Skocz do zawartości

[rower] Kona Explosif


robertos102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jeździłem na kole 26,aktualnie na 29 i nie wiedząc dlaczego chcę przesiąść się na 27,5.

Mam już zarezerwowany taki rower w rozmiarze 21' (wzrost 189) i jednocześnie pytanie do osób obeznanych  temacie. Warto kupić za te pieniądze? Rower z dobrym serwisem i dożywotnią gwarancją na ramę.

 

http://www.sportsales.pl/rowery/650b/3659-kona-explosif-27-5

 

pozdrawiam

R/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Całosć robi pozytywne wrażenie- rama ze stalowej stali, Revelejszyn z przodu...

Tylko jak patrzę na geo tej ramy, to ( o ile się nie mylę) rozmiar 21 jest masakrycznie wręcz długi - TT- 648 mm?????

Ogólnie,jeśli rower Ci pasuje ,to IMO warto,ale sam wybrałbym 19"

Przymiarka była?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@durnykot, nie było przymiarki,bo nie mam możliwości. Żeby dostać dobrą cenę muszę zrobić przedpłatę w całości i zamówić w ciemno.Są na magazynie w Holandii.

Mam już co prawda rezerwacje ale i wątpliwości co do komfortu jazdy. Z tego co widzę po geo to jest to taki typowy hardtrail w góry,coś w stylu Honzo 29' a ja większość będę jeździł po nizinach. Co o tym sądzicie?

Ktoś tu pisał o piastach,niestety to niszówki,zarówno KK z przodu jak i Formuła.W dodatku ja swoje ważę,więc pewnie długo nie wytrzymają. Jeszcze jedno pytanie,ten amor sprawdzi się przy dużej masie:) ?

No i pytanie może ironiczne i głupie ale zaryzykuje:)  Koło 27,5 można bardziej porównać do małej czy do dużej kiszki ??

pozdrawiam

R/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ćwierkają wróble koło 27,5 można bardziej porównać do 26" .

O wytrzymałość amora nie ma się o obawiać.


 

Całosć robi pozytywne wrażenie- rama ze stalowej stali, Revelejszyn z przodu...

Tylko jak patrzę na geo tej ramy, to ( o ile się nie mylę) rozmiar 21 jest masakrycznie wręcz długi - TT- 648 mm?????

Ogólnie,jeśli rower Ci pasuje ,to IMO warto,ale sam wybrałbym 19"

Przymiarka była?

 

Obawiam się, że jesteś w błędzie, 21" to dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...prawda co Rulez popisał na wstępie z rozmiarem kół i amorem  :thumbsup:

 

84 noga i tego samego wzrostu będąc na 645 górurze z mostkiem 105 czułem sie nieźle rozciągnięty, po zmianie na osiemdyszek byłem w domu, z tym że to na Inbredzie 100mm, gdzie kąty są ostrzejsze.

Na 29erze z ~"tym samym" geo co Kona - mostek 80 i też było idealnie na ostrzejszą jazdę jak i dłuższy wypad z siodłem w niebie, tak ze 120 skoku jak i 485 sztywnidłem.

 

Cena całkiem zacna, plus według mnie że podsiodłowa ma dosyć spory zapas nad łączeniem - przekrok dzięki temu większy i środek ciężkości niżej...uciachać można jak się komu kominek nie podobuje  :devil:

 

A tak naprawdę to aż krzyczy o konwertke na 79era :)    

 

 

POZDRo-:ver

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

...a ja od siebie ostudzilbym zapał, wpierw warto by zorientować się w masie, dwa: porównać profile rur z innymi Konowymi stalówkami.
Do czego piję? Wczorajsza Kona (2007-do dziś?) to nie ta z czasów Pahoehoe czy "prawdziwego" Explosifa na świetnych rurach i wysokiej kulturze amortyzacji.
Może wszystko się pozmieniało w ciągu ostatnich 2-3 lat ale jeżeli nie to nie spodziewaj się nadmiaru komfortu bo tej zalety stali raczej nie uświadczysz, skoro model na 29" Kony z przydługawym ogonem to drętwe kowadło to co będzie z 650tką na krotszym (sztywniejszym) ogonie?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...