Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

@PiotrowskiGD
rozumiem, o co Ci chodzi :P powiedzcie lepiej, jaki zestaw narzędzi, kluczy kupić do złożenia roweru i regulacji (może jest jakiś, który polecacie). Aktualnie nie posiadam niczego, za wyjątkiem imbusa do krzesła obrotowego i zjechanego płaskiego śrubokręta, bo w Gda tylko studiuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ak się mnie pytasz co wybrać: powiem KANDS. Jak sie zapytasz kolegi @krism4a1 - prawdopodobnie usłyszysz Lazaro.

Facet, nie odpowiadaj w moim imieniu. Nie wiesz co bym polecił, to, że jeżdżę Lazaro nie znaczy że będę w czambuł go reklamował. Wielokrotnie "zachwycałem" się kandsami kolegów z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD
ak się mnie pytasz co wybrać: powiem KANDS. Jak sie zapytasz kolegi @krism4a1 - prawdopodobnie usłyszysz Lazaro.

Facet, nie odpowiadaj w moim imieniu. Nie wiesz co bym polecił, to, że jeżdżę Lazaro nie znaczy że będę w czambuł go reklamował. Wielokrotnie "zachwycałem" się kandsami kolegów z forum.

 

No i się zaczyna...

przede wszystkim nie życzę sobie zwrotów w stylu: per facet.

A po drugie poluzuj trochę, bo mamy tu marudę, który nie umie sie zdecydować na wybór Kands vs lazaro.

Pokaż jaki jesteś kozak i wykaż się umiejętnością przekazania argumentów na poziomie....

 

Po za tym poczytaj słownik i znajdź interpretację słowa: PRAWDOPODOBNIE.

Tyle ode mnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym załagodzić nieco nerwowy klimat i pokaże wam fotke mojego Kandsa! Nie jest w reprezentatywnym miejscu, pogoda do du.. wiec cyknalem fotkę na balkonie! Telefonem:-) Moze dla tych mniej zdecydowanych? :-) Tak wiem- wiecie jak wyglada Kands!

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

Zamówiłem sakwe, licznik, oświetlenie De One, koszyk na bidon- jak dostanę wszystko to wtedy zrobie ładniejsze fotki:-)

 

Miłego weekendu!

A i jeszcze kilka z bliska... :-)

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

Panowie chciałbym załagodzić nieco nerwowy klimat i pokaże wam fotke mojego Kandsa! Nie jest w reprezentatywnym miejscu, pogoda do du.. wiec cyknalem fotkę na balkonie! Telefonem:-) Moze dla tych mniej zdecydowanych? :-) Tak wiem- wiecie jak wyglada Kands!

 

 

 

ahy6a8u5.jpg

 

 

Zamówiłem sakwe, licznik, oświetlenie De One, koszyk na bidon- jak dostanę wszystko to wtedy zrobie ładniejsze fotki:-)

 

Miłego weekendu!

A i jeszcze kilka z bliska... :-)

 

 

 

 

Pozdro!

 

No i fajny wybór.

 

Popraw tylko przedni chlapacz. Trochę za bardzo jest wychylony do przodu moim zdaniem.

Po za tym śliczna bestyja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę wracać do drażliwego tematu, ale tylko napiszę, co mi bf_bike odpisał, jako że już wcześniej do niego napisałem i dostałem teraz odpowiedź. A mianowicie wg niego amorek w kandsie ma 72mm skoku a w lazaro 65mm. Trochę się różni z tym, co pisaliście, ale mniejsza już o to, kto ma rację :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te szwaby sa raczej 29x2,5 i sa nader ok. tylk wymiana dętek tez cie czeka . 

 

 

 

pohwa.

 

Szwaby są 29x2,25 i 29x2,10 nie jestem zdecydowany. Czy przy 2,25 jest jeszcze jakiś luz na błoto czy prawie zero?

Dętki też wymienię a stockowy komplet będzie zapasem dla galileo lub navigatora żonki (jeszcze nie zdecydowała).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę wracać do drażliwego tematu, ale tylko napiszę, co mi bf_bike odpisał, jako że już wcześniej do niego napisałem i dostałem teraz odpowiedź. A mianowicie wg niego amorek w kandsie ma 72mm skoku a w lazaro 65mm. Trochę się różni z tym, co pisaliście, ale mniejsza już o to, kto ma rację :P

Kup chłopie Kandsa i nie wymyślaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maestro i Integral to nie jedyne rowery transroweru. Mozesz jeszcze zastanowic sie nad SCUD'em jest jeszcze tańszy niz Integral a rame ma po Maestro. Generalnie zauważyłem taką poprawność - transrower wrzuca kolejne odmiany kandsa pod nowymi nazwami a im młodsza i mniej znana nazwa tym tanszy - dlatego Maestro jest najdroższy. ...tak sobie myślę ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie złożyłem swojego kandsa, model 2014, mam pytanie czy blokada skoku w tym modelu powinna tak chodzić jak na nagraniu, które tutaj umieściłem ? Wydaje mi się, że coś tutaj jest nie tak.

 

U mnie w tym modelu chodzi zupełnie inaczej! Płynnie sie załącza i wyłącza.

 

Odsyłaj w ramach reklamacji / gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pokaz swoje fotki. tj. majstra. 

dziś już nie, nie będę robił konkurencji @@chsklika, który poświęcił czas i balkon na fotki swego egzemplarza ;) swoją droga trochę jak na mój gust przesadzili z szerokością kierownicy w nowym majstrze, znaczy pewnie to wygodne rozwiązanie ale wizualnie mi się jakoś nie teges, nie koreluje z całą resztą. Na plus siodełko, fajnie wygląda :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem wstawić zdjęcia mego majstra po jesienno-wiosennych zmianach ale widzę tutaj mały flejmłor, który zdaje się być znacznie ciekawszy

 

 

Proszę zdjęcia wrzucać Panowie a nie flejmić :D Lub na rowerku jeżdzić, bynajmniej wykręciłem dziś 110km, do domu powróciłem oprószony wiosennymi pyłkami, wiosennym piaskiem i równie wiosennym błotem :D Ku zdrowotności!

 

powiedzcie lepiej, jaki zestaw narzędzi, kluczy kupić do złożenia roweru i regulacji (może jest jakiś, który polecacie). Aktualnie nie posiadam niczego, za wyjątkiem imbusa do krzesła obrotowego i zjechanego płaskiego śrubokręta, bo w Gda tylko studiuję :)

 

Dowolny zestaw imbusów 1,5mm - 10mm w wersji long z końcówką kulistą. Pełno tego w sklepach i na wiadomym portalu aukcyjnym. Nie będą potrzebne wszystkie od razu ale wraz z upływem czasu pokaże swoja przydatność. Multitool też się przyda, ale raczej w sytuacjach awaryjnych podczas wypraw. Zjechany płaski śrubokręt powinien zaś wystarczyć do regulacji przerzutek ;) Choć krzyżakowy lepszy :P

 

Witam, właśnie złożyłem swojego kandsa, model 2014, mam pytanie czy blokada skoku w tym modelu powinna tak chodzić jak na nagraniu, które tutaj umieściłem  ? Wydaje mi się, że coś tutaj  jest nie tak.

 

Możesz sam się pokusić o usunięcie tej usterki, potrzebny jest klucz do korków o taki:

http://allegro.pl/klucz-do-korkow-amortyzatora-suntour-1-bitul-i4113094458.html

lub taki:

http://allegro.pl/klucz-do-regulatora-i-korka-suntour-do-widelcy-mtb-i4140710630.html

I zaznajomienie się z tym filmikiem:

http://www.youtube.com/watch?v=HrKWVdsp-uU

Choć skorzystać z gwarancji też można skoro jest :)

 

A co do Majstra kierownica tak bardzo mnie nie razi, za to te trzy podkładki pod mostkiem wyglądaja bylejako. Jedną można by dać nad mostek, bardziej bojowo by to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ta trzecia podkładka to straszna kicha ale rozumiem producenta. Nie chciał ładować ruchomego mostka to dał erzac i namiastkę regulacji.

Ja także rozumiem, inaczej lud jeżdżący skarżyłby się na bóle pleców. Rozwiązanie nieco lepsze niż mostek o mega wzniosie który był rok temu... który sporo ludzi i tak wyrzuciło wpizdu :laugh:

@@bunio244

Jak wszystko wiesz to po co pytasz :P Tak jeszcze płaska 15 do pedałów :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

Witam, właśnie złożyłem swojego kandsa, model 2014, mam pytanie czy blokada skoku w tym modelu powinna tak chodzić jak na nagraniu, które tutaj umieściłem  ? Wydaje mi się, że coś tutaj  jest nie tak.

 

 

Nie. regulacja blokady nie działa u Ciebie prawidłowo.

Powinien zaskakiwać w pozycji:

- ZIELONA - amortyzacja

- CZERWONA - blokada amortyzacji.

 

Możesz skorzystać z filmiku podesłanego przez kolegę @BikerLight, bądź poprosić o wymianę amortyzatora.

ja bym skorzystał z tej drugiej opcji.

 

Grzecznie zadzwoń, przedstaw jak sprawa wygląda.... Na pewno firma Ciebie nie zostawi z problemie.

Ja miałem podobny problem, ale z drugiej strony, nie działało mi pokrętło napięcia początkowego. Dostałem nowy amortyzator, samodzielnie go wymieniłem, stary odesłałem kurierem. Z uwagi na to, że był to świeżo odebrany koszt przesyłki kurierskiej poniósł producent/dystrybutor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...