Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Moi mili, mam problem z licznikiem SIGMA ROX 6.0.


 


Aktualnie korzystam z tego urządzenia w trakcie zajęć na siłowni i wykorzystuję tylko opcję pulsometru.


Mniej więcej miesiąc temu, w trakcie zajęć, na ekranie urządzenia pojawił się komunikat "bateria pasek pusta".


Kupiłem więc nową baterię do paska napiersiowego i ją wymieniłem. Niestety mimo, iż próbował już na dwóch, różnych, nowych bateriach, za każdym razem po uruchamianiu licznika pojawia się komunikat "bateria pasek pusta".


 


Poniżej wykonane zdjęcia:


1. Urządzenie w trybie czuwania


rox-60--1_wnwaxwp.jpg


 


2. Po uruchomieniu urządzenia


rox-60--2_wnwaxws.jpg


 


Dodatkowo, chciałbym poruszyć kwestię trwałości produktów SIGMA SPORT.


Nie jest to mój pierwszy licznik tej firmy ale we wszystkich bardzo szybko poprzez wytarcie zużywa się element


wskazany na poniższym zdjęciu. Licznik dość słabo trzyma się w podstawce i istnieje duże ryzyko, że w trakcie


szybszych przejazdów licznik po prostu wypadnie. Przy jeździe w cięższym terenie, może skończyć się że licznik 


wypanie i niestety nie uda się go odnaleźć.


rox-60--3_wnwanpe.jpg


 


Z góry dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam,


Hubert


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dotyczące pulsometru i jego działania. Czy ktoś może używał go do biegania? Nie wiem co robię nie tak ale jak zakładam Rox 6 na rękę i opaskę na klatę po wcześniejszym zmoczeniu jej to puls pokazuje niemalże natychmiast ale niestety jak zaczynam biec to puls z wyświetlacza znika :( jak przestaje biec (ide wolnym krokiem to się znowu pokazuje) czy to może mieć coś wspólnego z drganiami na opasce na klatce piersiowej? za luźna i nie jest stabilna? Czy może ktoś z was miał taki przypadek i go jakoś rozwiązał? Bardzo proszę o pomoc.

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sparrow - spróbuj pobiegać z opaską na klatce w różnych ustawieniach na klatce (na wysokości mostka, trochę niżej/wyżej), wiem że może śmiesznie to brzmi, ale powinno poskutkować :)
Zobacz również czy nie powinieneś bardziej naciągnąć paska na klatce piersiowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy kontrolki - czerwone diodki na czujnikach prędkości i kadencji mają migać przy zbliżeniu się do nich magnesu tylko do czasu synchronizacji z licznikiem (najczęściej 5 przelotów), czy mają  migać cały czas podczas przelatywania obok magnesu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby żeby "poddawał" się materiał podstawki.

Nową podstawkę można kupić za 20-30zł lub nowość na wysięgniku za 55zł (poniżej foto)

 

podstawka_wnsswne.jpg

 

Sprawdzę, ale u mnie widać zużycie na liczniku...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej miesiąc temu, w trakcie zajęć, na ekranie urządzenia pojawił się komunikat "bateria pasek pusta".

Kupiłem więc nową baterię do paska napiersiowego i ją wymieniłem. Niestety mimo, iż próbował już na dwóch, różnych, nowych bateriach, za każdym razem po uruchamianiu licznika pojawia się komunikat "bateria pasek pusta".

 

Niestety Simga nie postarała się z tłumaczeniem - ten błąd oznacza baterie w komputerku... Zanim na to wpadłem wymieniłem baterie w prawie wszystkich czujnikach :down: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hsw

Co prawda nie mam ROXa 6.0, ale mam BC1609, która zaczyna ze mną trzeci sezon i zaczyna jeździć na drugim rowerze (druga podstawka używana).

Po 2 latach te ząbki wyglądają o niebo lepiej od twoich, a wyjmuję licznik po każdej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Simga nie postarała się z tłumaczeniem - ten błąd oznacza baterie w komputerku... Zanim na to wpadłem wymieniłem baterie w prawie wszystkich czujnikach :down: .

 

Kowal1986, dzięki, może tak być....ale dziwne jest to, ze program Sigma Data Center pokazuje, że bateria ok....(zielona lampka).

Inna sprawa, że licznik użytkuję od 16-06 i średnio zdecydowanie mniej niż godzinę dziennie.

Zgodnie z instrukcją:

manula-ba_wnsaqaq.jpg

Moim zdaniem komunitkaty o rozładowanych bateriach to absolutnie podstawowa sprawa - powinny być jednoznaczne.

 

Urządzenie oddane na gwarancji - zobaczymy co powiedzą w serwisie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddałem na gwarancji ale w reklamacji jest wpisana jedynie kwestia odnośnie rozładowanej baterii.

Zaczepów nie reklamowałem więc sami z siebie pewnie nic z tym nie zrobią.

Z uwagi na fakt, iż na urzadzenie jest 24 m-ce gwaracji to jeszcze bedzie okazja to zareklamowac.

 

Odnosnie sewisu pogwarancyjnego, nie znam ale ciekawe pytanie.

Wymiana tylnej czesci licznika powinna byc bardziej oplacalna niz zakup nowego urzadzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro denerwują ciebie te zużyte zaczepy. Poproś serwis , aby odpłatnie wymienili tobie spodnią część licznika. Załatwisz za jednym zamachem obie rzeczy. Święty spokój cenna sprawa. Pozdrawiam. ps. Jak znam Niemców wymienią tobie spód licznika GRATIS !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reklamacja złożona wczoraj, z tego co wiem licznik został wysłany do serwisu więc tym razem, nie uda się tego ogarnąć.

Zareklamuje te zaczepy w późniejszym terminie. Nie mam zamiaru płacić za wymianę tylnej części obudowy tylko dlatego, że jest zrobiona

z badziewnego materiału. Nie widzę tutaj mojej winy. 

Jeśli Sigma odmowi to będzie to ostatni licznik tej firmy.

 

Swoją drogą dziwie się Wam, że nikt nie ma podobnego problemu.

Mam w ręku stary licznik 1009 i te ząbki na tyle są na maksa zjechane, licznik ledwo trzyma się w podstawce.

Zacząłem się zastanawiać, czy aby na pewno umiem korzystać z liczników Sigmy:-) ale chyba nie da się

wkładać w podstawkę na różne sposoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sparrow - spróbuj pobiegać z opaską na klatce w różnych ustawieniach na klatce (na wysokości mostka, trochę niżej/wyżej), wiem że może śmiesznie to brzmi, ale powinno poskutkować :)

Zobacz również czy nie powinieneś bardziej naciągnąć paska na klatce piersiowej.

@Kenzie

Poprawiony pas na klatce piersiowej dał efekt ale nie 100% otóż faktycznie miałem pas trochę za nisko ale zauważyłem bardzo istotną rzeczy w działaniu Licznik + Pas Pulsometru. Jeśli biegłem z rękami zgiętymi równolegle do podłoża to sygnał się gubił i nie było pulsu jeśli wyprostowałem rękę prostopadle do podłoża pokazywał się puls... Przyczyna wydaje się oczywista jak licznik jest za blisko opaski to traci łączność i tak też w moim przypadku jest. Idąc spokojnie puls pokazuje na liczniku jeśli przyłożę licznik do opaski to po chwili znika puls (zrywa połączenie), dlaczego? Niestety nie mam pojęcia :( i tu moja prośba do właścicieli tego licznika. Czy ktoś mógłby dla mnie sprawdzić czy u niego też są takie objawy ja u mnie? Przy czym sprawdzając licznik z opaską, licznik musi być założony na ręce bo jak go trzymam ściągniętego z ręki przy nadajniku pulsu to się nie gubi a jak założę go na rękę i przyłożę do nadajnika to zrywa połączenie... :( Dziwna sprawa...

 

Bardzo dziękuję za pomoc.

 

P.S. Przy bieganiu to licznik trzeba chyba na nogę zakładać ;)

reklamacja złożona wczoraj, z tego co wiem licznik został wysłany do serwisu więc tym razem, nie uda się tego ogarnąć.

Zareklamuje te zaczepy w późniejszym terminie. Nie mam zamiaru płacić za wymianę tylnej części obudowy tylko dlatego, że jest zrobiona

z badziewnego materiału. Nie widzę tutaj mojej winy. 

Jeśli Sigma odmowi to będzie to ostatni licznik tej firmy.

 

Swoją drogą dziwie się Wam, że nikt nie ma podobnego problemu.

Mam w ręku stary licznik 1009 i te ząbki na tyle są na maksa zjechane, licznik ledwo trzyma się w podstawce.

Zacząłem się zastanawiać, czy aby na pewno umiem korzystać z liczników Sigmy:-) ale chyba nie da się

wkładać w podstawkę na różne sposoby.

kolego hsw ja mam ten licznik od 04/03/2015 i od razu po wyjęciu z pudełka wygląda ten zaczep tak jak u Ciebie. Ten zaczep górny jest węższy od tego dolnego, więc albo jestem mało spostrzegawczy i nie widzę gdzie tkwi problem albo wszystko z twoim licznikiem jest ok. Nie wpinałem go jeszcze w podstawkę od roweru bo go jeszcze nie mam na co założyć :( ale używam go póki co do biegania i nic złego się z nim nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kłopot. W temperaturze pokojowej wszystko śmiga. Po wyjściu na dwór przy temperaturze +8 stopni nie zaskakuje mi prędkość i kadencja . Chodzi pomiar pulsu. Kontrolki na czujnikach migają w chłodzie.  Po powrocie do temperatury pokojowej wszystko ponownie chodzi jak należy. Licznik ma tydzień. Data na obudowie to maj 2014r. Czy nie pokazywanie w/w wartości w niższej temperaturze może być wynikiem słabszych już baterii(ich moc spada po oziębieniu)? Czy czegoś innego? A jeśli to sprawa baterii to których(licznika czy czujników)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...