnej Ultegrze.

Zapraszam PW to obgadamy cenę.

 

Jeżeli sie uprzesz na aero mozesz zawsze zerknac na Giant Propel ale to już pozycja bedzie mocno wyciągnięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...