Skocz do zawartości

[rower] Trek Superfly


Emi00

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

17,5" ma długość podsiodłówki 16,5" ( 41,9 cm ) - tak to sobie Trek wymyślił, żeby odnieść to w jakiś sposób do ram innych producentów, które z reguły są krótsze.
Teoretycznie możesz się przymierzyć do 18,5", bo różnica wymiarów nie jest duża - podsiodłówka dłuższa o 2,5 cm, górna rura o niecałe 2 cm, większy o 1,5 cm reach, a stack taki sam.
Oprócz tego większa o niecałe 1,5 cm baza kół i deklarowany przekrok o 1 cm.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak możesz się przymierzyć i pojeździć parę minut, to powinno Ci ułatwić ocenę.
Sporo zależy od szerokości kierownicy i długości mostka - nie wiem dokładnie co tam zamontowali, ale sądząc po zdjęciach, to mostek w okolicach 7 cm, a zgaduję że kierownica +/- 70 cm.
Na mniejszym rozmiarze będziesz minimalnie mniej pochylony, ale pytanie, czy podejdzie Ci na wysokość - w sensie Twoich dotychczasowych przyzwyczajeń, bo jeśli jeździłeś na dużym rowerze, to np. możesz uznać, że rower jest niski itp. ( chociaż oba mają zbliżoną wysokość, ale 18,5" jest bardziej pro - sportowy, bo umożliwi większe wyciągnięcie sylwetki ).
W obu przypadkach zapas w kroku będzie niewielki ( sugerując się podanymi wartościami ), ale powiedzmy, że jeszcze akceptowalny, choć zawsze lepiej mieć ten centymetr więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No to już wiesz, że większego roweru mieć nie powinieneś :icon_wink:
I to na 17,5" - gdzie teoretycznie jakiś minimalny zapas powinien być...
Jak nie jesteś przekonany, to możesz się zastanowić nad rowerami na kołach 27,5", które powinny być nieco bardziej przyjazne dla krocza ;)
Z Treko - podobnych masz jeszcze GT, ale w sumie nie wiem czy to dobry pomysł, bo są to stosunkowo długie ramy, jednak deklarowany przekrok jest niższy niż w Treku.
Niedawno kolega cubson kupił GT na dużym kole w rozmiarze 15" i jest zadowolony z tego co mi wiadomo, a jest trochę niższy od Ciebie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 183 cm wzrostu i długość nogi 83 cm. Przymierzałem się do ramy treka 19,5 cala i klejnoty leżały na ramie. Kupiłem 18,5 jest w sam raz.

Jeżeli masz 175 cm to musiałbyś mieć nogi u Naomi Campbell żeby rama 18,5 Trek była dla Ciebie dobra. 

Edytowane przez armaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tu już nie chodzi o 18,5", a o 17,5" ( na której też jest kontakt z rurą ) i oczekiwaną rekreacyjną pozycję, którą po kilku zabiegach pewnie można uzyskać, bo jakiejś kosmicznej długości całość nie ma jak na 175 cm wzrostu.
PS
Przez kolegę Rulez zajrzałem z ciekawości w temat autora pytania i tam podany przekrok jest niższy ( 75 - 77 cm ) - ogólnie nie ułatwia to wyboru w przypadku niektórych modeli...
Ja na pewno nie kupiłbym roweru w którym czuję ramę w kroku - nawet gdyby to miała być szosa...
Jak się ma przekrok równy wysokości wybieranego roweru, to robi się słabo według mnie :sick:

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrissDeValnor napisał:

Tu już nie chodzi o 18,5", a o 17,5" ( na której też jest kontakt z rurą ) i oczekiwaną rekreacyjną pozycję, którą po kilku zabiegach pewnie można uzyskać, bo jakiejś kosmicznej długości całość nie ma jak na 175 cm wzrostu.
PS
Przez kolegę Rulez zajrzałem z ciekawości w temat autora pytania i tam podany przekrok jest niższy - ogólnie nie ułatwia to wyboru w przypadku niektórych modeli...
Ja na pewno nie kupiłbym roweru w którym czuję ramę w kroku - nawet gdyby to miała być szosa...
Jak się ma przekrok równy wysokości wybieranego roweru, to robi się słabo według mnie :sick:

Coś w tym musi być co piszesz.... także chyba trek nie dla mnie jednym słowem... Będę szukał coś innego. Ciekawe jak REACTION PRO i Unibike expert będą się miały do treka. Reaction chyba raczej w rozmiarze 17 ?

Tak w moim temacie przekrok jest niższy pomyliłem się....

Edytowane przez osis25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

O większych ramach nawet nie myśl - powiem więcej : 17" to według mnie na kole 27,5" też byłby max.
Następnym razem zdradzaj więcej szczegółów, bo widzę, że nie do końca byłeś szczery i te informacje wypływają stopniowo...
Podawaj linki do konkretnych interesujących Cię modeli, bo czasem różne roczniki potrafią się delikatnie różnić, a nie mam zamiaru przeglądać 10 tematów i składać wszystkiego do kupy, no sorry...
To jaki masz w końcu ten przekrok ?

Dorzucam : http://allegro.pl/kross-level-r7-27-5-1x11-sram-rock-shox-okazja-i7393933501.html
 

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę skromny i też nie chcę robić śmietnika :) Jutro przymierzę się do tego CUBE 17 bo ponoć mają i zdam relację. Na chwilę obecną trek odpada. Bardzo mocno zastanawiam się nad rowerem z kołem 27,5 do max 4-5tyś w jaskrawych kolorach :D he. Przekroku mam 80cm, ostatnio troszeczkę źle zmierzyłem %. Dziś z żona mierzyłem z 5 razy i wychodzi +/- 80cm przy wzroście 175cm.

p.s. za żadne skarby nie chcę krossa miałem 2 rowery tej marki i byłem bardzo nie zadowolony. Oraz bardziej skłaniam się ku napędowi 2x10.

Edytowane przez osis25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Od razu sorry za OT, bo to temat o Treku przecież, więc jest to mój ostatni post z linkami do innych marek w tym temacie.
Jak jest możliwość dołożenia kasy, to OK - tylko co przyzwoity MTB będzie robił głównie na mieście, to nie mam pojęcia, ale nie moja kasa, nie mój interes ;)
OT - w sensie nie ma poniżej Treka :icon_wink: :

Spoiler

Karbonu się nie boisz : http://allegro.pl/rower-haibike-freed-7-40-karbon-27-5-rama-45cm-xt-i7338052407.html  ?
lub : http://allegro.pl/bulls-copperhead-3-zebra-model-2017-41cm-nowy-i7118860212.html  - tu już rozmiar w dolnej granicy
Haibike ma obie osie sztywne, a Bulls jedną - z przodu.
Bulls ma lepszy osprzęt.

PS
A co z gravel'em ;)  :icon_question:

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile chcecie mieć tego luzu pod cojones? Ja przy 183cm wzrostu i 83 przekroku mam 19.5 w fuelu, wcześniej była 19.5 w x-calibrze (geo bliźniacze do superflaja), kumpel ma poprzednią generację Remedy - rama 18.5 i wzrost ok 178cm, chyba nie należy do długonogich - ogólnie wszystko jest ok. W krossie level na ramie 21 cali było tak sobie i trochę się bałem że najpierw zaliczę kontakt z ramą a nie ziemią ale bez przesady

tyle że każdy ma to co mu pasuje, ja lubię geo treka. Kumpel ma cube i jak dla mnie jest to nieporozumienie - do jazdy po parku ok ale żeby w teren gdzieś ruszyć, byle drzewo przewrócone przez ścieżkę i ryje blatem. Scott koleżanki (koło 26 i rama rozmiar czy dwa mniejsza niż cube) ma większy prześwit pod suportem

Edytowane przez bimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

bimmer
No właśnie - wszystko zależy od podejścia lub tego jak kto trafi, bo niektórzy np. biorą w ciemno bez przymiarki i albo się uda, albo później są tematy w stylu " pomocy !  mam za dużą/za małą ramę, co zrobić ? "
Ja np. miałem w głowie, że nie chcę konia z ramą a'la trzepak do samych j.j, ale podczas przymiarki upatrzonego rozmiaru i kontrolnym porównaniu go do większego - tak pro forma, bardziej myślałem o długości, a że nie potrzebowałem większej, to nie zmieniałem pierwotnego wyboru, mimo początkowego wrażenia, że rower jest jakiś krótki ( mała baza kół ) i lekko komunijny jeśli chodzi o rozmiar - po prostu uznałem, że nie potrzebuję dłuższego ( jakkolwiek to zabrzmi :icon_wink: ) i większego/wyższego do szczęścia, zwłaszcza że do tej pory nie miałem nigdy kobylastych ram.
Priorytetem była większa zwrotność i możliwie niska masa ( dlatego w ograniczonym budżecie nie zdecydowałem się na duże koło, a mam 1,8 m ) - także stąd ten wybór, a rama jest w dolnej granicy normy, ale dzięki np. fabrycznie zamontowanym podkładkom i długiemu mostkowi mogę w miarę "wygodnie" jeździć - coś pomiędzy sportem, a komfortem ( inna rzecz, że raczej nie powinienem mieć MTB, ale to już całkiem oddzielna historia...).
Ostatnio rozmawiałem z młodą sąsiadką, która dostała rower po ojcu - dziewczyna góra 165 cm, a rower z ramą 21", co prawda na kole 26", ale z mojego punktu widzenia na chłopa 185 cm ( ja przy 180 cm nie widziałbym się na nim ), a ona twierdzi, że jej się dobrze jeździ ( jazda raczej po bułki )...

Lumperator
Bo ociera kroczem ?
Co dla niektórych w jeździe po bułki jest akceptowalne - ich wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek już zglupial serio (: teoretycznie według tabeli treka powinienem mieć 18,5. Pojadę przymierze się jeszcze raz i zobaczę jak na konkurencji się jeździ. Jeżeli dalej nie będzie dobrze to chyba poszukam coś na 27.5. Co do karbonu to tak boję się i nie chce (;

Edytowane przez osis25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@osis25

Przymierz się bo kupisz za mały rower ze sztycą wywaloną na >30cm i będziesz kombinował z mostkami. Reach w Treku jest długi ale stack jest niski w porównaniu do innych marek (zwłaszcza niemieckich). Jak dodasz do tego fabryczne 3cm podkładek, to już nie jest tak długo.

Ogólnie do porównania geometrii polecam tą stronkę:

http://www.bikegeo.net/#

Edytowane przez Rafu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osis,dolicz dwa centy na buty.

Ja mam 173 cm wzrostu,mój przekrok bez butów 80,z butami 82 cm,przekrok roweru 78 cm.Rama 17,5",oryginalny mostek miał 80 mm długości (jego kąta nie pamiętam ale chyba był deczko w górę,no ale mogę się mylić) ,oryginalna sztyca miała sobie 8 mm offsetu,podkładek pod mostkiem było trzy centy,a obecnie jest mostek 90 mm z 5-cio mm opadem w dół,sztyca bez offsetu,a podkładek obecnie zero mm,kiera z 5-cio mm wzniosem i kątem w tył 9 st.No i jest super hiper z jednym małym i upierdliwym wyjątkiem,a jest nim trzeszczoskrzypienie wkładu pressfit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...