Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Należy zwrócić uwagę na jedno ... to co dla kogoś jest odpowiednie nie koniecznie będzie odpowiednie dla drugiego.

Twoje zdjęcie niczego nie wnosi do tematu ... dobrze się na nim czujesz ... chwała ci za to ... widocznie jest to twój rozmiar odpowiadający twoim preferencjom. 

Jak ktoś de facto jest na granicy rozmiarów nie można mu z przekonaniem graniczącym z pewnością sugerować konkretnej wielkości ramy.

 

Jak ktoś ma dylemat że M`ka może być za krótka a L`ka może mu zrobić jajecznicę i w trakcie przymiarki wyjdzie ze rzeczywiście tak jest to musi poszukać innego roweru.

 

Wielokrotnie powtarzałem ze zawsze warto się przymierzyć ... wielokrotnie też w tym temacie pisałem że jak zajdzie potrzeba to mój GC możne posłużyć jako pacjent do przymiarki ...

 

Pozdrawiam 

Chwała z dobre samopoczucie na L-ce? są inne powody :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A środek ciężkości ma?

Jeśli masz na myśli, że obniżenie górnej rury o kilka centymetrów tak obniża środek ciężkości, że nagle zaczniesz siedzieć "w rowerze", to obawiam się, że się nie dogadamy :D

 

Znaczenie ma TWÓJ środek ciężkości względem korby i kierownicy, a więc bezpośrednio wysokość suportu, reach, stack i ETT, a pośrednio kąt główki. Długość podsiodłówki i przekrok to wymiar o znaczeniu w zasadzie estetycznym, ew. istotny dla osób stawiających pierwsze kroki na rowerze.

 

PS. Żeby ktoś opacznie mnie nie zrozumiał - jestem totalnie za niskimi ramami. Ale nie, jeśli ta niskość pociąga za sobą krótkość - bo wtedy właśnie siedzisz "na rowerze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne obniżenie, to w kołach 29" obniżenie względem osi kół, nie można obniżyć względem korby ponieważ siodełko przy tej samej długości nogi jest w tej samej odległości od środka korby bez względu na wielkość koła. Natomiast w 29" korba jest obniżona względem osi kół w porównaniu z 26" czy 27,5" .

Dlatego w rowerach 29" siedzi się " w rowerze" . Zwłaszcza w przypadku osób wysokich widać (czuć) tą różnicę pomiędzy 26" a 29".

Nie dotyczy to wielkości ramy w ramach jednego rozmiaru koła, inna sprawa to wyważenie wysokiej osoby w zbyt krótkiej ramie .

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na focie z posta wyżej sztyca wygląda na wysuniętą na 30cm (z jarzmem i siedzeniem będzie jakieś 35cm do rury podsiodłowej). Do tego dodajemy długość rury podsiodłowej (w przypadku L=48,5cm) oraz długość ramienia korby (17,5cm) i wychodzi jakieś 101cm. Więc albo jeździec jest sporo wyższy albo to nie rower tego jeźdźca albo w końcu geometria podawana przez canyona jest totalnie z d...py.

 

 

Możliwe też, że żadna z twoich konkluzji nie jest prawdziwa, bo opierają się na błędnym założeniu. Długość od siodła do osi pedału zawsze jest znacząco większa niż długość nogi. I bynajmniej nie chodzi tu o wysokość podeszwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siądź na rower i zobacz jak jest ułożona stopa w najniższym położeniu pedału. U mnie różnica między długością nogi i długością od siodła do osi pedału to ponad 10 cm.

Jak ktoś pedałuje piętą, to może te dwa wymiary mu się pokryją :laugh:

Edytowane przez arek_wro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wytłumacz mi to proszę bo zbaraniałem !! Najlepiej obrazkowo bo moja wyobraźnia tego nie ogarnia.

 

Z tym "znacząco" to może przesada, a "długość nogi" to nieprecyzyjne określenie, ale wysokość siodła od osi pedału to wedle klasycznych wzorców 1,09 przekroku. Więc faktycznie jest większa.

 

Co dowodzi, że niektórych rzeczy nie należy brać "na chłopski rozum", bo można zbaranieć ;)

 

Lektura do śniadania: http://www.1enduro.pl/regulacja-siodelka-rowerowego/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku wygląda mi to raczej na +20% przekroku. Sam mam GC CF (wiem nieco inna geo ale minimalnie) rozmiar L, przekrok bez butów 90 wzrost 186 i u mnie mierząc od osi suportu do wierzchołka siodła wychodzi jakieś 96cm (jarzmo siodła mniej więcej na wysokości kierownicy). Fakt, pedałuję raczej śródstopiem ale jak podniosę siodło o 5cm (co i tak wygląda optycznie sporo niżej niż na wzmiankowanym przykładzie) to jestem w stanie ledwo tylko oprzeć palce stopy na platformie. W opisywanym przykładzie "tajemniczy jeździec" był niższy miał mieć o 7cm mniej w przekroku stąd moje przypuszczenie, że może np. przekrok źle zmierzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od "tajemniczego jeźdzca": raz jeszcze sprawdziłem, długość nogi 87, jeżdżę z minimalnym zgięciem nog, przy sztycy ustawionej w L na poziomie wskaźnika bezpieczeństwa. Czuję się zaszczycony, że mój fenomen stał się zaczynem tak wyrafinowanych dywagacji.

Edytowane przez angelino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simon z GCN dosadnie tłumaczy i pokazuje jak ma się siodło do pedałów: https://www.youtube.com/watch?v=FVu5Zrktm40

 

 

 

Czuję się zaszczycony, że mój fenomen stał się zaczynem tak wyrafinowanych dywagacji.
 

Haha. Aż się dziwię, że w toku owych dywagacji nikt jeszcze nie zapytał, jak długą parówkę ma nasz "tajemniczy jeździec".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nodze 87 cm odległość wierzchu siodełka do osi korby, według pewnej sprawdzonej tabeli powinna wynisić 76.5 cm, nie zaleca się korekty większej niż +/_ 1 cm .

Jeśli się policzy według tego wzoru (0,885 X długość wewnętrzna nogi), wychodzi w zasadzie tak samo :

http://www.mountainbike-magazin.de/know-how/werkstatt/in-sechs-schritten-zur-idealen-sitzposition-auf-dem-mountainbike.598862.2.htm

 Inne ustawienia  nie są optymalne ... poza tym cały ten poradniczek warto przyswoić ...

Co do samej ramy Canyona w rozm. L, nie wydaje mi się żebym przy swoich 182 cm miał jakieś problemy z jej wielkością.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luty mija,

a cf 8.9  L w czarnym nadal brak.

 

nie tak to planowalem.

myslalem, ze juz pod koiec lutego bede jezdzil na tym rowerze.

 

ale moze to znak, ze jedak nie warto brac cf 8.9

zaczne sie chyba rozgladac za najtanszym karbonowym HT specialized,

i moze jakis sklep specialized w promieniu do 100km moglby ten zakupiony rowerek dostarczyc.

 

z radona raczej tez rezygnuje, rozmiar 20" bylby chyba lekko za duzy.

a 18" lekko za maly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się na tego Canyona Tak uparł? Mało to jest innych ciekawych rowerów?

Np. taki Focus:

http://rower.com.pl/focus-raven-max-pro-29-22-biegi-520139?cPath=6_699_841_1066&

odejmij 15% rabatu i cena jest niższa niż Canyona. 

I co najważniejsze: ma fajną geometrię, a nie jest taki kwadratowy jak Canyon.

Mając jako alternatywę takiego Focusa, na Canyona nawet bym nie spojrzał.

I jeszce jednej rzeczy kompletnie nie rozumiem: jak 18" Radona mogłoby być za małe skoro Black Sin w tym rozmiarze jest dłuższy niż Canyon 19" ? I do tego Radon jest "od ręki" (przynajmniej w tym momencie. Zbliża się wiosna i w związku z tym zwiększy się sprzedaż. I jak nadal będziesz się tak szamotać, to i  Radony się skończą).

Edytowane przez Darek14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie - piękna dyskusja o stopach i długich nogach. Ja chciałbym się podzielić radością, że zamówiony 6 tyg. temu nowy AL SL 6.9 w kolorze czarnym i rozmiarze M został dziś do mnie wysłany z Frankfurtu (2 tyg. wcześniej niż termin pierwotny) przez co jaram się jak dziecko przed dostaniem prezentu hehe.  Przypadkowo wyszło tak, że będę miał kilkudniowy urlop!  :D     Jak przyjdzie rower to wrzucę fotki, a może filmik :)   Pozdro! Oby tylko rozmiar ramy pasował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower skręcony! : )  Faktycznie rozmiar M wydaję się być całkiem spory. Pasuje idealnie. Co do rury podsiodłowej to trzeba będzie uważać na klejnoty. W środku roweru jest luz, ale im bliżej mostka tym niebezpieczniej.  Przy zjazdach będzie trzeba uważać bo chyba ciężko będzie przeskoczyć jego kierownicę ;)

20160225_142702.jpg

 

 P.S.  Powiem Wam, że miałem straszny problem i wielki stres z powodu montażu sztycy. Nie dość, że czekałem ponad 1h, aż rower się nagrzeje do temp. pokojowej oraz użyłem smaru od Canyona do sztycy to i tak nie chciała wejść! Musiałbym ją wbijać chyba na siłę...  Dodatkowo tak się zaczęła od samego początku rysować (przy delikatnych próbach), że głowa boli. Poniżej kreski max wygląda teraz niestety jak drapak dla kotów....   Okazało się, że wnętrze rurki posiadało jakiś zadzior od otworu gdzie zaczyną się rura podsiodłowa. To nie był piasek czy opiłki. Rysa powstawała dość głęboka i zawsze w tym samym miejscu.  Musiałem wziąć pilnik i pręt stalowy i nieco w tym miejscu pokombinować (od środka rury), aby było gładko. To już mocno pomogło, ale dopiero po poświęceniu dołu sztycy na wiele obrotów i ruchów góra/dół i masy smaru udało się osiągnąć luz. Popierdzielone, ale się udało i na szczęście nie widać tych głębokich zadrapań.  Następnym razem w nowy rower wstawiam starą sztycę na testy czy jest wszystko ok  .... Chyba serwis canyona nie sprawdza takich gówien. Przerzutki też nie są ustawione jak powinny. Może na stojaku będzie ok, ale przy jęździe najlżejszy bieg wymaga regulacji bo łańcuch obciera.   Następna misja to będzie regulacja REBY bo wydaję się dość sztywna  :)

 
Edytowane przez qb3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...