Skocz do zawartości

[4500PLN]MTB 29


Schreddis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Stoję przed wyborem nowego roweru i jego rozmiaru. Spowodowane zostało to krótką przejażdżką na krossie b2, który pokazał, jak bardzo zmieniała się geometria w ciągu paru lat. Dotychczas byłem użytkownikiem starego mtb, 26", v-brakei i pozycja typu: "leżę na ramie" :D. Budżet to około 4500pln aczkolwiek rozważę wszelkie propozycje. Ogólnie zdecydowałem, że w takim budżecie rozsądniej będzie przewijać się po klasie średniej hardtaili niż porywać się na podstawowe fulle z kiepskimi zawiechami. Oczywiście jedną z propozycji jest nowy Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 ze świetnym wyposażeniem ale akurat wyposażenie można zawsze zmienić a ramę zawsze trudniej. Druga propozycja to Cube LTD, tutaj bez sprecyzowanej wersji ale raczej w kierunku takich z RS z przodu. Ostatnia propozycja to Ghost Tacana pro 6, mniej opisywana w internecie firma, z całkiem dobrym wyposażeniem, i całkiem lekka rama. Zależy mi głównie na przyjemnym 'łykaniu' górskich dystansów ale nie ukrywam, że czasem mostek wyląduje na minus i zdarzy się jakiś maraton. Nie interesują mnie pozycje z ramami carbonowymi... I w sumie w tym budżecie nie istnieją :). Tak, chcę 29" bo mam 191cm wzrostu i ważę 78kg (przyjmijmy, że 83 będzie maksem po zimie). Myślę, że w tym wzroście i nodze 91cm wyłącznie interesują mnie XL-ki? Czy jednak L?

Artur

PS. Wszystkie 'nowe' gadżety typu: poszerzana główka, sztywne osie itp. bardzo chętnie wezmę, bo to zdecydowanie przedłuży użytkowanie roweru. Chętnie spoglądam w stronę ulubionego scotta, ale niestety scale 940 jest zdecydowanie za drogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam takie same wymiary i też przymierzam się do zakupu roweru w okresie zimowym.

Ze swojej strony powiem o Cube LTD SL, kobieta ma taki rowerek i w sumie nie jest zły poza tym, że rama jest bardzo ciężka (27,5"), to zdecydowanie czuć. Specyfikacja Cube LTD vs Canyon czy Radon to prawie 1 kg różnicy.

Posiadam 26" w rozmiarze 21" i wiem, że będę kupował mniejszy. Długość roweru celuję na 610-620 mm. Cube LTD w rozmiarze 21" ma właśnie 620 mm, tyle samo ma Radon Race 20", Canyon w rozmiarze L ma 1 cm mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście też nie widziałem różnicy dopóki nie przestałem kombinować z ustawieniem klocków za każdym wkładaniem koła :). Osobiście zaczynam rozważać zeszłoroczny model SLX, grand canyona, oczywiście w rozmiarze XL. Jednak mam wątpliwości co do foxa...

Teraz zorientowałem się, że już nie ma XL, pozostaje tylko CF za 1000 PLN więcej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...