Skocz do zawartości

[opona] Kenda Kwest


mewes

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmiar: 1.5''

Waga: 550 gr

Cena: 25zl/szt

 

Oopnki zalozylem sobie do swojego MTB jako, ze jezdze praktycznie tylko po miescie co przynioslo praktycznie same plusy:

- lepsza zwrotnosc i manewrowosc bika.

- predkosc wzrosla dosc znacznie o srednich juz nie wspomne.

- rower jest doslownie bezszelestny.

- cena bardzo atrakcyja

- upchnolem detki ktore mialem wraz z conti 2.1 i 2.3 (bylo troche problemow ale sie udalo:)

- po wczorajszych jazdach w deszczu oniemialem: przod hamuje jak na suchym mimo iz opona nie ma zadnego bieznika w srodkowej czesci :eek:

 

wady:

- strasznie ciezko sie zaklada

- komfort jazdy dosyc znacznie maleje

 

Polecam wszytskim ktorzy duzo smigaja po asfalcie bo naprawde warto za te pieniadze.

Jak dla mnie rewelka.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przejechałem na tych oponach 4 tys. km i moge dodać parę dodatkowych spostrzeżeń.

 

Zalety:

-bardzo powoli sie scierają, wyglądają jakby mogły spokoojnie drugie tyle zrobić

-nie złapałem w nich gumy ani razu, co z innymi oponami przy takim przebiegu mi sie nie udało :(

 

Wady:

-dość łatwo sie deformują (raz ją dobiłem dośc mocno gdy była źle ułożona i został mi mały "balon")

-na mokrym asfalcie chlapią już przy 15 km/h

 

Lubiącym dłuższe asfaltowe wycieczki zdecydowanie polecam, za tą cenę warto!

 

Dodam jeszcze, ze te 4 tysiące zrobiłem właśnie na modelu 26x1.5, teraz mam kwesty 28x1,3 i wszystkie opinie mozna również odnioeść do tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości testowałem niedawno te opony w lesie na mokrych ścieżkach. Skutkiem tego były dwie gleby na zjazdach z mocniejszymi zakrętami. Można się tego było spodziewać bo na mokrej trawie nawet na normalnych oponach do XC trzeba uważać. Natomiast na szosie śmiga się świetnie. Po założeniu tych opon średnie prędkości znacznie wzrosły. Dla mnie rewelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kenda khan 1.5 co o niej sadzicie?bardzo rozni sie od kendy kwest?:

http://allegro.pl/item120719416_opona_kend...owa_od_ss_.html

jestem zadowolony rower stal sie bardzo skretny co pomaga w miescie, ma szosie jest przyjemnie ale nie czuje jakies ogromnej roznicy na asfalcie po przesiadce z ciezkiej opony 2.1. Jakie macie cisnienie?ja 60psi i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no, ale ten khan to przeciez tez pod asfalt maja przeznaczenie :D wiec co mam w koncu wziac ? moze kenda cosmos ? albo te

http://www.allegro.pl/item122735299_nowe_o...x1_75_ref_.html

lub

http://www.allegro.pl/item122329816__s_s_o...semi_slick.html

 

lub

 

http://www.allegro.pl/item122815932_opona_...ps_26x1_75.html

nie mam zaufania do tych ostatnich :rolleyes:

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wiec jak na razie kupilem sobie siodelko takie o :

http://allegro.pl/item121693209__royal_gel..._klima_abp.html

 

no i teraz gdzie moge dostac te kendy kwest tanio to biore je od kopa ?

btw: co sadzicie o moim siodelku ?

Dzial nie ten, ale pochwalam Twoj wybor. Tez uzywam takiego. Kupilem bo pasowalo mi siodlo kolegi.

Bardzo wygodne siodelko. Jezdzilem nim w trasy i naprawde bez zastrzezen.

Sa dwie wersje meska i kobieca minimalnie rozniace sie wymiarami. Info na stronce producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

JA równiez dzisiaj stałe sie posiadaczem kompletu kwestów.

Zapłaciełm 17zł/szt waża ok 500-550g

Prędkośc na asfalcie zdecydowanie wzrosła:)

Nie zgodze sie z przedmówcami że cieżko sie je zakłada. Wsadziłem do nich dętki 1,75-2,1 i nie potrzebowałem nawet łyżki, wszytsko zrobiłem palcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opona wazy dokladnie ponad 600g (wazone na wadze elektr.)

u mnie po przebiegu 400 moze wiecej km wazy 593g.

Ogolnie opony nie polecam, chociaz przyczepnosc jak na taka opone jest zadowalajaca, ale latwo mozna przebic detke.

POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Na Kwestach 1,5 do tej pory zrobiłem jakieś 3500 km, zamontowane w zimówce/dojazdówce, więc i przebiegi nie jakieś powalające, ale...

 

Tył mi się rozpruł z boku i musiałem zmienić, stało się to niedawno, nie wiem od czego, klocki nie przetarły, obręcz prosta, ciśnienia w granicach zalecanych przez producenta... No cóż, stało się, szkoda bo zużycie było żadne, ale kupiłem drugą, bo i cena niska i jakość mnie zadowalała w pełni :)

 

Nowa opona i spostrzeżenia - stara to był skin wall, nowa to black wall, jest trochę cięższa (tak "na oko", a raczej "na rękę"), te małe ząbki po bokach grubsze, w starej była taka cieniutka tralka. No i przede wszystkim śmierdzi gumą strasznie, trzymam rowery w pokoju i przez pierwsze dni był dramat...

Poza tym na razie jest ok, opona jest prosta i jeździ :)

 

Co do ogólnych spostrzeżeń z używania tych opon to:

 

-opory żadne/małe, ale tu mam porównanie jedynie do ciężkich i szerokich opon mtb, które co najwyżej były już trochę starte :)

-trakcja super, na deklarowanej dla nich nawierzchni nie zawiodły mnie nigdy, na mokrym czy to na suchym. Nierzadko zdarzało się pojeździć po mokrych ścieżkach, zaliczyć stromszy zjazd po umiarkowanym błocie i korzeniach i "się dało", oczywiście z pełną świadomością co to za opony... Nawet przejazdy przez rozmoknięty, średnio gruby śnieg zaliczyły ok :)

-komfort jazdy jak wiadomo niespecjalny, ale też nie ma co narzekać

-dętkę złapałem tylko raz, snake'a na jakimś uciętym kawałku słupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zgadzam sie z kolegami. Odkad mam dwa komplety kolek ( jeden na szose drugi w teren ) dosyc czesto jezdze asfalty i jestem pod wrazeniem.Zaznaczam jednak, ze moja opinia moze nie byc obiektywna gdyz nie mam porownania z innymi oponami na szose. Moje odczucia z stosowania tej opony sa nastepujace. Srednie predkosci roznia sie naprawde znacznie na plus. Na prostych brakuje przelozen i cisnie sie szybciuyko do przodu, fakt ze komfort spadl, ale za to ta szybkosc:). W zakrety jeszcze na pelnej predkosci nie probuje sie skladac, ale przy okolo 30 km/h wchodzi sie w zakrety dosc ostre bez zadnych uslizgow. Polecam je naprawde warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie, założyłem te gumy i jestem bez pytań. Ciche, dobrze trzymają, szybkie i nieźle spisują się na mokrym ( oczywista bez przesady ) prędkość wzrosła o 4-5 km (wcześniej jeździłem na Hutch-ach Scorpion 2.26). Polecam każdemu kto chce slicka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...