Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj podjechał znajomy że swoim nowym (może ze 100km zdążył zrobić) SLXem więc na mówiłem go (co łatwe nie było) na zajrzenie do jego reby. Bez demontażu widła z roweru odkręciłem śruby prawą goleń odbiłem jednym stukcnięciem a z lewą męczyłem się z 10min. W każdym razie po odkręceniu, odbiciu i niepełnym zsunięciu lag o 2-3cm z prawej goleni zeszło że 2ml oeju, z lewej 0 (słownie zero). Szybka decyzja, że trzeba zobaczyć co w środku. Odkręciłem zacisk, usunąłem lagi. Gąbki olejowe suche jak pieprz. Sytuację nieco ratował nawalony w sporej ilości smar (wyglądał na sram butter). Poskładałem mu to na oryginalnych RS smarowidłach lejąc w lagi po 12ml 15wt. Żadnych śladów działalności nie pozostawiłem (no poza ponad 2x większą objętością oliwy niż zaleca producent). Jakoś mnie to nie zdziwiło bo to już trzeci canyon którego znam z taką przypadłością (licząc mojego) i nasty nowy RS cieiący na suchoty. Natomiast pierwszy w którym jedna goleń była zupełnie sucha.

A masz doswiadczenie z foxem w nowych canyonach?

 

Wysłane z z1c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymierzyłem się dokładnie  i mam 189cm wzrostu  , nogi 93 cm   waga 76kg  i szerokość tłowia 72-75 cięzko określić samemu.

Na stronie Canyona pokazuje w obu  modelach 3.9  rozmiar L ( ale tym się wole nie sugerować )

Nie wiem już co robić :(

 

Sprzedawca  swoją dziwną metodą powiedział, że M jest idealna.

Na modelu KRoss b4 kazał mi usiąść na rame i podnieść przednie koło do góry aż dotnie klejnotów :D

 

Co do tej ramy L to po prostu musiałem tak jakby na palcach stanąć, żęby wejśc na ramę ( nie na siodełko)

Edytowane przez Kamil3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam Canyona GC AL SLX w rozmiarze M z zeszłego roku, poszukaj na necie geo i sprawdź, one się minimalnie różnią zwykły AL jest troszkę "wyższy" chyba..Ja mam 178 cm wzrostu i przekrok na boso 84 , waga 75-76kg ..Nie wyobrażam sobie Ciebie na M-ce z takimi wymiarami L-ka będzie dobra na Ciebie. Jak dobrze poszperasz to na forum jest gdzieś dużo o rozmiarze L z zdjęciami bikera ..Jak na ramę wchodziłeś na palcach z taka noga?? 

Nie ma w okolicach Warszawki nikogo kto miałby L-ke

 

 

 

Edytowane przez robertocarlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc :)

 

Właśnie sporo czytałem i sporo osób mówi , że z tym KRossem jest tak , że rozmiar M to tak jak w Canyonie L. Więc obawiam się, że L będzie dla mnie za mała :(

 

Nie jestem jakimś takim typowym wielkoludem , jestem dość szczupły (atletyczna budowa ciała ) obecnie śmigam na rowerze który dziadek kupił mi jak miałem 14 lat  i jakoś nie wydaje mi się, żeby ludzie się na mnie jakoś dziwnie patrzyli :D

Edytowane przez Kamil3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz doswiadczenie z foxem w nowych canyonach?

 

Wysłane z z1c

Nie robię foxów i nie wiem. Słyszałem jednak że podobnie jak rs ci też leją mniej niż powinni.

Ja mam cf'a rozmiar L rama jest 2cm dłuższa (długość rzeczywista) niż al. Mam 186 noga 90. Rama dla mnie mogłaby być jeszcze 2-3cm dłuższa. Dla Ciebie cf L byłby krótki więc tym bardziej al.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisali tak jak wynika z ich tabelek. Jeżeli ci zależy koniecznie na białym 3.9 to nie pozostaje nic innego jak zaryzykować L czyli 19" (XL nie jest dostępne w tym kolorze) i później ewentualnie korygować pozycję długością mostka , choć raczej obstawiałbym XL - tym bardziej po twoich przymiarkach do Krossa B3 (tu M to 19" a L 21" , w Canyonie L ma 19" a XL 21,5") , horyzontalnie 3.9 i B3 mają te same wartości przy identycznej lub zbliżonej podsiodłowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Rulez przyjrzyj się dokładnie geometrii obu (B3 vs. 3.9)  reach jest większy w Canyonie o 2mm dla 19" i 1mm dla 21" a stack większy w Krossie o 6mm w 19" i 1mm w 21". Te wartości nie są aż tak diametralnie rozbierzne aby pozycja byłą mocno różniąca się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Rulez przyjrzyj się dokładnie geometrii obu (B3 vs. 3.9)  reach jest większy w Canyonie o 2mm dla 19" i 1mm dla 21" a stack większy w Krossie o 6mm w 19" i 1mm w 21". Te wartości nie są aż tak diametralnie rozbierzne aby pozycja byłą mocno różniąca się.

 

Zgadza się, patrzyłem na złe rozmiary .

 

 

XL na wysokość będzie dobra ale krótka. Jak chcesz siedzieć na tym jak na rowerze miejskim to bierz.

 

I tu się zgadza, rozmiar XL ma Reach 430, kiedy ja w ramie 19" mam reach 450 mm, wzrost 182 cm i wcale nie czuję się nadmiernie wyciągnięty ...

Jeśli polecają rozmiar L do wzrostu 190 cm, to są upośledzeni, konieczna terapia elektrowstrząsami ...

 

 

 

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozm L ma most 90 mm i ramę horyzont 610 mm, dobre na statystyczną osobę 177-185 cm (ale przy przekroku 841 mm to rzadko kto na tym powinien jezdzić). XL ma most 100 mm, ramę horyzont 630 mm i przekrok 877 mm, będzie dobry na 190 cm / 92 cm noga. Sztyca bez offsetu i kąt podsiodłowej 73', więc można siodło przestawić do przodu lub tyłu o 5 mm, nawet 10 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

W takim razię wezmę chyba rozmiar XL bo zwolnił się kolor niebieski w magazynie modelu AL 3.9 .

Ewentualnie jeszcze fajny jest Radon ZR Team 6.0, lub Cube Attention :)

 

W takim razie jeśli GC  w rozmiarze XL to Radon   koniecznie 22" ?  Cube też pewnie maksymalna rozmiarówka czyli 23".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube 23" jest krótszy o 10mm od Radona 22" , poza tym przy 23" może być za mało zapasu w przekroku.


Skoro budżet masz 3,2-3,3k to może Unibike Flite rozm. 21 http://www.unibike.pl/flite29.html (200 zł rabatu powinieneś dostać) , ma zdecydowanie lepszy osprzęt , hamulce , powietrzny amortyzator i sensowną geometrie ramy z taperowaną główką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam również pytanie odnośnie Geometrii.

Dostałem duży rabat i nówke Cube Attention mam do kupienia za 2999zł, więc nic lepszego już nie wymyśle. Dobry osprzęt i amor z blokadą skoku. 

Jest też Cube Analog za 2449zł.

 

Wymiary podobne jak kolega powyżej  189-190 cm wzrostu noga około 92-93.

Edytowane przez Gontar3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...