Skocz do zawartości

[SPD czy platformy] oto jest pytanie


maskal

Rekomendowane odpowiedzi

Demonizujecie.

Większość rowerowego życia jeździłem w noskach. Buty miałem szosowe z klockami by stopa nie wysuwała się z pasków przy mocniejszym podciąganiu nogi. Zrobiłem na tym sprzęcie ze 20 tysięcy i nigdy nie miałem dużych problemów z awaryjnym wyrwaniem stopy z noska mimo dosyć mocno przyciągniętych pasków. SPD to luksus, o którym w tamtych latach mogłem sobie tylko pomarzyć.
Notabene nie wyobrażam sobie jak można jeździć z luźno latającymi stopami ;) obecnie jestem na etapie składania swojej kolejnej szosy po 2 dekadach przerwy i na pewno zainwestuję w jakieś zapięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z SPD od dwóch i pół roku i jestem bardzo zadowolony. Przeszkadzać mogą moim zdaniem przy bardzo małej prędkości, np . podczas jazdy po bezdrożach w bardzo dużym błotsku, wtedy trzeba uważać.

Niestety w tym roku zgubiłem jedną sróbę mocującą blok podczas jazdy. Nic nie czułem, dopiero kiedy się zatrzymywałem - próbuję wypiąć lewą stopę (z przyzwyczajenia, to zawsze od lewej zaczynam) i nogą obraca się o 90 stopni i nic, a że już wychamowałem to straciłem równowagę i j*błem na asfalt. Nic poważnego, ale trzeba pamiętać, by co jakiś czas sprawdzić śruby od bloków.

 

Warto też poświęcić trochę czasu na porządne ustawienie bloków. Nieprawidłowe ustawienie w moim przeypadku prowadziłu do bólów kolan.

 

 

pozdrowienia

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam nieodparte deja vu?

Kolejny temat  traktujący o wrażeniach z jazdy w spd-ach normalnie jak brazylijski serial. :wallbash:

 

To no pa!

Ty jesteś starym wyjadaczem, i brawo jestem pełen podziwu dla Twoich doświadczeń. Dla Ciebie to już stare przetarte szlaki. Jednak pamiętaj są inni, którzy kiedyś zaczynają i chcą się podzielić swoimi wrażeniami. Na mnie też inne sprawy już nie robią wrażenia ale chętnie dzielę się swoimi spostrzeżeniami po to właśnie jest to forum. W gąszczu tylu tematów jakie są na forum nie udało mi się natrafić ta podobny temat dlatego go założyłem. Patrząc na ilość odpowiedzi (a to mnie pozytywnie zaskoczyło) widać temat budzi zainteresowanie. Ja w swoim życiu prejechałem już sporo km, co prawda jestem gdzieś tam w stawce (brak czasu na prawdziwe treningi) rower jest dla mnie pasją i radością. Swoją przygodę z SPD zacząłem bo

- nie było mnie stać

- miałem obawy.

Teraz już działam i jestem zadowolony. Każdy wpis tu na forum jest dla mnie ewentualną podpowiedzią czego mogę się jeszcze spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Gdybyś wpisał w szukajce to wyskakuje 10 stron tematów o spd-ach, również o wrażeniach z jazdy, technice itp równie opasłe i bogate w treść jak Twój temat..

 

chętnie dzielę się swoimi spostrzeżeniami po to właśnie jest to forum

Nie przeczę ale po co tworzyć/powielać temat skoro można się odrobinę wysilić i poszukać, dopisać opinie do innych.

No chyba że boisz się że Twoje odczucia zginą w natłoku innych równie ważnych opinii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...