Skocz do zawartości

walker

Rekomendowane odpowiedzi

główne zauważalne różnice to  w Evo  Flite blokada amortyzatora w kierownicy   i  tylna przerzutka slx , różnica wielka w cenie nie jest , moim zdaniem warto dopłacić   -  u mnie xcr z blokadą na kierownicy ma tą ciekawą konstrukcję , że można go zablokować w pozycji dociśniętej   

Edytowane przez RafalxM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że się opłaca. Kwota nie jest duża a różnica w hamulcach spora i w sumie dla nich warto dopłacić. Poza tym korba Alivio a nie acera, no i wspomniana przerzutka SLX. Poplocka mają oba.

Koniec końców 300zł bym dorzucił do hamulców, korby (ewentualne suportu) i przerzutki.

Moim zdaniem warto:)

A poza tym fajniejsze malowanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem jeszcze okiem na Unibike Experta który ma cały osprzęt na Deore :D tylko cena też jest fajna ;p  Myślicie że udałoby się gdzieś zbić do ok 3k ? Czy rzeczywiście jest taki ogromny przeskok między Flite a Expert ?

Edytowane przez kregiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem jeszcze okiem na Unibike Experta który ma cały osprzęt na Deore :D tylko cena też jest fajna ;p  Myślicie że udałoby się gdzieś zbić do ok 3k ? Czy rzeczywiście jest taki ogromny przeskok między Flite a Expert ?

 

 

Dopłaciłbym do osprzętu + 30 przerzutek jeżdżę na kasecie 9-cio rzędowej i już kompletuję cały napęd na 10-cio rzędowy zaciski mam deore ale klamki slx tarcze też jeżdżę cały rok bez względu na pogodę 

i spisywały się super z mojego doświadczenia widzę że warto patrzeć na osprzęt i brać coś lepszego chyba że planujesz rozbudowę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że cena katalogowa to 3899 zł. Jak myślicie do ilu mogłoby mi się udać zbić cenkę ? ;]

 

 

10-15 % przy płatności gotówką + coś za to że nie płacisz kartą przyjęte jest 5% czyli 20% sklepy mają ok 20-30% marży targuj lub szukaj po necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze wszystki duze ramy z poprzednich rocznikow zostaly sprzedane... Tractiona bralem pod uwage, ale jesli Experta uda mi sie zbic z ceny to wezme jego. A jak sie porownuje Traction do Flite?

 

 

Lepszy traction test jest na team 29er test robił @nabiał ma geometrię mniej sportową ale może w przyszłym roku zmienie ramę mojego accenta na authora w sklepie HAPPY w Warszawie jest promocja cena 2949 jest rozmiar 19 zobacz na stronie sklepu przeczytaj test myślę że godny uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wyborze Authora należy zwrócić uwagę na fakt, że ma bardzo długą rurę podsiodłową, jak szukałem dla siebie ramy brałem go pod uwagę, ale w porównaniu do Unibike, Scotta górna rama była o ok. 2cm dłuższa, a to już jest trochę, żeby było odpowiednio musiałbym mieć ramę 19", ale wtedy sztyca 450mm nie wiem czy by starczyła, obecnie mam Scotta Scale z 2012, rama to XL a sztyca jest praktycznie na maksa wysunięta :) Unibike na żywo robi lepsze wrażenie niż na zdjęciach, chciałem brać w zeszłym roku Evo 29, ale już nie było rozmiarów, widziałem na żywo mniejszy rozmiar i naprawdę ładnie ta rama wyglądała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym ten Scott jest lepszy od Flite i Tractiona ?

 

 

Nie mówię o author bo dziś bardzo żałuję że nie kupiłem ramy traction tylkoaccent jakość jest słaba lakier odpryskuje przy najmniejszym stuknięciu mam starego gianta i tamjakość wykonania jest nieporównywalna choć rower ma 16 lat mój brat ma scotta mieszka w Istebnej i śmiga po górach też nic się nie dzieje ramie nie wiem jak jest z unibikem nie mam zdania tylko zastanawiam się czy nielepiej mieć sprawdzoną ramę i gorszy osprzęt czy dobry osprzęt a rama nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy użytkownik forum, witam wszystkich i z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc.

 

Myślę nad zakupem MTB 29er (zajarała mnie ta nowość :)). Warunki do jakich go będę wykorzystywał to, ostrzejsza jazda po lesie, szybsze zjazdy, szuter, trochę asfaltu rekreacyjnie:) Mój wzrost to 195cm, waga 94kg, dł. nogi 90-92cm. 

Mam kilka typów, co możecie mi o nich powiedzieć i który z nich wybrać? Kwota którą chce przeznaczyć to 2700zł  z naciągnięciem do 3000zł (a nóż po rabacie będzie to 2700:)).

 

http://scott.pl/product.php?id_cat=700&id_prod=4504

 
 
 
 
 
Pozdrawiam.
Edytowane przez Kubeu84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Scott. Spec ma słaby osprzęt jak na swoją cenę. Sam szukałem niedawno 29er do 3000 i wybrałem właśnie Scott-a po długich poszukiwaniach. :) U mnie ci prawda padlo na Aspecta 920, ale dlatego że potrzebowałem też możliwości zamontowania bagażnika. Scale jest bardziej sportowy, ale osprzęt ma taki sam. rozsądna opcja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jak z ramą? W których z tych podanych przeze mnie modeli rama jest najlepsza (geometria, wytrzymałość). Spec, fakt ma osprzęt trochę słaby jak na taką cenę, ale słyszałem dużo dobrego o jego ramach. Wolałbym mieć lepszą ramę bo osprzęt można sukcesywnie z sezonu na sezon pozamieniać za w miarę przyzwoite pieniądze, a z ramą to już ciężej:).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jak z ramą? W których z tych podanych przeze mnie modeli rama jest najlepsza (geometria, wytrzymałość). Spec, fakt ma osprzęt trochę słaby jak na taką cenę, ale słyszałem dużo dobrego o jego ramach. Wolałbym mieć lepszą ramę bo osprzęt można sukcesywnie z sezonu na sezon pozamieniać za w miarę przyzwoite pieniądze, a z ramą to już ciężej:).

 

Jeśli chodzi o geometrię, to musisz przymierzyć i wtedy ocenić. Jeśli będzie Ci o wiele wygodniej Na Specu, niż na Scott-cie, to może faktycznie opłaca się brać Speca i rozbudować. Tylko ile będziesz gotów włożyć w Speca w najbliższym czasie? Scale to już chyba dość sprawdzona rama. 

Skoro liczysz się z dalszymi niemałymi inwestycjami w rower, to może lepiej (jeśli będzie dla Ciebie wygodny) kupić Scale, coś mu powymieniać z czasem na jeszcze lepsze, a powiedzmy za rok czy dwa przełożyć osprzęt do jeszcze lepszej ramy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w kilku sklepach w Bydgoszczy, interesuje mnie tylko moje miasto do kupna osobiście, w CR mieli authory ale nie przypadły mi do gustu, w kolejnym sklepie mieli krossa b3 na vkach za 2 tys :( i za 2400zł lapierre ale żaden mnie nie urzekł. Byłem również w "dystrybutorze" northeca, ale obłsuga pani była bardzo nie miła, ma te rowery, ale nie można się przejechać bo roweru fizycznie nie ma a z rozmiarem trzeba zgadywać więc sobie odpuszczę. Byłem również w unibike i tam spodobały mi się dwa modele, Fusion 29er za 1999zł całkiem dobry osprzęt, hamulce alivio, obsługa ok, przejechałem się nawet po placu, wygląda całkiem sympatycznie, a czkolwiek kusi mnie model evo za 2599zł w sumie to tylko shadow na tył i 9 rzędowa kaseta deore,a reszta podobna klasa, 

 

Z rowerów 26 miałem już sporo części, kompletny napęd deore 2012, powietrzne amorki, i inne cuda, aktualnie mykam na accencie inferno na altusie z hydraulicznymi alivio i rst i mi starcza, więc... już sam nie wiem co brać 

 

Ważne jest też dla mnie aby miał mocowanie pod bagażnik!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...