Skocz do zawartości

walker

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się pod temat... Jak sądzcie, który rower byłby lepszy: Wheeler Protron 500 29er, czy Unibike EVO 29? Patrząc na osprzęt byłbym skłonny kupić EVO, jednak dziś spotkałem się z opinią jednego ze sprzedawców z szanowanego sklepu internetowego, że Wheeler byłby lepszy. Jak to ujął: Unibike dopiero raczkuje w świecie "ninerów" i ma gorszą geometrię ramy od Wheelera. Jest to dla mnie zastanawiające, bo EVO ma ramę o prawie identycznej geometrii do Scottów Scale serii 900, a te są akurat bardzo chwalone.

 

 

Wheeler -kwadratowa crossowa rama i  komunijny osprzęt

Myślę że w temecie ramy i relacji jakośc/cena to raczej Wheeler powinien iść na korki do Unibika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przymierzam się do kupna 29'era i chciałem się spytać specjalistów o zdanie, czy rowerki od Meridy są dobre :) Mam na oku ten model ( http://www.rowerymerida.pl/produkt672/big-nine-300-rower-merida.html ), ale generalnie chce się dowiedzieć czy Merida jest warta zakupu, czy polecicie coś innego :)
Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy rowerki od Meridy są dobre  :) Mam na oku ten model ( http://www.rowerymerida.pl/produkt672/big-nine-300-rower-merida.html ),

 

Dwóch kumpli kupiło rok temu te rowery

http://www.rowerymerida.pl/produkt505/big-nine-tfs-xt-edition-d-rower-merida.html

Obaj płacili po 4400pln, obaj bardzo zadowoleni. Moim zdaniem stosunek jakości do ceny (oczywiście po przecenie) nie do pobicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30% od ceny katalogowej ? masz kolegów niezłych negocjatorów ;-)

Pytanie, czy sztuka do powtórzenia. przy takich "wahaniach" cen raczej trudno się wypowiadać o relacjach cena/jakość, bo zaraz ktoś wyskoczy z tekstem, ze jego kolega to kupił rower katalogowo powiedzmy za 8k w cenie 4k.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może koledzy są dyplomowanymi negocjatorami :P Ja tam nie wiem, ale mnie ciężko by było aż tak wynegocjować.

 

Ja szukam roweru dla brata, miał być Scale 970 ale L-ki już nie znalazłem(swoją droga byłbym wdzięczny za info gdzie jeszcze są :), a teraz to już sam nie wiem. Patrzyłem na Gianta na 2014 i nie ma tragedii, ale zaciekawił mnie Talon 3 27,5, bo osprzętowo wydaje się wypada lepiej od 29 w podobnej cenie, a sądziłem że teraz 27,5 będą droższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja:

Wzrost 172cm, noga ok 74cm, waga 106kg.

Szukam na wyprzedaży 29era do rekreacyjnej jazdy po lesie (ścieżki, pagórki i piaski w Puszczy Bydgoskiej i czasami asfalt). Sporadycznie jeżdżę w lokalnych Rowerowych Rajdach Na Orientację. Budżet ok 2000zł z tendencją do poniżej. Proszę o nie sugerowanie 26era, bo trochę "zachorowałem". W grę wchodzi również 27,5". Krosa nie chcę. Nie udało mi się jak na razie przejechać 29erem więcej niż 50 metrów.

Przymierzałem się do Unibike rama 17cali - DMC 130kg. Bo mam go "pod nosem". Rama 17 cali jest ciut za duża. Jak stoję, to "cohones" dotykają ramy. Szukałem w tych pieniądzach ramy mniejszej ale nie znalazłem czegoś co byłoby warte uwagi.

Przymierzałem się również do Northeca Cayon 17". Tutaj przekrok ok 0,5-1cm lepiej.

W kręgu zainteresowań był również Scott Scale 970 za 2500 zł, ale on złamalby się przy mojej wadze ;)

Pytanie teraz takie:

Chciałbym mieć tarczowe hydrauliki, żeby mniej roboty mieć przy upgradzie.

Waga poniżej 15kg (mój obecny 26er ma 17,5kg).

Ostatnio pierwsze modele Jolene z 2013r z ramą 16 cali są do kupienia za ok 1900zł.

Nigdzie nie mogę znaleźć info o przekroku i DMC od Rometa. Czy da radę pode mną?

Warto go kupić przez internet (podobno mogę zwrócić w ciągu 10 dni).

 

Edytowane przez Piterro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że znalazłem na wyprzedażach Ghost'a SE 2920 w cenie ok 2200 zł. Z racji swojej specyficznej konstrukcji ramy rama 16" ma SOH = 675 mm, a rama 17,5" = 700 mm. W instrukcji Ghosta pisze że waga roweru + rowerzysty to max 120 kg.Moje 105 kg + rower ok 15 kg to już kres.... plecaka czy bidonu już nie wezmę.... Niemniej jednak do  wymienionych wcześniej rowerów do rozważania dołączam również tego Ghosta. Co myślicie koledzy, który kupić bez objeżdżania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Zachorowałem na 29 i chciałbym kupić coś po taniości, gdzie z upływem czasu i zużycia uzbrajałbym w ciut lepszy osprzęt.

Na rowerze nie jeździłem już od dobrych paru lat i nigdy na porządnym sprzęcie, a teraz chciałbym się pobawić trochę w turystykę rowerową (kilku-kilkunasto dniowe wyprawy) i trochę pośmigać po okolicznych lasach, czasami dojeżdżać do pracy. W każdym razie nic zbyt wymagającego dla sprzętu.

 

Nakręciłem się wstępnie na Unibike'a Flite, ostatnio doszedł Northtec Cayon Al – czyli najtańsze w ofercie obu producentów. Teraz z kolei zacząłem się zastanawiać czy nie lepiej wziąć np. taką Meridę lub takiego Eurobike'a i różnicę wydać w przyszłym roku na jakiś pożądny amor albo wymianę napędu – te części i tak się zużyją, pewnie szybciej niż w Unibike'u czy Northtecu, a oszczędności ulżą mi przy upgrejdzie. Ponadto wydaje mi się, że poza trwałością może mi być ciężko odróżnić komunijny osprzęt od tego trochę porządniejszego. Zostaje tylko różnica w geometrii ramy, ale tu i tak nie mam w ogóle preferencji/doświadczeń.

 

Wolałbym kupić rower nowy – nie ocenię stanu używki, a od nówki sobie vat odliczę ;)

 

Co o tym sądzicie? Które wyjście ma więcej sensu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Które wyjście ma więcej sensu?

 

Powinieneś zainwestować w przyzwoity rower .( Northtec ma bardzo kiepską geometrię)   Modele  komunijne Meridy i Eurobika absolutnie nie nadają się do upgrejdu. Bo wszystko w tych roweruch łącznie z ramą nadaje się do wymiany. Szkoda i pieniędzy i czasu. Do upgrejdu to nadaje się Flite ;) To  porządny rower który na początek da Ci solidny osprzęt , porządny amortyzator i pewność jazdy. A to w wyprawach kilkudniowych jest podstawą. Nie wspomnę o  różnicy w wadze - w rowerze każdy jeden kg to przepaść. Sumując - rower komunijny pozostaw dzieciakom na komunię ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, walnąłem się dość mocno. Unibike w budżecie to nie Flite a oczywiście Fusion, czyli najprostrza konstrukcja z najsłabszym osprzętem.

 

Co do ram to zupełnie się na tym nie znam, ale w Unibike'u, z tego co wiem, we wszystkich modelach jest taka sama, z wyjątkiem najtańszego Fusiona, gdzie rury nie są cieniowane. Nie wykluczone, że Northtecu jest tak samo.

 

Czy ramy Meridy i Eurobike'a są naprawdę tak kiepskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stracisz gwarancję na Unibike jeżeli wymienisz coś w rowerze.

 

Gwarancję na co dokładnie? Poza tym gwarant musi udowodnić związek pomiędzy ingerencją a zgłoszonym roszczeniem z gwarancji. W ogóle nie mogę na ich stronie znaleźć tekstu tej umowy. Jak to wygląda w praktyce? Są jakieś przeglądy gwarancyjne w autoryzowanych punktach? Jaki to jest koszt i częstotliwość?

 

W każdym razie takie rzeczy to chyba lepiej rozwiązywać za pomocą niezgodności towaru z umową/rękojmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...