Skocz do zawartości

[rower] Cube LTD czy Radon ZR Team 7.0


w203

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

w ostatnich latach koncentrowałem się na wycieczkach szosowych, teraz poszukuję alternatywy, stąd moje pytanie o MTB 29.

 

nie zamierzam startować w maratonach, nie zamierzam się ścigać. zwykłe amatorskie wycieczki.

 

wyszukałem dwa rowerki, podobny osprzęt, oraz cena (z racji obniżki na Cube).

 

bardzo Was proszę o subiektywną opinię, który wybrać?

 

Cube LTD 29 - specyfikacja

Radon ZR Team 7.0 - specyfikacja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uściślijmy:

 

- Radon ma powietrzny amortyzator.  RS XC32 występuje w wersji coil i SA,  ta druga oznacza Solo Air;

 

- mimo to XC32 jest nadal bazowym amortyzatorem, pozbawionym np. Motion Control czy wzmocnień, które RS nazywa Power Bulge.  Po naszemu - może być mniej sztywny niż Recon;

 

- piszę "może", bo czy jest i czy jeździec będzie to odczuwał to inna kwestia.  Ale tak czy inaczej Recon to wyższa półka, skoro pieniądz pozwala na wyższą półkę, to czemu nie;

 

- różnice w osprzęcie obu rowerów są niewielkie i to nie on powinien decydować o wyborze;

 

- decydować powinna geometria i przeznaczenie roweru.  Cube ma bardziej sportową, Radon bardziej turystyczną;

 

- ale trzeba pamiętać, że Cube ma specyficzne rozwiązanie które zwie się ARG.  W skrócie - ma ono zapewnić rowerowi 29 podobną zwrotność jak 26 przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej stabilności.  Pomysł podobny do Genesis2 GF/Treka i podobnie zrealizowany, tj. przez montaż widelca z wydłużonym offsetem.  To oznacza, że jeżeli w przyszłości najdzie kogoś chęć upgrade, będzie musiał szukać widelca dostosowanego do ARG, a z tym może być problem.

Zwykły widelec da się zamontować też, ale czy to oznacza, że rower będzie się nadal tak samo dobrze prowadził - nie wiem, ale niekoniecznie.

 

- tak czy inaczej bardziej podchodzi mi Cube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...