Skocz do zawartości

[1700-1800ZŁ]MTB, B'twin Rockrider 520? czy może coś innego?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jaką jest geometria ramy Rockridera, ale ja stałem przed tym samym dylematem jak kupowałem RockRidera 5.3. Wzrostowo powinienem mieć M, wybrałem L bo jeżdżę raczej spokojnie. Na początku wydawał się duży, teraz jest odpowiedni. Jak dla mnie to wszystko zależy od tego jak spokojnie/agresywnie będziesz jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką jest geometria ramy Rockridera, ale ja stałem przed tym samym dylematem jak kupowałem RockRidera 5.3. Wzrostowo powinienem mieć M, wybrałem L bo jeżdżę raczej spokojnie. Na początku wydawał się duży, teraz jest odpowiedni. Jak dla mnie to wszystko zależy od tego jak spokojnie/agresywnie będziesz jeździć.

Ja jestem bardzo zmienny, raz lubię pojeździć po bardzo trudnym terenie np. po jakiejś starej trasie maratonu mtb na cytadeli w poznaniu... a raz lubię sobie pojechać 30 km dookoła 3 jezior.

 

Ps.: Czy przedni tourney i tylnia acera nada się na takie moje jeżdżenie po tych górkach? jaka właściwie jest różnica między tymi a jakimiś lepszymi? Jak pisałem wyżej, raz lubię pojechać 30km w dal, a raz zrobić 8km ale bardzo trudnej trasy ze stromymi piaskowymi górkami i ostrymi zjazdami. I jak by to było w przyszłości z wymianą na jakiś lepszy osprzęt? nie ma problemu jeżeli kupił bym np. tylną przerzutkę deore?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy przedni tourney i tylnia acera nada się na takie moje jeżdżenie po tych górkach?

 

Nada się i przerzutka z supermarketu :) Ale z napędem wyższej klasy nie będziesz musiał specjalnie nadpedałowywać, ani kombinować jak przerzucić bieg pod obciążeniem, a do tego wolniej się rozregulują i do pewnego stopnia będą też działały oklejone syfem :)

 

Wypadkowa tego wszystkiego jest taka, że jeździ się znacznie dynamiczniej, można się skoncentrować na tym, co jest ważne, a nie na napędzie, no i jeździ się też zdrowiej, bo przerzucone w porę przełożenie pozwala uniknąć zbyt siłowego jeżdżenia, gdy nie jest to potrzebne.

 

Co do Acera/Tourney to nie jest to rewelacja. Choć bardzo fajnie, że to już 3x9, a nie standardowe przy takiej kombinacji 3x8.

 

W razie czego bez problemu można te przerzutki wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się trochę o rozmiarach kół 26" i 27.5"... To prawda, że 26 to już raczej staroć i teraz głównie 27.5 wypadają najlepiej? Czy ten rower wiele traci nie mając tych 27,5? To miał by być rower na dłuugo, a głupio trochę się tak wkopać z jakimiś starymi rozmiarówkami...Jak to jest? Przypominam, że mam tylko 170 wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Musze powiedzieć, że ten temat był bardzo przydatny przy wyborze roweru dla mnie. Najpierw brałem pod uwagę właśnie RR 520, jednak poczytałem o rozmiarach kół, poszedłem do sklepu i usiadłem na rowerze z 26" i 27,5". przy moim wzroście (187) zdecydowanie wygodniej czułem się na tych większych. Kupiłem Fusion Disc i póki co jestem bardzo zadowolony :)

Czytałem opinie że 27,5 to rozmiar "przyszłościowy" i dobre rozwiązanie dla osób, które na małych kołach czują się "dziwnie" (osoby wysokie, ale to nie ma zasady, są osoby co po prostu preferują 26) a 29" jest zbyt mało zwrotne itp.

Jeżeli jesteś niższą osobą to myślę że 26" powinno być odpowiednie (RR 520), ale najlepiej pojechać do jakiegoś sklepu i usiąść na rowerze z jednymi, jak i drugimi kołami :)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...