Skocz do zawartości

(Wycieczka) Kraków - Zakopane -> 3 warianty - proszę o rade który lepszy?


slomaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie

W przyszłym tygodniu planuje trasę z Krakowa do Zakopanego w związku z czym mam do Was pytanie.

Opracowałem sobie 3 warianty trasy i chciałym prosić Was o poradę, która z tych tras jest najlepsza.

Dodam jeszcze, że start przewiduje na godzinę 5 rano z Krakowa

Opcja:

1 - To trasa tylko i wyłącznie zakopianką  - licze, że w tych godzinach natężenie ruchu będzie niewielkie -> długosc trasy to okolo 110 km

2 - Ta opcja to Kraków - Wrząsowice - Świątniki Górne - Myślenice - Mszana Dolna - Rabka Zdrój - Nowy Targ - Zakopane -> długość trasy to również około 110 km ->

 

ver-1jpg_nnenxep.jpg

 

 

3 - Trasa najdłuższa i jednoczesnie chyba najtrudniejsza: Kraków - Skawina - Sułkowice - Maków Podhalański - Jordanów - Raba Wyżnia - Sieniawa - Pyzówka - Nowy Targ - Zakopane -> trasa liczy około 130 km ->

 

ver-2jpg_nnenxex.jpg

 

Tak wyglądają moje propozycje, liczę z Waszej strony na wszelkie uwagi oraz sugestie :)

Pozdrawiam Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat się jak widzę powtarza więc warto przeczytać http://www.forumrowerowe.org/topic/140713-wyprawa-rowerowa-krak%C3%B3w-zakopane/ Wszystko tu zostało powiedziane a i wariantów nie mało.

 

1 - Natężeniem ruchy nie ma się co specjalnie przejmować skoro prawie połowę trasy (Kraków-Lubień) robi się albo szerokim   poboczem albo obok samej "zakopianki".

2 - Czemu nie ale nie przez Mszanę i Rabkę. Tu się gorzej jedzie niż przez Naprawę. Mało pobocza i spory ruch dużych ciężarówek.

3 - Przeczytać moją propozycję od Makowa.

 

Mam też całkiem inny wariant; tuż za Pcimiem skręcić na Tokarnię i przez Łętownie, Jordanów, Chabówkę, Rabę Wyżnią, Bielankę, Czarny Dunajec, Ratułów, Nowe Bystre, Ząb, Gubałówkę do Zakopanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Trase pokonałem we wtorek :D

jednak sam przebieg trasy weryfikowałem na bieżąco :) w związku z czym ostatecznie wyszło cos takiego -> trasa

(jednak głównie "zakopianka" z małym odchyleniem :)

Serdecznie wszystkim polecam dojazd rowerkiem do Zakopca :)

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...