Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Znajdę ten rower do kupienia we Wrocławiu lub Opolu? Jakieś rowerowe?

 

Tak:

 

http://archiwum.allegro.pl/oferta/rower-28-kands-maestro-cross-wroclaw-sklep-i3890058684.html

 

Kupuj i dołącz do sekty :D

 

 

 

Może zamiast odkręcać przykręcasz

 

Ech sam już nie wiem :P Nasiłowałem się, nawkurzałem, prawie bym sobie zniszczył szprychy jak dwa razy trzasnąłem w nie kluczem nasadowym. W końcu koło zaniosłem do serwisu, facet też się jakiś czas bezskutecznie siłował ręką i bluzgał, po czym zrobił imadłem :D

 

Nie lubię tego i tyle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dwa pytania, czym różni się wersja 2013 od 2014? I jak wypada na tle tego roweru, lepszy/gorszy?

 

http://allegro.pl/kands-maestro-alivio-suntour-kolekcja-2014-2015-i4262589880.html

 

Sprzedający:

JACEK ŚLEDZIŃSKI

PPHU CASTOR

WROCŁAWSKA 14

62-874 BRZEZINY

 

Brzeziny - a to chyba okolice Opola czy Brzegu.

Nie jestem spokrewniony ze sprzedającym i nie brałem od Nich - ale możesz zasięgnąć języka - co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dwa pytania, czym różni się wersja 2013 od 2014? I jak wypada na tle tego roweru, lepszy/gorszy?

 

2013 ma lepsze manetki, a 2014 kierownicę. Poza tym róznic brak. Ten co podałeś jest na strasznie słabym osprzęcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z Was udało się udało się ustawić tak przerzutki aby uzyskać pełen zakres zmiany biegów (czyli te 24 kombinacje)?

Bo ja na ten moment mam tak, że:
na 1 z przodu tył chodzi dobrze w przedziale 1-3
na 2 z przodu tył w sumie od 2 do 6 działa ok
na 3 z przodu tył 6-8 śmiga ok
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak ma być. Wszystko inne jest niszczeniem napędu, a w terenie może być niebezpieczne, bo jest większa szansa na zerwanie łańcucha w głuszy.

 

 

W starych modelach z przodu była przerzutka pod 8 rzędów, dawała większy zakres bez obcierania, w nowych jest nowa pod 9 i ma ten zakres mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z Was udało się udało się ustawić tak przerzutki aby uzyskać pełen zakres zmiany biegów (czyli te 24 kombinacje)?

Bo ja na ten moment mam tak, że:

na 1 z przodu tył chodzi dobrze w przedziale 1-3

na 2 z przodu tył w sumie od 2 do 6 działa ok

na 3 z przodu tył 6-8 śmiga ok

 

na 2013 nie ma problemu z 2014 było wcześniej nowe Alivio pod 9 rzędów może być problem

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

witam, przy najwyższej przerzutce prowadnika(chyba tak to sięnazywa) ociera mi o zewnętrzy plastik, niby nic wielkiego ale mnie to drażni... da się to wyregulować w ogóle czy ten model tak ma?

masz na myśli osłonę na korbę?

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienawidzę odkręcania kasety/wolnobiegu.

 

Dla mnie najgorsze co może być do zrobienia przy rowerze. W życiu się tak nie narzucałem bluzgami jak przy tych czynnościach :)

 

no widzisz - co kto nie lubi

mi to nigdy nie sprawiało kłopotu, ale zawsze używałem porządnego bacika i klucza do kasety - polecam taki z prowadnikiem (taki bolec, co wchodzi w otwór na QR)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No niby tak, tylko po co reklamują rower jako 24 biegowy ;)

Bo masy chcą więcej biegów. Więcej = lepiej czyż nie? I dlatego właśnie nikt nie kupi w markecie rowerku z XX1 na pokładzie, w końcu by miał tylko 11 tych... no... przerzutków :icon_mrgreen:

No napisało mi się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na myśli osłonę na korbę?

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

 

tak,

 

Ueee no jeśli kolega chce korzystać z wszystkich 24 przełożeń to niech korzysta. Kto mu broni? :) Później będzie tylko płacz i zgrzytanie zębów ;)

 

to na jakich najlepiej jeździć? w instrukcji niby pisze żeby nie jeździć na skrajnych(to chyba oczywiste) ale jeśli chodzi o inne to nie wiem...chodzi o np 1 i 5-8/2 i skrajne/3 i 1-4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...