mbo Napisano 25 Lutego 2015 Napisano 25 Lutego 2015 Witam, czy moglbym prosic o ocene nowo zlozonego napedu? Czy taki zestaw bedzie dobrze dzialal? Czy moze cos zmienic? 1.Koło tylne 26" Alexrims ACE18 + Novatec 802SB białe 2.Koło przednie 26" Alexrims ACE18 + Novatec 751SB białe 3.Mechanizm korbowy Deore FC-M590 48X36X26 175mm czarny Osłona 4.Przerzutka przednia FD-M590 28.6/34.9mm 5.Przerzutka tylna Deore RD-M591 SGS długi wózek czarna 6.Zestaw kaseta Deore XT CS-M770 11-34 + łańcuch CN-HG93 9 rz. 7.Manetki Deore SL-M590 komplet 3x9rz. Pozdr.
d8wid Napisano 25 Lutego 2015 Napisano 25 Lutego 2015 ja bym wsadził raczej mniejsza korbę - bo na tej raczej przełożenia szosowe za bardzo no ale niech ktoś inny jeszcze oceni. Ja mam w sumie 29"
PaVlo7485 Napisano 25 Lutego 2015 Napisano 25 Lutego 2015 Jak jeździsz wiekszość na szosie to korba 48-44 na 3 blacie bedzie dobrym rozwiązaniem na kole 26 cali
mbo Napisano 25 Lutego 2015 Autor Napisano 25 Lutego 2015 wlasnie wiekszosc jerzdze na szosie, 20 km dziennie zabiera mi dojazd i powrot z pracy W takim razie dzieki za pomoc.
alagor96 Napisano 25 Lutego 2015 Napisano 25 Lutego 2015 Jak na 26" i terenowe opony, to ta korba zbyt duża.
Shiryu Napisano 25 Lutego 2015 Napisano 25 Lutego 2015 Dokładnie. Tam powinno być 44-32-22. Do tego kaseta raczej 11-32 i nie XT (bo szkoda kasy), a coś tańszego: Alivio albo Deore. Zamiast drogiej kasety brałbym raczej lepsze manetki.
Nepalczyk Napisano 25 Lutego 2015 Napisano 25 Lutego 2015 A jakie oponki? Bo jak zostawiasz 2.0" to z czasem i przypływem kaski wymieniłbym to na coś pokroju 30-35mm. Ja na starym rowerze z kołami 26" miałem zębatkę 48, no ale opony 32mm i śmigało się dobrze.
alagor96 Napisano 25 Lutego 2015 Napisano 25 Lutego 2015 Przy raczej małej kadencji (80 obrotów) i korbie 42t na najszybszym blacie z przodu i z tyłu masz prędkość 36,5 km/h, przy dużej (100 obrotów) masz już 45,6 km/h. Czy do dojazdów do pracy potrzebna jest większa prędkość?
Gość forestowy Napisano 25 Lutego 2015 Napisano 25 Lutego 2015 IMHO korba 48 za duża, ale co kto lubi. Ja w crossie zamieniłem na 44. Łańcuch zamień na Campagnolo rekord, a jak cena za wysoka Connex ewentualnie KMC
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.