Skocz do zawartości

[trasy rowerowe] Czantoria Wlk. od strony Czech


czmiel85

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

czy ktoś wjeżdżał na Czantorie od strony Czech?
chce w niedziele zrobić trasę, która obejmuje wjazd na Wlk. Stożek i zjazd do Nydka w Czechach i dalej wjazd na Czantorie - pytanie tylko czy warto ?  czy trasa jest na rower? czy też raczej zawalona kamieniami bardziej pod turyste pieszego?
Nie mam zamiaru pchać roweru więc jeśli nie da się tam normalnie wjechać to sobie odpuszcze.

z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi
Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Byłem wczoraj, przejechałem (z tą różnicą, źe, do Nydka zjechałem z Wl. Soszowa a nie z Wlk. Stożka) więc mogę powiedzieć, że:
- zjazd z Soszowa: długi, szybki, świetna nawierzchnia - po prostu bajka
- czerwony szlak na Czantorię (z roweru schodziłem 3 razy):
 pierwszy raz: już na samym początku, gdy ścieżka odbija z Nydka w las, jest tam dość stromo z dużą ilościa sporych korzeni - na szczęście jest to krótki fragment
 drugi: mijając zagrodę z owacami, po krótkim asfaltowym podjeździe jest stroma przecinka przez las, zwyczajnie nie do przejechania (prawdopodobnie lepszym rozwiązaniem w tym momencie jest nie jechać tak jak wskazuje szlak, tylko dalej naciskać wijącym się do góry asfaltem, który docelowo, powinien nas wyprowadzić w dokładnie tym samym miejscu co przecinka)
 trzeci: w którymś momencie na kamykach o których pisze Adios powyżej - zabrakło mocy :/

Podjazd wymagający i godny polecenia.

PS prawdopodobnie gdyby za pierwszym razem nie wjeżdżać w las, to sporą część tej góry można by pokonać asfaltem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...