Skocz do zawartości

[DIY] Projekt taniego błotnika rowerowego


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Błotko na twarz nie chlapie i tyle to daje. Większosc uzytkownikow błotników montuje je po to, żeby oni byli czyści a nie lagi. O ile pamiętam w xcmie był z tyłu podkowy gotowy gwintowany otwór, który można było wykorzystać do takich "usprawnień", chyba że w tej wersji/roczniku takiego niet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I? Naprawdę tak mało wyobraźni? Bo musi być przelotowy i koniecznie w innej płaszczyźnie? A z samym kształtem takiego błotnika lub dodatkowymi elementami nie można pokombinować? Nawet miałem przez chwilę zaczepiony tak błotnik, tylko taki standardowy otaczający koło przed i za podkową. Ale o czym ta dyskusja... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie ulega wątpliwości. Ja tylko oddałem informację, że jak się ruszy odrobinę łepetyną to można taki błotnik, czy też "błotnik", zamocować do tego widelca w normalny sposób ;) O tak np.:

Blotnik%20Zefal%20Classic%20(2).jpg

W żadnym wypadku nie pochwalam tej głupoty z przewiercaniem podkowy.

Edytowane przez modrzew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu pracowałem na benderem fenderem w wersji zaawansowanej by był mały, lekki i możliwie jak nawiecej od bryzgów chronił. Temat jednak upod ...

 

Niejako zostałem przywołany do tablicy ;) Mam jeszcze kilka "prototypów" więc w wolnej chwili wrzucę zdjęcia, może będą chętni. Jako, że pojawiło mi się duuużo innych obowiązków temat produkcji na razie odpuściłem. Mam chyba też jeszcze trochę materiału.

 

Przypomniało mi się, że ma jedno zdjęcie w akcji KLIK (drugie od lewej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było : ) Cieszę się że jest zainteresowanie tego typu błotnikami i wstawiacie inspirujące zdjęcia. Właśnie znalazłem coś ciekawego na kikstarterze [tutaj klik]. Mnie osobiście ten błotnik średnio przypadł do gustu, ale na pewno spełnia on swoje zadanie - chroni dupsko i plecy przed błotem : D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem sobie wątek i chyba nikt nie wspomniał o Polistyrenie HIPS KLIK- jest tani, giętk i dobrze nada się do wykonania osłonki. Grubość 1 mm powinna w zupełności wystarczyć (oczywiście są cieńsze oraz grubsze). Niestety jest dostępny jedynie w białym kolorze (osobiście nie spotkałem się z innym kolorem)- jak ktoś się uprze może okleić stickerem albo pomalować sprayem.

 

Ps. Cześć z Was robiła bendera z teczki. Osobiście nie polecam, przy jeździe w terenie szybko popękał (kamienie, kawałki gałązek)- okładka jest zbyt cieka i wotka.

Edytowane przez bukakewarior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...