Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Wasze sugestie dają do myślenia, porównanie ww. modeli ( al 6.9 i Radona ZR 8.0) wypada na korzyść firmy przy, której obstawałby Mendelejew natomiast waga przemawia za Canyonem. Idealnym rozwiązaniem byłaby przymiarka muszę przejrzeć tematy i może uda mi się namierzyć kogoś ze śląska . Swój model kupiłeś w ciemno czy miałeś jakaś styczność z tą firmą? Zastanawia mnie również geometria tej ramy, często pojawia się na łamach tego forum zarzut zbyt wyprostowanej sylwetki, czy Ty też masz takie odczucie?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zbyt ? :)

Owszem jestem bardziej wyprostowany niż na poprzednim rowerze ... 

Dla mnie to "zbyt" bardzo leżałem na poprzedniku ... a na Canyon`ie jeździ mi się genialnie .:)

 

Przymiarka bardzo wskazana ... niestety nie zaproponuję ci przymiarki do mojego bo mam M`ke przy nodze (boso) 84 cm.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

często pojawia się na łamach tego forum zarzut zbyt wyprostowanej sylwetki, czy Ty też masz takie odczucie?

 

Pytasz o Canyona, czy Radona? Ja swojego Radona kupowałem w ciemno. Sylwetka jest pochylona, ale jest komfortowo. Nie mam niestety dużego doświadczenia z innymi MTB, więc ciężko mi się odnieść do kwestii zbyt wyprostowanej sylwetki. Jak dla mnie jest po prostu wygodnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem zainteresowany jednym z tych 2 modeli to zbieram opinie ze wszystkich źródeł, pozostaje liczyć na łut szczęścia, że złapię jakiegoś użytkownika owych bike'ów w moich okolicach lub jakiś forumowicz użyczy swojego sprzętu do przymiarki. Wielkie dzięki za odpowiedzi, kiedy rozwiąże swoje geometryczne wątpliwości na pewno dopytam o kolejną nurtującą mnie sprawę.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa koszyki Elite Cannibal w Canyonie Grand AL 6.9 rama M. Oba sprawują się bez zarzutu i pozwalają na wożenie dwóch bidonów, jeden o pojemności 0,7l, drugi 0,5l. Oba bidony wchodzą bez problemu, aczkolwiek 0,5l muszę wozić bez ochronnej nakładki, bo inaczej się nie mieści, a 0,7l mieści się idealnie. Bidony również są produkcji Elite. Z tego co słyszałem i trochę sprawdzałem bidony niektórych producentów (np. CamelBak) mogą być problematyczne w wyciąganiu, wynika to z "ogumowania" sporej części koszyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przejrzałem już forum ale wolę zaczerpnąć waszej opinii. Mam 189 cm wzrostu, noga 91,5 cm w SPDkach i zastanawiam się nad rozmiarem ramy, L czy może XL? Jeśli nie Canyon to alternatywą wydaje się Radon ale znowu pojawia się problem rozmiaru ramy i przymiarki. Z dotychczasowych informacji wynika jasno, że nie ma alternatywy dla tych dwóch modeli w kategorii cena/jakość. Podzielcie się swoją wiedzą i sugestiami (:

186 cm, noga 94 boso. Mam GC AL 6.9 XL. Zdjęcia gdzieś w tym temacie krążą. Kupowałem w ciemno, nie żałuję. Stosunek jakość/waga/cena najlepszy. Niestety jestem z Olsztyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pytanie bez ani jednego znaku zapytania ... dobre :D

 

Nie wiem co za negatywne opinie się naczytałeś o CrossRide ale jeżeli o nich czytałeś źle to o niższym modelu jakim jest CrossOne nie powinieneś przeczytać nic lepszego :).

 

Piasty różnią się systemem zapadek CrossRide ma większa średnicę zazębienia - potencjalnie bardziej wytrzymałą.

Ponad to obręcze CrossRide są kapslowane w CrossOne masz tylko gołe wywiercone otwory. 

 

Wymiana tego co masz na Crossone to taka wymiana Forda na Opla ani pierwszy lepszy od drugiego ani drugi gorszy od pierwszego ... kwestia gustu.

 

Czego ci w tych kołach brakuje ze chcesz je wymienić / modernizować ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno strasznie lubią łapać luzy crossridy nawet widziałem na YT,a że nie są kapslowane obręcze w crossonach to nawet nie zauważyłem.A powód wymiany jest taki że po prostu chciałbym mieć piasty na maszynach więc raczej pójdę w stronę  kupna Novateca.A mój rower to model 5.9 nie wiem dlaczego zle napisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Zastanawiam się nad kupnem AL SLX 8.9 i pytanie czy brać obecny czy lepiej poczekać na nowy model.

W pdf podają że rama ma nową geometrię porównując do obecnej to wyglada inaczej - proszę o opinie i porównanie do poprzedniej znawców tematu.

Widać również że tylny hamulec jest pomiędzy widełkami i jest to XT a nie Formuła C1 , oraz że Fox Terralogic ma powłokę Kashima .

Z góry dziękuję za odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...