Skocz do zawartości

[siodełko] Gdzie zmierzę tyłek :) ?


Gość forestowy

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić odpowiednie siodełko raz a dobrze. W związku z tym ma pytanie gdzie w okolicach Tarnowa, Rzeszowa w ostateczności w Krakowie mogę profesjonalnie zmierzyć tyłek i kupić siodło ?

 

Zmierzyłem sam dupsko na piance - wyszło 13 cm, jeżdżę w pozycji 45-60 stopni. Obecne siodło ma 15,5 cm i teoretycznie powinno być ok, ale jednak to nie to. Na 14,3 cm jeszcze gorzej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączę się pod tema

a jak powinno się mierzyć (w którym miejscu) szerokość siodełka; i druga sprawa czy lepiej mieć siodełko szersze czy też węższe gdyż wiadomo mało który sklep udostępni  różne rozmiary siodełek do testowania a nie zawsze pomiary sprawdzają się w praktyce. U mnie rozstaw kości to 13cm a siodełko 18cm (mierzone w najszerszym miejscu) nie jest na dalsze trasy zbyt wygodne; bez gaci z pampersem tyłek boli. Jeżdżę w pozycji 60stp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Render dalsze trasy to pojęcie względne. Po 100 km tyłek będzie bolał na wszystkim. Szerokość mierzysz właśnie  w najszerszym miejscu.

Myślałem właśnie o 18 cm dla siebie. Ile czasu z pampersem jesteś w stanie jechać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po 100 km tyłek będzie bolał na wszystkim

no nie koniecznie jeśli będzie dobrze dobrany rower konkretnie rozmiar ramy i siodełko to podstawowe kryteria

 

 

Ile czasu z pampersem jesteś w stanie jechać ?

w gaciach z pampersem na obecnym siodełku spokojnie 100km, w zwykłej bieliźnie po 30km mam dość; i nie wiem czy moje siodełko jest za szerokie czy też za wąskie jak dla mnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem siodełko ze 155mm na 135mm. Rozstaw kości ~125mm. Na początku była tragedia ale po kilkuset km widzę, że zmiana jest na plus. Te plusy widoczne na dłuższych dystansach ~100km ale i tak bez gaci z wkładką się nie ruszam. Jak wsiądę na rower w zwykłej bieliźnie to jest spory problem z przyzwyczajeniem tyłka ;). Nie wiem czy da się pogodzić jazdę z pampersem i bez na tym samym siodełku... Wkładka przecież pośrednio zmienia rozmiar siodełka ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w pampersie po 50 km na swoim siodle 155mm już się męczę. Rama raczej dobrze dobrana, wyeliminowałem drętwienie nabiału :) i nadgarstków więc ustawienia też chyba optymalne.

 

 

i nie wiem czy moje siodełko jest za szerokie czy też za wąskie jak dla mnie

W teorii powinno być szersze o 1,5 - 2,5 cm od rozstawu kości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakosiłem żonie jakąś Selle Royal Unisex 143 mm i było jeszcze gorzej.

 

Chyba jednak przejadę się do tego Rzeszowa. Większa szansa w totka trafić niż w ciemno dobrać idealne siodełko  :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pomiar kości kulszowych wynosi około 13cm a siodełko na którym jeżdżę na prawie 18cm

 

 

W teorii powinno być szersze o 1,5 - 2,5 cm od rozstawu kości.

czyli powinienem mieć rozmiar 15cm ale czy tak wąsie nie będzie za małe do jazdy z nachyleniem 60stp.

Trzymając się powyższej zasady to jaki trzeba mieć tyłek by było potrzebne siedzenie o rozmiarze 22cm ;)

Przymiarki siedzenia " na sucho " nic nie dadzą trzeba przejechać dystans minimum 50km by ocenić czy jest ono dla nas odpowiednie. A takich przymiarek żaden sklep nie udostępnia czyli pozostaje kupno metodą prób i błędów no chyba że  ma się kogoś znajomego w sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...