Skocz do zawartości

[rower] Trek Superfly


Emi00

Rekomendowane odpowiedzi

Bo w treku nie patrzy się na podsiodłową. Rama jest tak skonstruowana że rura pozioma mocno opada i dlatego podają dwa wymiary. Przy dobrze dobranym rozmiarze będziesz miał dużo miejsca pod nabiałem. Patrz na długość horyzontalną. Jak w szosie. 

Wszyscy się uparli na tą podsiodłową jak by to jakiś niepodważalny wyznacznik rozmiaru był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Potrzebuje pomocy w kupnie  klocków hamulcowych do Treka SF6 2017 hamulce to SRAM Level T. Kupić metaliczne czy półmetaliczne. Proszę o podanie konkretnych modeli co polecacie pod maratony.  Po czym rozpoznać że dane klocki są już do wymiany ??  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy w kupnie  klocków hamulcowych do Treka SF6 2017 hamulce to SRAM Level T

 

Od siebie zaproponuje Ci EBC Gold metaliczne, zmienilem na takie i hamowanie, a zarazem kultura pracy hamulca lepsza od orginalnych organicznych. A poznac  to najlepiej wizualnie-organoleptycznie, widac jak juz okladzina sie konczy, no chyba, ze juz Ci trze o tarcze bo okladzin brak to wtedy uslyszysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Mod Team

Ten " stalowy " fajny :icon_cool:

Nie podoba mi się profil podsiodłówki, który za bardzo rzuca się w oczy - rura wygląda jak zgnieciona lub wycięta :icon_confused:

Poza tym niezaciekawie wygląda przewód hamulca puszczony górą dolnej rury - może łatwiej się będzie czyściło rurę od spodu, ale wygląda to średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@KrissDeValnor,

 

Podsiodłówka ma takie spłaszczenie bo to element IsoSpeed. Przewód hamulca też mi się nie podoba i może przeszkadzać przy mocowaniu w uchwyt Thule'a. Na forum mtbr widziałem inną wersję kolorystyczną Procalibera 8:

1145205d1499367901t-trek-2018-line-up-yo

 

Możliwe więc że w Europie będziemy mieli wybór. Osobiście średnio mi się podoba malowanie Treka na 2018, lepiej prezentuje się Chisel od Speca. Zobaczymy jak wypadnie w porównaniu cenowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli isosped schodzi do niższej klasy. Wiadomo jak to się odbiło na cenach nowego modelu vs zeszłoroczny superfly? Jak z resztą osprzętu? W przypadku fulli ceny poszły lekko do góry, część modeli została w starej specyfikacji, część dostała upgready - przynajmniej w fuel ex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie do posiadaczy Superfly 6 2014-2015 (z napędem Sram 2x10). Pękła mi prowadnica przedniej przerzutki i szukam kompatybilnego zamiennika. Z tego co udało mi się ustalić, potrzebna będzie przerzutka z górnym ciągiem, montowana na obejmę 34,9mm (high clamp), dostosowana do korby 36-22z. W polskich sklepach jest Srama jak na lekarstwo i do tego ceny lekko kosmiczne. Macie może jakieś typy spełniające te kryteria? Znalazłem takiego GXa ale opisany jest jako dolny ciąg i w sumie nie wiem czy tak jest faktycznie, czy jest uniwersalna:

http://www.bikecenter.pl/p23709,sram-gx-high-clamp-bottom-pull-31-8-34-9mm-przerzutka-przod.html

 

Może macie jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deore FD-M618 (wersja H http://productinfo.shimano.com/#/spec/2.4/MTB/Front%20Derailleur?q=fd-m618 ) spełnia wszystkie wymagania (podwójny ciąg , pojemność 14T, max. tarcza 36/38).

Cenowo o połowę taniej https://kastor-bike.pl/Przerzutka-przod-Shimano-Deore-FD-M618-H-HIGH-2rz-Down-Swing

Edytowane przez gtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, 

 

jestem posiadaczem SF8 z 2015. Od tego czasu ścigam sie w maratonach i czasami w XC. Geometria roweru idealnie pasuje z czego jestem bardzo zadowolony. Jedyna rzecz która nie daje mi spokoju to waga roweru. Posiadam egzemplarz w oryginalnej specyfikacji. Jako że uzbierałem parę groszy zastanawiam się nad odchudzeniem roweru lub kupnem nowego ( rama karbon ) ew kupno samej samy np accent peak 29 karbon i złożeniu wszystkiego od podstaw. I tu zwracam się z prośba do Was, co byście mi doradzili ? Mój buzdżet to 10 tys. Czy warto sie pchać w karbon ? czy te 600g ( z różnicy wagowej ram alu i karbon ) faktycznie odczuje na trasie maratonu ? 

 

 

Edytowane przez TomekRze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...