Skocz do zawartości

[sklep] Decathlon - odzież i akcesoria sportowe


MikeSkywalker

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, lederfox34 napisał:

spodenki bardzo się rozciagnely. Na pewno lepiej celowac w serię 900.

Rozciąganie - utwierdziłem się, żeby przed ew. jazdą przymierzyć jednak jeszcze rozmiar mniejszy, może lepsze dopasowanie w kroku spowoduje lepsze ułożenie wkładki.

 

Co do serii 900, to ciekawostka przyrodnicza, na którą natrafiłem przeglądając stronę marketu:

Cytat

Spodenki Road Racing 500 są mniej zabudowane i wykonane z materiałów, które zapewniają większą wygodę przy tym samym trzymaniu/przyleganiu. Na przykład górna część spodenek wykonana jest z bardzo rozciągliwej siateczki mesh v2 a ramiączka z bardzo wygodnego i delikatnego w dotyku materiału. Producent skupił się tutaj na swobodzie ruchów i jak największym odprowadzaniu ciepła.
Spodenki road cycling 900 natomiast przeznaczone są dla osób lubiących troszkę wolniejszą jazdę, być może dalekie wycieczki w troszkę niższym tempie lub zakresie tętna. Są bardziej zabudowane a górne partie wykonane z siateczki mesh v1. Jest tak ponieważ podczas dłuższych podróży istnieje większe ryzyko zmiany warunków pogodowych i temperatury. Spodenki te zapewniają optymalną kontrolę ciepła.
Reasumując w sporym ogóle : roadr500 do ścigania roadc900 do jazdy dystansowej/wycieczek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2018 o 23:52, xnx3000 napisał:

Co prawda podejrzewam, że na siodełku rowerowym, pod wpływem ciężaru mego cielska, ułoży się i po dłuższej jeździe będzie ok,

Owszem, "ułoży się" tak że się "uklepie" na płasko :) Seria 500 to najprostsze, gąbkowe wkładki, tak jak w ciuchach np. z Lidla. IMHO w Decu z rowerowych gaci to się bierze od 520/700 wzwyż, na niższe serie szkoda czasu i ambarasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, m0d napisał:

Seria 500 to najprostsze, gąbkowe wkładki, tak jak w ciuchach np. z Lidla

Dobra, chyba poczekam na spodziewany bon do Deca i zainwestuje w 700, bo tamtą wkładkę miałem w rękach i faktycznie robiła wrażenie. 

Dopytam jeszcze tylko o tę gąbkę - masz na myśli, że wszystkie gąbkowe nic nie warte, czy akurat te z Deca i Lidla? Pytam, bo używam czterech modeli spodenek z wkładkami "piankowymi" + zimowe Lidla i generalnie jestem do nich przyzwyczajony, nie czuję żadnego dyskomfortu, traktuje je raczej jako "pampers" na pot, niż "wyściółkę" siodełka. Wytrzymałość (grubość po sezonie/sezonach) różna tych czterech, ale część ciała umiejscowiona na siodełku nie narzeka, tylko piąta wkładka z Lidla zrobiła się faktycznie zupełnie płaska (w zasadzie, jakby jej nie było).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tak. Osobiście jeszcze nie spotkałem dobrej gąbki, to zawsze jest w najtańszych ciuchach nie bez powodu. Miałem Lidla, Deca, Berknera i bokserki z wkładką z 4F z gąbkami i tylko ta w 4F się nie ubiła, ale poza tym miała taką "konsystencję" jakby jej nie było ;) U znajomych to samo. Wkładki w wyższych seriach Deca są jak dla mnie ok, po prostu działają. W Berknerze podobnie. Więcej nie sprawdzałem, bo nie mam potrzeby kupowania co chwila ciuchów na rower jeśli stare są nadal ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 16.11.2018 o 15:55, mati12358 napisał:

Próbowałem na "sucho", nie w jeździe, potwierdzam opinie z ich strony - mało rozciągliwy materiał, czułem się źle, jak w zbroi, stąd brak jazd. Za to mam zapas keepdry 100 z krótkim rękawem i sobię chwalę, zarówno przy niskiej, jak i wysokiej temperaturze. Co ciekawe, w rozmiarze mniejszym niż 500 ubieram bez problemu, w 500 się meczyłem z naciągnięciem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...