Skocz do zawartości

walker

Rekomendowane odpowiedzi

1. W przypadku B6 2013 nie piszemy o kilku wpadkach, tylko o wadliwej serii do której kross się przyznał.

2. Rama geometrycznie może i nie jest kiepska, za to kiepskie i poniżej krytyki jest podejście tej marki do rozszczeń gwarancyjnych. Jesteś świadomy na co się decydujesz, jeżeli byś wybrał B6 i coś by się stało, nigdy nie nadmieniaj nic o maratonie bo z miejsca odrzucą gwarancję, podobnie jak nie zmieniaj sztycy bo stracisz gwarancję, najlepiej nie waż więcej jak 80kg bo o tym też piszą w gwarancji - pozdrawiam :))

 

Przekopiowane z strony krossa (nie wiem jak było w 2013):

 

W zależności od rodzaju roweru i jego zastosowania postanowiliśmy wprowadzić zalecenia co do masy maksymalnej rowerzysty:

Rowery górskie: 100 kg (115 kg dla zestawy: rowerzysta + rower + bagaż)

Rowery szosowe: 100 kg (115 kg dla zestawy: rowerzysta + rower + bagaż)

Rowery miejskie: 105 kg (125 kg dla zestawy: rowerzysta + rower + bagaż)

Rowery crossowe: 105 kg (125 kg dla zestawy: rowerzysta + rower + bagaż)

Rowery trekkingowe: 105 kg (125 kg dla zestawy: rowerzysta + rower + bagaż)

Rowery dziecięce: 32 kg (45 kg dla zestawy: rowerzysta + rower + bagaż)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, słabo orientuje się w tematy rowerowej/tj osprzęt itp. przymierzam się do kupna 29er klasy GIANT TALON 2 ew. 1. Budżet to max 2500zł, rower najlepiej używany rok-dwa. Nie ukrywam, że zależy mi na jak najlepszym osprzęcie, polecacie jakieś konstrukcje, których wartość nie opiera się na marce? 


Nie mogłem edytować postu. 

jak oceniacie stosunek JAKOŚĆ - CENA ? warto?

 

http://www.cube.eu/en/bikes/mtb-hardtail/attention/attention-29-gray-black-blue/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rower do 4000zł? Musi być na raty, uniwersalny także - na zawody, do lasu, do gór, na asfalt. Cross oczywiście odpada. Amor musi wytrzymać moje cielsko - 110kg. Naoęd klasy min. Deore/Sram X5. 

 

Moje propozycje:

 

Northtec Cayon XT 29

Cube LTD 29

Romet R-line 29 4.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, słabo orientuje się w tematy rowerowej/tj osprzęt itp. przymierzam się do kupna 29er klasy GIANT TALON 2 ew. 1. Budżet to max 2500zł, rower najlepiej używany rok-dwa. Nie ukrywam, że zależy mi na jak najlepszym osprzęcie, polecacie jakieś konstrukcje, których wartość nie opiera się na marce? 

Nie mogłem edytować postu. 

 

jak oceniacie stosunek JAKOŚĆ - CENA ? warto?

 

http://www.cube.eu/en/bikes/mtb-hardtail/attention/attention-29-gray-black-blue/

 

Miałem podobny dylemat. Przejechałem się na Cube i Talonie.  Padło finalnie na Talona pozycja jak dla mnie była wygodniejsza.

Ten Cube ma lepszy amortyzator - przynajmniej teoretycznie.  Reszta bardzo podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ostatecznie zdecydowałem się na meride big nine TFS 300-d 29' er 

 

http://www.rowerymerida.pl/produkt342/big-nine-tfs-300-d-rower-merida.html

 

 

Zapłaciłem 2400zł za używaną, rozmiar 21'' pod mój wzrost, rowere stoi na seryjnym setupie, wypowie się ktoś na temat tegoż roweru? Co warto zmienić, na co zwracać uwagę? Wszelkie sugestie opinie i krytyka mile widziane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn, rower ma pół roku niecałe, stan jest dość dobry, naklejki przeciw zadrapaniowe w niektórych miejscach jeszcze ma. Ile jest wart twoim zdaniem? Teoretycznie mogę jeszcze zwrócić ale nie znalazłem nic szczególnego w tym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że rower to nie sam osprzęt. Jeśli rama koledze pasuje to na osprzęt można przymknąć oko. Moim zdaniem zarówno cena 2400 jak i 1500 to przesada w jedną i drugą stronę. Prawda tym razem naprawdę leży po środku. Tak w ogóle, to ceny katalogowe meridy są brane z sufitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do upadłego ramy meridy bronił nie będę, ale z tezą  o takiej samej jakości ram meridy i niejakiego bułgarskiego crossa to chyba się zagalopowałeś. Jeszcze jedna, subiektywna sprawa... Wygląd. Tak, tak, wyglądem się nie jeździ, ale jednak miło by było, żeby nasza zabawka nie odrzucała swoją urodą. W tym momencie o ile rama meridy jest znośna, to ta crossa jest za przeproszeniem wymiotna.

Cross ma lepszy osprzęt? NIE. Ma tylko lepszy amor i hamulce. Cała reszta lepsza w meridzie.

Do rzeczy: cena 2400 za używkę nie jest atrakcyjna. Jednak jeśli już się z meridą polubiliście, to używaj, dbaj, a za jakiś czas zapomnisz ile za nią dałeś :)

Edytowane przez HerrMann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ty się zagalopowałeś, a co to za szczyt techniki mechanicznie formowana rama TFS .

Do tego geometria Meridy jest bardziej turystyczna niż Crossa , czyli qupa ...

 

Co prawda ten rower nie jest w rozm. 21", ale jeśli porównać jego osprzęt i cenę do Meridy, to przy zakupie qupowatej Meridy można sobie w łeb strzelić :

http://allegro.pl/rower-mtb-29-cross-traction-xt-hyd-rock-shox-gift-i4366115657.html

 

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie napisałem o szczycie techniki w ramie meridy? Przypomnij, bo jakoś sam nie mogę znaleźć. Napis TFS mnie nie podnieca, z resztą tak jak inne wydumane skróty zwiastujące zastosowanie technologii z pogranicza alchemii. Spójrz tylko na jakość położenia spawów - to też o czymś świadczy. Spawy meridy są kładzione naprawdę starannie (widziałem tą ramę na żywo). Cross nawet do folderu na swoją stronę nie był w stanie wybrać egzemplarza z nie nasmarkanym spawem (spójrz na całą okolicę HT).

Geometria meridy bardziej turystyczna od tego bułgara? To my chyba o różnych rowerach rozmawiamy.

 

Wyczepiam, to nie ma sensu. Nie dociera do mnie, że Dacia Logan na wypasie jest lepsza od np VW Golfa w tzw. wersji na rynki wschodzące. Ale niech każdy płaci za to co lubi.

 

Powyższa opinia napisana w oparciu o wcześniej wspomniany - tańszy model crossa (deore). Model droższy (XT), pomimo, że znacznie lepszy od poprzedniego nie zmienia mojego zdania w kwestii klasy firmy jako takiej.

Edytowane przez HerrMann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaję pilnie w tym przedziale cenowym rower (za 3000zł). Nowy, praktycznie nieużywany. KTM Ultra Sport 2013 koło 29 (biały) rama 21. Dojechał tylko ze sklepu do garażu 30km gdzie przeczekał klila miesięcy. Dodaję gwarancję i dowód zakupu z autoryzowanego punktu sprzedaży. Żadnych śladów uzytkowania. Prawdziwa okazja (cena bez promocji w sklepie tego roweru to 4599zł,) Szczegóły pod telefonem (podam na priv). Rower taki jak na zdjęciu i w opisie, w razie potrzeby mogę przesłać real foto. Rower można obejrzeć na Grochowie w Warszawie. Jak ktoś zainteresowany - zapraszam do kontaktu.

opis roweru (mój ma inny kolor):
http://www.bikesalon.pl/rower-ktm-ultra-sport-29-2013-kola-29-czarnypomaranczowybialy

kolor jak na zdjęciu tutaj:
http://www.4sport.hu/shop/images/P/2013_Ktm_Ultra_Sport_White_B.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...