Skocz do zawartości

[przełaj] Budowa przełaju


Pegasus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Koła jak koła, ja do gotowców się nie zbliżam, bo kij wie kto i jak je składał...

 

Poza tym nie stoi napisane czy szprychy nierdzewne czy ocynk. Warto się wywiedzieć przed ewentualnym zakupem...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sapim niby nierdzewne chyba że są różne modele. nie chcę wydawać no to dużych pieniędzy, taki rower drogi mi nie potrzebny. 

Szukam mostka poniżej 80mm, znalazłem taki: http://allegro.pl/mostek-vaw-alu-szosa-23-cm-21-8-mm-i5397781165.html 

Tyle że jest za wysoki, w mojej rami był 14cm a ten jest 23cm i tu pytanie czy można go skrócić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To nie jest kwestia zayebystośći czy ceny. Kupisz przyzwoite koło/koła bedzie się kręcić latami. Kupisz szmelc i po 2 miesiącach intensywnego używania będzie nadawaś się do remontu lub wyrzucenia.

 

Mostek faktycznie długi w dół, a le za to krótki do przodu. 60mm to dość radykalnie. Ile cm ma rura sterowa twojego widelca? Pamiętaj że mostek będzie w nią wpuszczony i musi nieco wystawać ponad miski sterów i i ich kontre na wierzchu... Tak adługość ma swoje plusy - o ile masz dostatecznie dużo miejsca na to - gdyż mostek będzie się mniej bujał i odkształcał podczas siłowego szarpania za kierę...

 

Ostatecznie można skrócić, ale możę się okazać, że nie będziesz miał dostatecznie dużo zwojów na śrubie trzymającej konus i trzeba będzie bawić się w gwintowanie...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Chyba nie bardzo łapiesz... To, że on ma 23cm długości może nie mieć najmniejszego znaczenia. Za to duże znaczenie bedzie mieś fakt, że poziomo ten mostek jest krótki. Jakiej długości poziomo miałeś oryginalnie mostek? Bo skok dajmy na to ze 100 czy 120mm na 60 to jest baaardzo poważna zmiana.

 

Ponownie powtórzę. Jeśli masz odpowiedni zapas rury sterowej widelca nie musisz niczego skracać...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no ok rozumiem, więc sprawdzę sobie na żywo czy będzie potrzeba skracania czy nie. Na tej ramie nie jeździłem, mostek w niej był "plusowy". W Peugocie którego zdjęcie podałem wcześniej mam mostek 80mm, długość ramy 560mm i jeździ mi się dobrze, natomiast dla porównania na kuzyna rowerze mostek chyba 100mm i rama 600mm już tragedia, jestem stanowczo zbyt wyciągnięty, natomiast rama którą kupiłem ma długość 590mm dlatego zapobiegawczo chcę wrzucić mostek 60mm żęby było dobrze tak na oko, jeśli będzie za krótko to dam 80mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem czy ta rama jest zła? Wysokością jest idealna. Wszak chyba po to są różne długości mostków. Biorąc pod uwagę różnicę w długości nowej ramy i ramy kuzyna oraz długości jego mostka i 80mm powinno być dobrze, odległość powinna być taka sama jak w peugocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc kwestię mostka pozostawmy w spokoju :D

Korba, pod jakim kątem dobrać długość ramion? 170 czy 175mm?

http://allegro.pl/korba-shimano-rx100-fc-a550-stan-bdb-i5384593022.html

http://allegro.pl/korba-szosowa-shimano-rx100-i5382661715.html

I jakie opony najlepiej do tego typu roweru? W większości będę jeździł szosami w lepszym i gorszym stanie oraz drogami gruntowymi i wałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wewnętrzną szerokość obręczy. Wtedy będziesz wiedział jakie opony wejdą. Teoretycznie do obręczy 15C [zakładam że taką znalazłeś, chociaż jest to założenie nie podparte żadnymi dowodami :-) ] wejdą koła maks 32.

W tym temacie masz wszystko pięknie opisane.

Kompatybilność opon z obręczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś oponki schwalbe cxpro jeśli się nie mylę. Są w rozmiarze 622-30C jedna sztyka kosztuje okol 60-70 zł wiec jakoś bardzo drogo nie jest

Edyta:

Znalazłem link do aukcji

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5381701072

Wiem ze ten sklep ma różne opinie ;) ale chciałem ci polazac o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, hej teraz mam przerzutki zamocowane w ramie jak w starych kolarkach, co z tym zrobić? Zostawić po niej puste miejsce ? Potrzebuje teraz kupić kasetę, łańcuch, no i manetkę do hamulca na tył, aha i przerzutkę na tył 9rz. Raczej z tych tańszych tylko nie wiem jakie kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...