Skocz do zawartości
dudekrider

[ Piasta ] Zmiana amora czy jest potrzebna zmiana pisaty ?

Rekomendowane odpowiedzi

dudekrider

Siema mam pytanie odnośnie piasty. Czy kupując amorek suntour Epicon 140 / 150 mm z ośką 15mm jest konieczna też zmiana piasty która ma ośkę  9mm czy można jakoś przerobić ośkę z amorka lub wstawić tą moją 9mm do amorka ? Czy jednak muszę zmieniać całą paistę na ośkę 15 mm ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
siejak1

Tak inaczej nie zamontujesz koła :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kubim

A jaką masz piastę?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kubim

Głowy nie dam, ale chyba 240s tak ma...
Pisząc 9mm masz na myśli normalny szybkozamykacz 5mm czy coś pokroju zacisku DT Swiss RWS 9mm lub piasty jak Dartmoor Vee-Two?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dudekrider

A jaką masz piastę?

Bob'a

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kzielu

Siema mam pytanie odnośnie piasty. Czy kupując amorek suntour Epicon 140 / 150 mm z ośką 15mm jest konieczna też zmiana piasty która ma ośkę  9mm czy można jakoś przerobić ośkę z amorka lub wstawić tą moją 9mm do amorka ? Czy jednak muszę zmieniać całą paistę na ośkę 15 mm ?

Sa piasty ktore mozna konwertowac z 9 mm na 15 mm i na odwrot (Chris King, Hope Pro Evo) ale nie ma ich zbyt wiele - wszystko zalezy od tego jaka masz piaste, jak nie da sie skonwertowac to nowa piasta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• playerOnlyOne
      Przez playerOnlyOne
      Nie wazne - problem rozwiazany.
    • Mizuro
      Przez Mizuro
      Klaniam sie nisko
      Dlatego, ze moje piasty sa mocno eksploatowane, a nie naleza do produktu najwyzszych lotow potrzebuje je wymienic (zajechane miski/trzaski, czeste smarowanie). Obrecze rowniez juz swoje oberwaly i fajnie byloby siegnac po caly komplet zanim zrobie sobie krzywde.
      Piasty ktorych pozbywam sie to FXTX505 i HBTX505 z centerlockiem, obrecze blizej nieznany no name 28/29", plastelinowe szprychy i opona 29 2.25
      Planuje dokonac takiego zakupu https://allegro.pl/oferta/kola-28-29-maszyny-rodi-corsa-novatec-c-kkpl901-s-9452779756 i chialbym dowiedziec sie czy poza oczywista zmiana tarcz z centerlocka na montowane srubami czeka mnie jakas niespodzianka. Najbardziej zastanawia mnie czy tarcza montowana srubami nie zmienia jej polozenia wzgledem centerlocka co za tym idze konieczne bedzie czarowanie z polozeniem zacisku hamulca lub tez rozmiarem tarczy
    • Sclicker
      Przez Sclicker
      Witam, zamierzam wymienić napęd w moim rowerze na sram NX eagle. Posiadam piastę z bębenkiem sram XD, pytanie czy będzie pasowała do kasety PG-1230 ?(https://rowerowy.com/sklep/czesci/kasety-drivery/11-speed/prod/sram-pg-1230)
    • dajkamienia420
      Przez dajkamienia420
      Witam, aktualnie posiadam piastę shimano o wymiarach 135x10mm (na szybko zamykaczu), mam pytanie czy dałoby radę zamontować piastę o wymiarach 135/142mm x 12mm. Jakie byłyby przeszkody i czy są jakieś adaptery dzięki których mógłbym to zamontować?
    • james5
      Przez james5
      Witam,
      Piasta: GIANT Tracker Boost 12x148, łożyska maszynowe
      przy ostatniej jeździe zauważyłem, że coś z tyłu "puka", więc zdjąłem koło. Chcąc sprawdzić, czy mam jakieś luzy w piaście ruszyłem lekko tymi końcówkami i trochę mi się odkręciła ta srebrna nakrętka od strony kasety (palcami, żadnymi narzędziami) no i dokręciłem tak mocno jak umiałem ręką. Swoją drogą luzy tak jak myślałem lekkie (aczkolwiek wyczuwalne) są.
      I teraz moje pytanie: czy ma ktoś jakiś poradnik, pdf, albo jakiś filmik na yt gdzie ktoś skręca taką piastę? Są te dwie srebrne nakrętki na klucz płaski, jest od strony tarczy jeszcze jedno miejsce do złapania cienkim kluczem płaskim i od strony tarczy jest również miejsce na klucz ampulowy/imbusowy, więc są cztery miejsca, żeby coś gdzieś złapać.