Skocz do zawartości

[Amortyzator] Blokada na koronie w Fox'ach


dhman

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup amortyzatora Fox z blokadą na koronie. Gdzieś w necie spotkałem się z opinią, że nie da się blokować/odblokowywać amortyzatora w trakcie jazdy, że bardzo często zmienia się równocześnie rebound. Proszę o wypowiedź użytkowników foxa z takim typem blokady jak to jest w rzeczywistości z tą blokadą. Szczególnie w ferworze walki. Jeśli rzeczywiście stanowi to problem to pewnie skieruję się w stronę terralogic...

Z blokadą na kierownicy jeździłem do tej pory, ale zbyt często jej nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnij mi jak można patrzeć na ogół widelców Foxa przez pryzmat czegoś, co istnieje w nich na szerszą skalę ledwie od roku? Nie samymi aktualnościami i nowościami człowiek żyje. Niektóre Foxy miały Rebound wypuszczony górą.

 

Ale wracamy do tematu. Nie należy blokować podczas jazdy widelców posiadających blokadę mechaniczną. A więc taką, jak np. w najniższych modelach Suntoura. Hydrauliczna nie ma prawa nawet jęknąć. Zaś w aspekcie reboundu, pewnie można to ruszyć ręką, jeśli znajduje się na górze. Ale dzisiaj mało który widelec ma tak umieszczony regulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam sprecyzowanego modelu. Chce kupić roczny, dwuletni amortyzator. Jest to mój pierwszy Fox, więc nie wiem gdzie jest jaka regulacja. Wziąłem przykład z pierwszego zdjęcia Fox'a znalezionego w necie. Jak pisałem spotkałem się z opinią, że podczas jazdy niemożliwe jest zablokowanie widelca i inną która głosiła, że przy blokowaniu przestawia się te regulacje które są w okolicy blokady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Proszę o wypowiedź użytkowników foxa z takim typem blokady jak to jest w rzeczywistości z tą blokadą. Szczególnie w ferworze walki.

W ferworze walki blokada na koronie sprawia więcej problemów niż pożytku. Praktycznie nie ma możliwosci przestawienia jednoczesnie blokady i tłumienia powrotu.

Mówimy oczywiscie o modelach typu O/B - czyli z wyłączeniem CTD i FIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem nie wiem jeszcze jaki dokładnie model znajdę... A jak to jest w przypadku tłumika typu FIT? To rebound jak pisałem wziąłem z pierwszego lepszego zdjęcia z google. Nie wiedziałem, że w zależności od rodzaju tłumienia regulacje są w różnych miejscach. Co do mojego wyboru - bardzo rzadko używałem blokady w Rebie, bo tam i tak trochę bujało na stojąco przy blokadzie. Ja pod górę kręcę na siodełku z dużą kadencją. Dla mojego organizmu jest to bardziej ekonomiczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jedyny problem z blokada i przestawianiem czegokolwiek innego to z tego co kojarzę możliwość przestawiania tłumienia kompresji w tłumikach RLC, w nowszych (a nawet nie tylko, bo nawet w RL) raczej nie ma fizycznej możliwości przekręcenia czegokolwiek innego niż pokretło blokady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam . To pokrętło od "kompresji " które jest pod blokadą normalnie  nie przesuwa się podczas właczania blokady skoku . Ale jeśli KTOŚ wcześniej grzebał w amorku i wyleciała mu kulka z pod tej regulacji to i owszem istnieje opcja zmany kompresji podczas właczania blokady :). Osobiście polecam foxy RLC  bo wtedy jeżdzi się praktycznie na właczonej blokadzie non stop ..

Edytowane przez kolo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...