Skocz do zawartości

[Bagażnik rowerowy] Wyjazd do Chorwacji - pytanie o bagażnik


Rascalo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam taki bagażnik na rower https://youtu.be/c4UuHNKKBJM, pytanie do osób co jechały przez Czechy, Austrię, Chorwację opcjonalnie Słowenię i Węgry, czy jadąc z takim bagażnikiem mogę napotkać jakieś problemy z strony Policji bądź innych służb ?

Pozdrawiam i dziękuje za merytoryczne odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że będzie merytorycznie.

Że policja to jedno, ale drugie to proszenie się samemu o kłopoty na byle zwężeniu (prawie zawsze są), w mieście, mijaniu rowerzysty, czy gdziekolwiek indziej, gdzie innemu kierującemu do głowy nie przyjdzie, że Twoja osobówka ma taki "wachlarz" na ogonie. Wystarczy że na autostradzie ktoś Cię za to "szarpnie", stracisz na moment tor jazdy i pozabijasz rodzinę i dzieciaki. Wybacz ton, ale trudno mi uwierzyć, że można chcieć z czymś takim wyjechać dalej niż za podwórko.

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak wystające rowery to kłopot dla kierowcy. Nie ma gwarancji, że zawsze będziesz pamiętał o tym i zahaczysz o byle przeszkodę.

A z drugiej strony każdy ogarnięty policjant się do tego przyczepi.

Nie wiem jak to jest z bagażem wystającym po za obrys samochodu. Trzeba by w przepisach pogrzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam montowany na klapę za pomocą pasków, z tym że rejestracji nie zakrywa, ale rowery wystają poza obrys. Robię sporo kółek PL-NL i jak do tej pory żaden policjant nawet podczas kontroli się do tego nie przyczepił, ale przypominam, ja tablice mam widoczną w twoim wypadku już nawet u nas można dostać mandat za nieczytelne tablice, co do wystawania rowerów poza obrys auta nie ma problemu, zawsze mam na uwadze że jadę z rowerami i nigdy problemu nie było, nawet w dużych miastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...