Skocz do zawartości

[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie


Wiadomość dodana przez sznib

Uwaga ,Uwaga.

 

Niniejszym , przychylając się do Wniosku Obywatelskiego złożonego Tuzakładam temat, w którym możecie umieszczać JEDNO zdjęcie .

Zasady:

- zdjęcie ma być wykonane w czasie wypadu rowerowego. 

- zdjęcie może przedstawiać rower lub jego fragment, jednakże pod warunkiem, że rower nie jest głównym elementem zdjęcia.

- zdjęcie może przedstawiać pole  lub łąkę w różnym jego stadium. Miło by było, jakby przy zdjęciu zaoranego pola podać parametry orki, sprzętu oraz zamiar oracza. Przy zdjęciu skoszonej łąki podajemy wysokość koszenia, rodzaj kosiarki i inne parametry. Przy zdjęciu np. ośnieżonego pola podajemy grubość warstwy śniegu.

- na zdjęciu może być płot w różnym stadium - dopuszczalny jest każdy materiał ,z którego wykonano płot.

- zdjęcie może przedstawiać las, drzewo, kilka drzew, krzak lub inną roślinność

- na zdjęciu mogą być ludzie ,którzy muszą mieć ścisły związek z rowerem

- w odróżnieniu od wspomnianego wyżej tematu, zdjęcie nie musi nic urywać. 

- zdjęcie nie musi wywierać efektu WOW i zachęcać do odwiedzenia tego miejsca

- niemile są widziane zdjęcia z Alp, Dolomitów, lub innych tego typu miejsc.

- autorem zdjęć musi być osoba zamieszczająca posta

Teraz proszę o czujność i czytanie ze zrozumieniem, bo podam najważniejszą zasadę. Koniecznie podajemy POWÓD wrzucenia zdjęcia. Dopuszczalne powody:

- bo tak

- bo muszę się pochwalić

- nie miałem innego zajęcia

- nie wiem dlaczego,ale wrzuciłem, bo dlaczego nie i kto mi zabroni.

- mama mi kazała

 Zdjęcia bez podanego powodu będą usuwane, lub też Komisja wybierze powód i go dopisze.

Zdjęcia, które Komisja ( czyli Ja, oraz inni Modzi) uznamy za Fajne, zostaną przeniesione do tego tematu.

- w przypadku kiedy zdjęcie okazuje ładną okolicę oprócz powodu dodania fotki podajemy też miejsce jej wykonania oraz info kiedy została zrobiona (orientacyjnie, może być "tego lata" jak skleroza doskwiera i pamięć już nie ta).

 

Temat jest odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne i w żadnym stopniu nie jest podyktowany chęcią szerzenia tzw. kultury wysokiej.

 

Aha- wszelkie komentarze typu: 

- Głupi Mod

- Głupi temat

- Mod se robi jaja

- inne skierowane w stronę Administracji 

są niedozwolone.

 

Dozwolona jest krytyka, wyśmiewanie oraz inne ośmieszające Autora zdjęcia komentarze. Bez wulgaryzmów .

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.12.2019 o 09:42, shotgun napisał:

Zieleń powiadasz? Taka wyspa zielonego z  wczoraj.

Ale u ciebie widać, że las zadbany, liście zgrabione, trawa przyczesana i mech wyeksponowany. A u mnie liście nie grabione od lat, więc mech w akcie desperacji zaczął się wspinać na drzewa, żeby choć trochę słońca złapać.

Bo wygrzebany z szuflady orłowski klasyk:

P1090884.thumb.JPG.8ffb52b7d6ad81c7798efd1425e1e6a3.JPG

10 godzin temu, elkaziorro napisał:

a forum okropnie zmienia kolory zdjęcia

Forum czy przeglądarka? Może profile kolorów nie działają właściwie?

  • +1 pomógł 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W mojej okolicy dość popularny jest Jałowiec /1111/, z którego jest fajny widok na południe, bądź Hala Mędralowa /1164/ z widokiem głównie na północny zachód.

Trochę na uboczu jest Hala Janoszkowa / notabene kiedyś mojej rodziny/ na Lachów Groniu i moim zdaniem deklasuje wszystko co w okolicy. Przy dobrej widoczności potężna vista na północ w stronę Jury i Kraków, na południe od Tatr po głębię Beskidu Żywieckiego i Śląskiego.

Dlatego dziś ponownie w ramach edukacji daję dwa. Normalnie i mały zoom z wczoraj.

Centralnie Pilsko po Rysiankę, z tyłu Wielki Chocz.

IMG-3138-F.jpg

I dokładnie to samo ale z zooma.

Wielki Chocz, z lewej Siwy Wierch w Tatrach Zachodnich, z tyłu Tatry Niżne z Chopokiem i Dumberem, to blisko 90km w linii prostej. Z prawej Chocza - Wielka Fatra. Całkowicie z lewej wychodzą ucięte Tatry Zachodnie.

IMG-3167-F.jpg

Jeżeli jesteście w okolicy a jest widoczność dobra czy "żyleta", odbijcie trochę..., naprawdę warto.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, shotgun napisał:

 W mojej okolicy dość popularny jest Jałowiec /1111/, z którego jest fajny widok na południe, bądź Hala Mędralowa /1164/ z widokiem głównie na północny zachód.

Trochę na uboczu jest Hala Janoszkowa / notabene kiedyś mojej rodziny/ na Lachów Groniu i moim zdaniem deklasuje wszystko co w okolicy. Przy dobrej widoczności potężna vista na północ w stronę Jury i Kraków, na południe od Tatr po głębię Beskidu Żywieckiego i Śląskiego.

Jeżeli jesteście w okolicy a jest widoczność dobra czy "żyleta", odbijcie trochę..., naprawdę warto.

 

Potwierdzam - widokowo Lachów Groń jest zjawiskowy, rzekłbym nie do pobicia, pod pewnymi względami (np. jedno z niewielu miejsc widokowych w górach, gdzie widać tylko góry, bez miast czy wsi). Szczególnie uroku dodają zachody słońca (akurat mnie zdarza się na nim kończyć większość wycieczek).
-> http://beskidtrail.pl/urwanie-glowy-tym-wiatrem/
-> http://beskidtrail.pl/medralowa-mosorny-gron-i-jalowiec/

Tak więc - pomimo czasem błotnych szlaków, warto nań zajrzeć (szczególnie w "porze suchej" lub gdy zamarznie ;) ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A wiesz, który to Siwy? Bo wychodzi jakbyś sobie coś pomylił...., nawet nie jakbyś, tylko pomylił....

Wysokich nie widać, zachodnich część, ale głównie od Banikova w stronę Choczańskich. Stożek po lewej od Chocza to Siwy, na zoomie widać całe pasmo nad doliną Kwaczańską, Siwy, przełęcz, Salatina, itd...IMG-3169-F.jpg

Dziś w drugą stronę, vista na północ, a teraz Zając for ju. Kombinuj, bo na zdjęciu jest klasztor w Lanckoronie a daleko za nim kominy w Skawinie....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Danuel napisał:

Podoba mnie się to - która to część granicy? Może się wybiorę.

Pas przygraniczny w Świnoujściu,bardzo łatwo tam trafić wjeżdżając ze ścieżki rowerowej jadąc od Świnoujskiej promenady trafisz na pomnik graniczny i skręcasz na lewo na pas graniczny po około 200m będziesz widział górki i trasę ze zdjęcia(jest tam zrobiony segment na STRAVIE.Świnoujscie ma wiele ciekawych tras.Jak będziesz na miejscu chętnie pokaże kilka miejscówek;)Pozdro!


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...