Skocz do zawartości

[ Opinia ] Proszę o opinie S-Works


FraniaBania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Kolegów i Koleżanki  długo mnie nie było byłam na rehabilitacji, Jestem ciekawa opinie czy dokonałam dobrego zakupu ( Ostatni jak była zostałam nazwana Trolem ) proszę o przeprosiny bo się źle czułam z tego powodu ( żartuje )

 

Stoi w Garażu

 

  • Rama: FACT 11m carbon, 29" geometry, tapered HT, carbon PF30 BB, hollow carbon dropouts, replaceable alloy rear derailleur hanger
  • Widelec: Custom RockShox SID World Cup 29 Brain, inertia valve damper, Solo air spring, tapered carbon crown/steerer, top-mount Brain Fade and rebound adj., QR, 15.5": 80mm, 17.5/19/21": 90mm travel
  • Stery: 1-1/8 and 1-1/2" threadless, Campy style upper with 1-1/2" lower, cartridge bearings
  • Mostek: Syntace F109, 6-degree rise, 31.8mm clamp, 15: 75mm, 17.5: 90mm, 19: 100mm, 21: 110mm
  • Kierownica: S-Works XC Carbon flat bar, uni-directional carbon, 680mm wide, 8-degree backsweep, 31.8mm
  • Chwyty: kierownicyTwist grip
  • Przedni hamulec: Magura MT8, hydraulic disc, Hi Friction pad, alloy caliper, Storm SL rotor, 15.5/17.5: 160mm, 19/21:180mm rotor
  • Tylny hamulec: Magura MT8, hydraulic disc, Hi Friction pad, alloy caliper, Storm SL rotor, 160mm rotor: Dźwignie hamulcoweMagura MT8, carbon master cylinder/lever blade, hollow lever pivot, reach adj.
  • Tylna przerzutka: SRAM XX1, 11-speed
  • Manetka: SRAM XX1, 11-speed, twist
  • Kaseta: SRAM XX1, 11-speed, 10-42
  • Łańcuch: SRAM XX1, 11-speed, hollow plates/pins, nickel finish
  • Mechanizm korbowy: S-Works OS carbon, custom spider for SRAM XX1, 11-speed XC single ring, 34T, 15.5": 170mm, Others: 175mm
  • Wieńce: 34T installed, 32T in spare parts box
  • Suport: SRAM PF30, OS press-in bearing, sealed cartridge
  • Koła: Roval Control SL 29, carbon disc, 28mm wide, 32h/DT Swiss Star Ratchet
  • Przednia opona: S-Works Fast Trak, 2Bliss Ready, 120 TPI, aramid bead, 29x2.0"
  • Tylna opona: S-Works Fast Trak, 2Bliss Ready, 120 TPI, aramid bead, 29x2.0"
  • Siodło: Body Geometry Phenom Expert, hollow TI rails, 143mm
  • Sztyca: Specialized carbon, one bolt, 27.2mm, 15.5/17.5": 350mm, Others: 400mm
  • Zacisk: sztycy Specialized 7050 hard anodized alloy, 32.6mm, single bolt

 

post-168342-0-58869500-1447491516_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sposobu użytkowania tego sprzętu, większość będzie pomykał po okolicy w której mieszkam, jest to teren płaski nie będzie się męczył po asfalcie ( mam miejski )

w planach wyjazdy w okolice Świeradowa, Karpacz, stosunkowo blisko


 

Co do kasety to nie wiem czy jest to dobra opcja, na temat roweru MTB wiem tyle że to rower, zastanawiam się czy brak przerzutek z przodu pozwoli użytkować tego Białego Konia odpowiednio ( w zestawie jest druga blaszka z zębami ale podczas jazdy nie da się zmienić ) żartuje


 

Co do ceny to stary model który był bardzo zakurzony w kartonie u sprzedawcy, i rozmiar ramy S nie atrakcyjny handlowo, więc cena była bardzo atrakcyjna jak na taki rower - 60%


 

Mam nadzieje że Koledzy którzy w moim poprzednim poście :

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/145454-budzet-5500-7500-pierwszy-rower-mtb-dla-kobiety/

 

bardzo ochoczo wypowiadali, również się wypowiedzą i udzielą porad teraz już praktycznych

 

pozdrawiam

 

Frania

post-168342-0-66602800-1447504792_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś ostatnio czytałem, że robi się populizm na pedałowanie, rower coraz częściej traktujemy jako styl życia, jako nasz wizerunek. Przecież nie pojadę na wigry po bułki w niedziele, co sąsiedzi powiedzą.

 

Piękny bike, jedyne co psuje cały efekt to rozmiar ramy, no ale wiadomo.

Oby nie zawodził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mi się wydaje że ten temat powinien się nazywać " [zachwyt] Spec S-Works, proszę o wyrażanie wyrazów zachwytu, zazdrości itp" :D
Dokladnie! Zgadzam się z przedmówcą. Mam tylko nadzieję że będzie tak samo wygodny jak drogi... Nikt nie bierze pod uwagę że takie rowery nie są do jazdy po bulki tylko robi się je dla zawodowców, czyli zaklada się odpowiedni poziom wytrenowania i rozciągnięcia takiej osoby... efekt taki że rower za xxx tysięcy może być mega niewygodny dla osoby śmigającej rekraacyjnie. Polecam zwrcać uwagę na stopień rozciągnięcia lańcucha w tym rowerze(albo lepiej kupno 2 dodatkowych i zmiany rotacyjne co 200-300km) bo rozciągnięty szybko zje te zębatki, a wymiana napędu będzie srogo boleć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nazywać " [zachwyt] Spec S-Works, proszę o wyrażanie wyrazów zachwytu

 

Zachwyt nie jest mi wcale potrzebny, po bułki chodzę pieszo szkoda opon,

 

Dodając temat odniosłam się do mojego z przed dwóch lat gdzie koledzy nazwali mnie TROLEM a jak go poczytasz i zobaczysz jaki rowerek mi kazali kupić, teraz jestem ciekaw ich opinii co myślą o rowerze ? nie patrząc na markę

 

Rama pasuje do mojego wzrostu mam 163cm krótką nogę,

 

 

,

górach bez przedniej przerzutki łatwo nie będziesz miała

 

Mam cichą nadzieje że jakoś sobie poradzę z jedną przerzutką,  kochany Batek też ma jedną z przodu i 8 w kole i jakoś sobie radziłam, a wag 24 kg, ten nic nie waży

 

 

Zastanawia mnie jedna sprawa, mam 34 T z przodu i zapasową 32 T  teraz muszę dokonać prób która jest lepsza dla mnie i tyle,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga @Franiu jak widzisz im dalej będziesz drążyć temat bym zacznie się robić nieprzyjemnie. Innymi słowy część będzie miała zwyczajny ból d...y. Skorzystałaś z "bonusu" bo jesteś niska i kupiłaś kozacki sprzęt. Przedni blat sobie wymień od razu tym bardziej, że to rower chyba tylko w pagórkowaty teren. Nie ma sensu nadwyrężać kolan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Dodając temat odniosłam się do mojego z przed dwóch lat gdzie koledzy nazwali mnie TROLEM a jak go poczytasz i zobaczysz jaki rowerek mi kazali kupić, teraz jestem ciekaw ich opinii co myślą o rowerze ? nie patrząc na markę

 

No a co można myśleć o takim rowerze? Drogi model, zapewne fajny, ładny itp, tyle. Bardziej miarodajną opinią to możesz się podzielić Ty, jako właścicielka.

Zazwyczaj ludzie po zakupie sprzętu dzielą się wrażeniami z użytkowania, jazdy, co im pasuje, a co nie. Czasem nawet recenzje piszą. Pierwszy raz spotykam się z tym żeby ktoś pytał o opinie na temat już zakupionego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja tam tylko moge wyrazic swoje ubolewanie, nad faktem że kolejny Parszywy Szpec jeździ zamiast gnić w sklepie :bye2:
Carbon nie gnije :teehee::w00t::laugh:

 

Droga @Franiu jak widzisz im dalej będziesz drążyć temat bym zacznie się robić nieprzyjemnie. Innymi słowy część będzie miała zwyczajny ból d...y.
Fakt, temat do zamknięcia.

 

Przedni blat sobie wymień od razu tym bardziej, że to rower chyba tylko w pagórkowaty teren.
Z tego co wiem z innych tematów na forum to rower na 'okazyjnie' pagórkowaty teren z przewagą wielkopolski wieć lepiej samemu się przekonać. Dokupić 2 lańcuchy i w drogę. Przyjemności z jady!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz spotykam się z tym żeby ktoś pytał o opinie na temat już zakupionego sprzętu.

 

Uwierz, bardzo dużo tego tu się przewija. Z tego co zaobserwowałem, tacy ludzie dzielą się głównie na dwie grupy:

 

1. Kupiłem jakiś szajs, ale kosztował przecież 1000zł, musi być dobry, nie?

2. Paczcie biedaki, jaki sprzęt na wypasie. 20 klocków kosztował. I co? I tak was nie stać. A teraz klękać i buty lizać. Niektórzy tak na poważnie, inni to trolle.

 

Stąd moje pytanie, jaki sens istnienia tego konkretnego tematu? Pytam zarówno jako użytkownik, jak i jako moderator. Bo jeśli faktycznie "zachwyt nie jest Ci potrzebny", to i ten temat nie jest potrzebny. Jeśli chcesz się pochwalić,  są do tego inne narzędzia i działy forum. Jeśli pytasz o opinie, za późno. Z boku taki temat naprawdę wygląda jak trolling.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower kupiony za -60% więc w czym macie problem?? Wielu tutaj ma rowery w podobnych cenach i nie jest to jakieś specjalne halo.

Kaseta też może być inna bo najtańszy GX też podejdzie. Poza tym i tak trzeba sporo jeżdzić by trzeba było myśleć o wymianie napędu. Tak z dwa lata powinna spokojnie wytrzymać. Byle kondycja i zdrowie było a resztę pierniczyć bo to nie problemy są. 

 

Kobitka się "szarpnęła" na taką maszynkę i zwyczajnie chce się pochwalić. Równie dobrze ta sama gatka mogła by mieć miejsce w dziale 29er gdzie chwalimy się swoimi rowerami. No ale to jest @FraniaBania a nie @FranekBanek i chyba w tym tkwi sedno sprawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...