Skocz do zawartości

[płyn hamulcowy] Finish line mineralny do Magura HS33

okiloki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam w moim crossie zamontowane Magury HS33, dokładnie takie: http://cdn.observedtrials.net/vb/attachments/f7/17341d1291678360-2010-magura-hs33-white-special-edition-brakes-new-img_4873.jpg

Rower kupiłem używany (model 2010), mam go od sierpnia 2012 roku. Nie znam jego przeszłości, nie wiem co z hamulcami było robione, stawiam że absolutnie nic. Lubię majsterkować i cały czas mnie nosi żeby wymienić olej w hamulcach, bo czytałem, że po 1. Raz na jakiś czas wypada, a po 2. to może trochę pomóc w problemie z tłoczkami. Tłoczki nie wysuwają w równym tępie. Jeden wychodzi prawie cały a drugi tylko trochę. Kiedy się zablokuje ten sprawniejszy, to ten drugi jak najbardziej chodzi, ale to nie do końca to co chciałbym osiągnąć. Próbowałem je od boku przeczyścić, troszeczkę naoliwić czy coś, ale nie pomogło.

Do rzeczy. Moje pytanie brzmi co jesteście w stanie powiedzieć o tym oleju (zielony, mineralny): http://ambike.pl/plyn-hamulcowy-finish-line-mineralny-235ml.html Będzie pasował? Nie chcę się bawić w LHM'a bo czytałem sporo opinii o tym, że gęstnieje w niskich temperaturach i hamulce zimą nie chodzą do końca tak jak powinny. Czy może nie kombinować i zalać Royal bloodem? (średnio chcę bo jest najdroższy i muszę go zamawiać przez neta bo nie dostanę go u siebie w sklepie).

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
  • Mod Team
Puklus

Bo i czemu miały by nie działać, woda jest świetna jeżeli chodzi o gęstość, trochę gorzej jeżeli idzie o smarowanie i znoszenie niskich temperatur :P

Zalej jakimkolwiek olejem hydraulicznym, chyba raczej mineralnym.

Odnośnik do odpowiedzi

Najpierw tak jak polecił mi facet w sklepie rowerowym, popsikać magicznym wd40, później wziąłem na palec trochę tego co było najbliżej, czyli oliwki do łańcucha ;) i rozsmarowałem po boku tego tłoczka. Oczywiście po każdej z tych prób było wielokrotne wypychanie i przepychanie tłoczków z jednej strony na drugą. Niezbyt pomogło, bo miejsca gdzie tłoczki wychodzą z obudowy są uszczelniane i zbyt wiele tego smarowidła raczej nie dostało się tam do środka.

Edytowane przez okiloki
Odnośnik do odpowiedzi

Bo i czemu miały by nie działać

Bo ma niską temperaturę wrzenia, ale akurat dzięki konstrukcji HS do samego układu ciepło z klocka dociera w dużo mniejszym stopniu niż w tarczach.

WD40 odstaw, bo nie ma zastosowania w rowerach. Nic tym nie nasmarujesz, a tylko wymyjesz smar do zera. Tłoczki w HS nigdy nie wychodzą równo bo tylko do jednego prowadzi przewód od klamki. Jeżeli jest naprawdę duża różnica w wysunięciu to nic z tym nie zrobisz bo tłoczek jest jednorazowy i po wyjęciu już go nie włożysz (ktoś tam podobno coś wiercił i dało się włożyć ale nie wiem gdzie i jak). Dlatego najłatwiej kupić kompletny tłoczek z obudową http://www.dobrerowery.pl/tlok-magura-hs33-na-obrecz-m6-m8-srebrny

Płynu potrzebujesz ~20ml na układ czyli 40ml na całość.

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• kubus96
      Przez kubus96
      Sprzedam myk-myka Magura Vyron Elect V2 o skoku 150 mm (średnica 31,6) .
      Sztyca jest nowa, raz była zamontowana do roweru w celu sprawdzenia poprawności działania (nigdy nie użyłem jej w terenie).
      Całość sprzedaję w oryginalnym kartonie z pełnym wyposażeniem (sztyca, kabel micro USB do ładowania, pilot do sterowania + oringi do montażu na kierownicę, instrukcja obsługi itp.).
      Cena: 1500 zł.
      Wysyłka paczkomatem po przedpłacie lub odbiór osobisty.

• Unbroken_reed
      Przez Unbroken_reed
      Technologia Shimano - Scylence, to mechanizm pozwalający na bezgłośną pracę bębenka gdy napęd pozostaje rozłączony. 7-stopniowy kąt zazębienia to równie mocny argument za nową technologią, jednak nie pozostaje ona bez wad. Stopień wrażliwości na zabrudzenia sprawił, że z moich serwisowych doświadczeń wynika, iż prawie żadna piasta (nawet fabrycznie nowa) nie spełnia w 100% swoich technologicznych założeń.
      Piasty takie jak:
      -FH-M7110;
      -FH-M7130;
      -FH-M8110;
      -FH-M8130;
      -FH-M9111;
      -FH-MT901,
      mogą niestety być niesforne.
      Jak sobie z tym poradzić? Jak uciszyć SCYLENCE? O tym wszystkim opowiem Wam w powyższym filmie!

Dla osób które wolą poradniki pisane (jest tam kilka inf. których nie umieszczałem w filmiku np. jak dokładnie użyć praski [TL-FH16] itp.): DM-MAHB001-09-ENG.pdf (shimano.com)     POKAŻ MNIEJ        
    • Unbroken_reed
      Przez Unbroken_reed
      Cześć, dzielę się z Tobą całą* wiedzą dotyczącą sprzęgiełek Shimano.
      Ich historia, zasada działania, oraz sposób odbudowy dały podstawę do stworzenia treściwego materiału.
      Zapraszam do oglądania :)

*z pewnością nie wszystko udało mi się zawrzeć w filmie, ponieważ nie chciałem żeby znacznie przekroczył pół godziny. W razie pytań służę pomocą!

• Accent_Szaj
      Przez Accent_Szaj
      Kaseta Shimano Deore XT CS-M8000 11 rzędów  11-40T .Wersja Box

Cena 150zł +KW(11zł Paczkomat) ,lub odbiór w Krakowie 
      Sprzedaję moją kasetę, która do momentu jej demontażu działała idealnie. Nigdy nie była katowana. Przejechane ma około 1000Km
      Producent: Shimano Grupa Shimano: Deore XT Kod grupy Shimano: M8000 Model Shimano: CS-M8000 Przełożenia: 11 Typ Shimano: HG Przełożenie: 11-40 Zoptymalizowana kombinacja oraz stosunki przełożeń Bardzo szeroki zakres przełożeń  Progresja zmiany biegów w standardzie "Rhythm step gear progression" Shimano Optymalny balans pomiędzy wagą a trwałością Kombinacja koronek aluminiowych (40T) i stalowych Wersja BOX - oryginalne opakowanie Stopniowanie: 11-13-15-17-19-21-24-27-31-35-40 id: ICSM8000140
      Film z działania napędu na sprzedawanej kasecie 
      Galeria

• Szymon_exc
      Przez Szymon_exc
      Witam mam pytanie mam rower Cube Aim sl 29 2016 r. Napęd Shimano Acera tył 8 rz. I chciałbym zmienić na 9 rz .I pytani3 jest takie czy jak zmienię kasetę ,Łańcuch,przerzutke to to będzie działać, I zmieści się w ramie wszystko?
  • Dodaj nową pozycję...