Skocz do zawartości

[hamulce hydrauliczne] budżetowe hamulce hydrauliczne z prostą regulacją do trekkinga


frigodaw

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest żadne wciskanie. Metaliki są lepszym wyborem i tyle. Wciskanie zywicznych w imie oszczędności kilkudziesięciu złoty to głupota.

Do auta też polecasz słabsze, mniej przyczepne opony bo przecież ktoś nie jest kierowcą rajdowym i nie potrzebuje Bóg wie czego?

Jeździłem na żywicznych i metalikach w SLX-ach. Była różnica w zwykłym użytkowaniu. W góry z nimi bym się nie wybrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elton29

Jeżeli przy masie 105kg zatrzymujesz się bezproblemowo na żywicznych klockach, to chyba w życiu nie byłeś w górach.

Skoro ma mam M596, tarcza 160mm, klocki metal M06 i przy 60kg wagi momentami brakuje mocy.

 

Co do pytania autora.

Jeżeli jeździsz całorocznie weź M596/M615, do tego tarcze mogą być SM-RT66, które proponowano wyżej.

Jeżeli będzie mało mocy, to założysz inne klocki. Wg mnie cała ta dyskusja jest zbędna.

 

A zmniejszenie zużycia tarczy poprzez używanie klocków żywicznych jest śmiesznym argumentem. Po roku użytkowania tarcz XT RT76 na klockach metalicznych i spiekanych zużyłem 0.15mm. Czyli jedna tarcza przy takim zużyciu starczy mi na 3 sezony, jeżeli będę jeździł do zalecanego przez producenta 1.5mm grubości.

Zanim je zużyłem, to wymieniłem, bo mi uległa zgięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest żadne wciskanie. Metaliki są lepszym wyborem i tyle. Wciskanie zywicznych w imie oszczędności kilkudziesięciu złoty to głupota.

Do auta też polecasz słabsze, mniej przyczepne opony bo przecież ktoś nie jest kierowcą rajdowym i nie potrzebuje Bóg wie czego?

Jeździłem na żywicznych i metalikach w SLX-ach. Była różnica w zwykłym użytkowaniu. W góry z nimi bym się nie wybrał.

Dalej nie rozumiesz i się będziesz spierał, ile razy mam Ci powtarzać żebyś skumał że nie ma sensu jak już ktoś mu tu sugerował wywalania od razu po zakupie oryginalnych klocków żywicznych i ładowanie dodatkowej kasy na metaliki, czy to takie ciężkie do przyswojenia??

Przecież nie piszemy tu o jakimś chińskim gównie tylko o dobrych hamulcach, które bez problemu sobie poradzą z tym trekingiem.

Nie neguję skuteczności metalików ale nie wiem dlaczego tak się upieracie ze są bezwzględnie konieczne!!!

 

 

MokryD irytuje mnie taka gadka,  na zestawie z seryjnymi klockami i tarczami 180/180 mm HS1 przejechałem kilkanaście  maratonów i dwa razy w górach w tym roku i jeśli pisze że jest takie połączenie wystarczająco dla mnie skuteczne to tym bardzie sprawdzi się rewelacyjnie w trekingu!!

Tarcze się szybciej zniszczą na metalika i to też jest oczywiste ale czy różnica jest aż tak odczuwalna...

Duże znaczenie ma przecież sama tarcza, marka i rozmiar rozumiesz to w ogóle ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce Shimano od najnizszych modeli hydraulicznych maja seryjnie zamontowane zywiczne klocki. To obecnie najpopularniejsze hamulce na rynku, sprzedajemy rocznie setki rowerow z nimi, takze hybryd, crossow czy trekkingow. Miasto lezy w gorach i nie pamietam zeby jakis klient plakal ze zywice sa za slabe (a w sprzedawanych rowerach poza wysokimi modelami mtb sa tylko tarcze 160 mm), jesli ma problemy z hamulcami to innego rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie miałem problemu zatrzymać się w górach (np. podczas zeszłorocznego wypadu w okolice Wierchomli i Jaworzyny Krynickiej jakby się ktoś pytał czy nie chodzi o górkę w parku ;) ) na Tektro Draco z seryjnymi klockami przy mojej wadze 97kg. Owszem nie była to ostra jazda i owszem klocki ostatnio się posypały, ale to nie znaczy że w dobrym stanie do niczego się nie nadają tak z definicji. Może warto poszukać jakichś innych niedomagań hamulca jak ktoś waży tyle co spasiony jamnik i ma problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe pierdoły co po niektórzy tutaj opowiadają. Nie wiem co się tak czepiacie @elton'a skoro gość gada bardzo sensownie. Również mam Deore tylko żądne z omawianych i różnica między żywicznymi, półmetalami, metalikami sprowadza się właściwie do ich szybkości zużycia oraz samej tarczy. Żywiczne nie są ani gorsze ani lepsze a jedynie szybko znikają. I to też w specyficznym terenie, warunkach oraz sprzęcie.

 

Jeżeli przy masie 105kg zatrzymujesz się bezproblemowo na żywicznych klockach, to chyba w życiu nie byłeś w górach.

Skoro ma mam M596, tarcza 160mm, klocki metal M06 i przy 60kg wagi momentami brakuje mocy.

 

No bywam w górach i nie miałem problemów z momentalnym zatrzymaniem a waga bardzo podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz beskid szkoda czasu na dyskusję z gimbazą, dorwie się to to do kompa tatusia wpisze w googla hamulce i powiela, powiela, powiela bezmyślnie powielone przez innego dzieciaka pierdoły nie mające za dużo wspólnego z rzeczywistością.

Chyba wszystko w tym temacie:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...