Skocz do zawartości

[8900] Van Nicholas Tuareg by Punkxtr


Punkxtr

Rekomendowane odpowiedzi

Ilosć tytanu poraża  :w00t:

 

Od strony technicznej trudno się do czegokolwiek doczepić. Genialny retro bike. Jednak od strony wizualnej parę kwestii uderza w oko. Opcja z niebieskim sidem jest extra, ale aż prosi się, aby zastosować kilka niebieskich drobiazgów gdzies dalej - srubki, stery, byc moze pancerze. Podejrzewam, że chciales uzyskac bardziej nietypową opcje z tymi zlotymi elementami, ale wydaje mi sie, że jednak pozostawienie w samotnosci tego race blue nie jest najlepszym pomyslem. No chyba, że bajeczne buty shimano mam wliczac w calosc  :)

 

Ogólnie naprawdę wypas. Stworzyles autentycznie to co chiales, wyłamujac się z pewnych stereotypów i presji rynkowych. Jeden z najciekawszych projektów na tym forum :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod śrubę trzymającą linkę - skoro nie ma tam podkładki - nie możesz zwyczajnie takowej dać?


Co do koloru widelca - kolega Bajkowiec jest zwyczajnie niezbyt wiekowy żeby zrozumieć dlaczego niebieski. 

Śmiesznie tragiczne było wówczas to że widelec MUSIAŁ być niebieski jeśli firma składała topowego bajka, miała jakąś tam koncepcję wizualną i ta koncepcja musiała obejmować niebieską paskudę :) 

Ostatnio wyrzucałem do kontenera z metalem stary rower z takim - dosyć mocno sfatygowanym - widelcem. Pamiętam że gdy zaczynałem zabawę w mtb i jeździłem oglądać zawody Langa to nawet w czołówce elity praktycznie nikt takowego nie miał a jak ktoś miał to zbierały się tłumy i każdy ściskał nogi żeby nie popuścić :) A tym razem szedłem się go pozbyć jak kawałka już niepotrzebnego metalowego złomu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;-) Próbowałem dać podkładkę, ale obraca się razem ze śrubą. Pomogłaby taka podcięta na linkę, jakie oryginalnie daje Shimano. Na szczęście mój opatentowany system przykręcania linki (hehehe) działa, więc odpuściłem temat.

Lumperator, buty wlicza się w całość ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak, to te, chociaż Shimano ma buty w tej technologii od x lat (ostatnio także niższe modele). Trzeba tylko pamiętać, że proces tak naprawdę należy powtarzać. Zawodowcy robią to i kilkanaście razy w roku. Tutaj zacząłem pisać ich test: http://punkxtr.blox.pl/2014/02/Shimano-XC-90-test-dlugodystansowy-Czesc-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytam po 23:)

 

A jednak już przeczytałem heheh

Proces termoformowania mnie zaskoczył. Sądziłem ze zachodzi sam z siebie podczas jazdy. A tu takie cuda:)

Buty masz topnotch! Zazdroszczę

Nawiasem spoko test.

Edytowane przez Mendoza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera te XC90 są tak ładne, że szkoda by mi było brać je w góry... ciągle się biję z myślami czy pożegnać się z obecnymi zrobić identyczny test (tak, też mam M310) ale obawiam się, że będą równie kiepskie przy wdrapywaniu się na górskich niepodjezdnych szlakach jak M310.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nie ma to jak odpowiedź po miesiącu ;-) Wielkie dzięki za dobre słowa! Szczerze mówiąc, podoba mi się ten "stonowany" wygląd; dla mnie ma sporo zalet :-) Niemniej jednak od czasu do czasu chodzą mi podobne myśli po głowie. Zobaczymy, może kiedyś się skuszę. 

Siodło jest dla mnie super - nie czuję bólu tyłka, czy drętwienia wiadomej części ciała. Jest obłędnie wygodne. Niestety baaaardzo często pęka i mimo tego, że tanio można je nabyć na ebay, jest to strasznie wkurzające. Ostatnie pękło mi bodaj po 3 czy 4 mc-ach użytkowania. Jeśli znalazłbym coś o podobnym kształcie skorupy na ti prętach, to bym się nie zastanawiał nad zmianą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Niestety baaaardzo często pęka i mimo tego, że tanio można je nabyć na ebay, jest to strasznie wkurzające. Ostatnie pękło mi bodaj po 3 czy 4 mc-ach użytkowania.


Znowu ta sama, zgrana melodia...:(:down: Przykro mi Kolego, ale tanie, to są podróbki! Tutaj ostrzeżenie ze strony producenta. Orginalne TwinTail'e Tiogi kosztują ok. £80/120$, a nie połowę tej kwoty, co nie zmienia faktu, że producent zaleca ich cosezonową :w00t: (sic!) wymianę. Poza tym TwinTail, to siodło rekomendowane raczej do jazdy szosowej, a nie MTB. Do tej przeznaczony jest mocniejszy model o nazwie D-Spyder. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się ten odgórny ton Kolego :-) Ciekaw jestem czy wiesz, dlaczego producent wrzucił takie info na swoją stronę i kto się do tego przyczynił ;-) Tak się składa, że długo mailowałem z producentem w sprawie podróbek z ebay, wysyłałem mu olbrzymią dokumentację zdjęciową etc. Swego czasu nagrałem nawet filmik: 

Dzięki temu doskonale wiem, jak odróżnić oryginał od podróbki (bo podróbek oczywiście nie uniknąłem) i wiem, że na ebay są oryginały (zjadłem na tym zęby) tańsze niż w oficjalnej sieci dystrybucji. D-Spyder to kowadło ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Żaden podniosły ton, nic z tych rzeczy. :)

Po prostu, wiem, tak samo jak Ty, że coraz trudniej rozpoznać orginał w zalewie taniej, nic nie wartej "chińszczyzny". Zwłaszcza przy zakupie on-line stanowi to nie lada problem. Niezmiernie cieszy mnie natomiast fakt, że skutecznie walczysz z podróbami i za to DUŻY PLUS. :thumbsup: Również staram się to robić na kazdym kroku - stąd mój powyższy post. Po prostu uważam, że trzeba ludzi ostrzegać (zwłaszcza tych mniej otrzaskanych z oryginalnym sprzetem) przed kitajskim szajsem i robieniem w przysłowiowego balona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czas na podsumowanie zmian w rowerze :-)

 

Sprzęt otrzymał kilka nowych komponentów. Oprócz klamek i hamulców wymieniłem przerzutkę przednią. Niestety stary "szarak" nie dawał już rady na zawodach; nie nadążał z redukcjami. W końcu nie był dedykowany takiej konfiguracji zębatek, w jakiej przyszło mu pracować. Ponadto kilka lat intensywnego użytkowania nie mogło przejść niezauważonych. 
Przykręciłem więc aktualny model: XTR FD-M980. Działa bardzo dobrze, niestety jest cięższy. Mimo wszystko uważam, że niecałe 20 g różnicy nie było warte gorszego działania. Przyszłościowo myślę o wersji M9000.
 
Wymieniłem też gripy. Właściwie nie ma tu o czym pisać. Różnicy wzgl. poprzednika nie widzę. Tak samo obraca się na kierownicy, więc musiałem potraktować je lakierem do włosów.
 
Nowa jest także kaseta. Tym razem wróciłem do klasycznej konfiguracji 11-32T, dzięki czemu w terenie mogę trzymać optymalną kadencję nie jeżdżąc siłowo. Zastosowałem koronki Recon pokryte azotkiem tytanu. Na chwilę obecną nie widać już tak dużych różnic w działaniu wzgl. Shimano, jak niegdyś. Można powiedzieć, że czasem jest tylko nieco ciut głośniej. Biegi wskakują błyskawicznie i pewnie. Niestety trwałość jest wciąż znikoma.
 
Zmianie uległa również tylna obręcz. Okazało się, że stara XC-717 Ceramic pękła wewnątrz i po napompowaniu dętki ulegała wybrzuszeniu. Odczuwalne było wówczas szarpanie hamulca. Na szczęście mam w zapasie jeszcze kilka nowych obręczy ceramicznych, więc wplotłem kultową dla mnie X-517 Ceramic. 
 
Rower w aktualnej konfiguracji prezentuje się tak:
 
DSC3244.jpg
 
DSC3226.jpg
 
DSC29721.jpg
 
DSC2892.jpg
 
DSC2803.jpg
 
Jestem bardzo zadowolony z hamulców. Extralite działają znacznie lepiej od poprzednika, czyli XTR. Co ciekawe szare klamki gięły się znacznie bardziej a szczęki rozginały widelec. Minusem włoszczyzny jest konieczność ciągłego dbania o stan pancerzy i łożysk. Bez tego szybko tracą na precyzji działania. 
 
DSC2980.jpg
 
DSC2781.jpg
 
Założyłem też na stałe leciwy patent, czyli Rohloff Lubmatic. Po drobnych modyfikacjach nie  będę się z nim rozstawał, bo ratuje tyłek na wielu maratonach.
 
DSC2720.jpg
 
Problemem jest siodło, ale to pewnie już wszyscy wiedzą :-) Tioga mimo swej wygody będzie wywalona. Zmieniam ją na Bpeople. Mam już szczerze dość kupowania kolejnego siodła po 3 mc-ach użytkowania.
 
DSC2768.jpg
 
Co ciekawe, przetarł mi się tytanowy koszyk na bidon King Cage. Producent nie raczył nawet odpisać na moje maile, ale błyskawicznie zareagował sklep (aspirevelotech), w którym dokonałem zakupu. Wysłałem zdjęcie i fakturę, a już po tygodniu miałem u siebie przesyłkę z nowym koszykiem. Lżejszym :-)
 
DSC2776.jpg
 
W pewnym momencie zapowietrzył mi się tłumik od SID-a (nierozbieralny), przy czym stracił mnóstwo oleju. Brak tłumienia zaowocował stukaniem na najmniejszych nierównościach i koniecznością zrezygnowania z jazdy. Po trudach i znoju udało mi się jednak go odpowietrzyć i wlać nowy olej. Działa świetnie. Pytanie, na jak długo. Mam nadzieję, że nie będę musiał mówić iż mam super amortyzator, tylko bierze sporo oleju ;-)
Tak czy owak zachowawczo szukam nowego (hiehiehie) tłumika na ebay i myślę o przeróbce mojego race na system Pure deLite i odchudzenie całości. Zadanie karkołomne, ale możliwe.
 
DSC3084.jpg
 
Na koniec słowo o piaście Chris King. Działa super, ale raz na jakiś czas bębenek lubi strzelić jak w starym Shimano. Metodą prób i błędów doszedłem do tego, że dzieje się tak w przypadku zastosowania zbyt dużej ilości oryginalnego oleju. 
Tylna piasta raz na jakiś czas ulegała rozkontrowaniu. Potraktowałem gwinty Loctite 243 i zażegnałem problem. Sądzę, że będzie to zakup na wieki. Łożyska pracują cudnie i mimo wszystko są jak nowe. Piasta ciężka, ale pancerna. Wymaga jednak właściwego traktowania.
 
DSC28491.jpg
 
 
Dla zainteresowanych, na mojej stronie napisałem o wszystkim trochę więcej. Jest też obszerna galeria detali: http://punkxtr.pl/rower/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O korbie napisano już wiele. Niektórym się podoba, inni gotowi mnie za nią zabić ;-)

Siodło wygląda następująco:

 

siod%25C5%2582o.jpg

 

Cóż mogę powiedzieć; napaliłem się na nie jak szpak na czereśnie :-) Ma idealnie pasujący mi kształt skorupy i nada "retro" charakter całości. 

I chyba podoba się tylko mnie. Hehehe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie!

 

realkrzysiek nie tak dawno testowałem złote Ritchey WCS Paradigm i muszę powiedzieć, że nigdy nie jeździłem na gorszych pedałach. Choć rzeczywiście były ładne.

 

DSCF0012.JPG

 

(tutaj reszta zdjęć: https://picasaweb.google.com/112192291373097998568/RitcheyWCS?noredirect=1# )

 

Myślałem swego czasu o złotych, tytanowych Crank Brosach, które fajnie by się tu komponowały. Jednak byłaby to sztuka dla sztuki, jakoś te pedały mi nie podchodzą (a o ile się orientuję nic nie zmienili w korpusie od czasu modelu Original).

Jedną z opcji jest też przerobienie trailowych pedałów XTR poprzez obcięcie klatki. Zyskuje się wówczas duży punkt podparcia dla buta. 

Edytowane przez Punkxtr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...