Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

Gość PiotrowskiGD

poszli po najmniejszej linii oporu tak jak w przypadku lazura, nawet malowania nie zmienili.

akcenty na podsiodłowej i tylnym widelcu są grubsze

 

tak jak piszesz. Lekko pogrubiony akcent na  podsiodłowej i tylnym widelcu.

Po za tym piasty JoyTecha zamiast Shimano. Zaś opony te same, a miały być inne.

 

Ja z mojego zakupu rocznika 2013 jestem bardzo zadowolony. I tak mam gripy siodło i koszyk na bidon made BY Kellys.

Mój KANDS przypomina Kellysa teraz

Edytowane przez PiotrowskiGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się a co :) Dokonałem małego apgrejdu układu hamulcowego. Wczoraj nadeszła paczka niespodzianka z dalekich Czech, a w niej między innymi takie śliczności:

Avid_zps0d4cb554.jpg

 

Na razie zamontowałem tylko z przodu i z fają od Sacconów, oryginalna linka jest już mocno nieświeża i nie chciałem jej przepychać przez nową faję. Tylne piwoty zaczęły wykręcać się razem z hamulami :ermm: uznałem więc że odpuszczę zabawę i stresować się będę z tego powodu w poniedziałek :D

Focia z krótkiego wypadu który składał się głownie z akceleracji i decelaracji B)

IMG_20140405_183428_zpscc03ze3y.jpg

 

Szybkie wrażenia: klocki Rim Wrangler 2 które Avid wrzucił do tych hebli są bardzo twarde, hamując "miziają" obręcz. Siła hamowania jest porównywalna do Sacconów z klockami Merida Green Control (to samo co Author 3CC) lub nawet odrobinę gorsza. Prawdopodobnie zakupię wsuwki Meridy na przednie heble, z tyłu będę użytkował fabryczne Rim Wranglery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się bliżej tym fociom, nawet odkryłem że jest coś takiego jak pełny ekran na fejszicie :D . Faktycznie malowanie nie zmieniło się bardzo ale... biały dostał więcej czerwonego i nie wiem czy to jest takie fajne. Czarnozielony dostał więcej zielonego i to jest dobra rzecz (IMHO), jednocześnie stracił sporo białego z tylnego trójkąta a dokładnie z dolnej części i to będzie super sprawa bowiem w tym miejscu lakier ten miał tendencje do odpadania. Wystarczyło spojrzeć w to miejsce i ups... lakier był i już go nie ma :D Bynajmniej tak jest w moim bajku. Jarzmo sztycy wygląda bardziej pancernie, ciekawe czy będzie trzymać dobrze siodło. To była największa bolączka u mnie przynajmniej.

Tera kokpit przedni. To co było w wersjach 2013 i wcześniejszych przez niektórych było określane jako "wioskowe". I w sumie można się z tym zgodzić niestety, nadal na tym jeżdżę mam nadzieję że niedługo. Największy problem to mostek o potężnym wzniosie, pewnie producent się bał dać coś bardziej sportowego. Tutaj znacząca poprawa.

Gripy faktycznie dostały korki do tego w "dedykowanym" kolorze. I biją po oczach... mocno :)

Ech... de gustibus non est disputandum :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim, mam prośbe o podpowiedz. Generalnie jestem juz zdecydowany na tego Kandsa, tylko teraz zastanawiam sie, czy jest sens doplacac stówkę z małym hakiem do wersji z 2014? Jakie jest Wasze zdanie? Inna sprawa, ze bardzo mi sie podoba biały, a w necie sa tylko czarne i gdzieniegdzie grafitowe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

mostek ma mniejszy wznios ale za to dorzucili jeszcze jedną 1 cm podkładkę pod ów mostek ;)

 

 

Właśnie sobie zafundowałem bardziej sportową pozycje w KANDS. Mostek obróciłem o 180 stopni

 

Czy wasze mostki w Kandsach też maja taki duży brak kontaktu z rurą od amortyzatora???

9ku5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Nowy Kands pojawił sie już na Allegro u Krakowskiego sprzedawcy... 1299zl... poza Allegro 1250zl http://sportmonster.pl/pl/p/Kands-Maestro-2014/323 !

 

Ja jednak zamówiłem z innego źrodła!

 

Dzięki uprzejmości kolegi Piotra z Gdańska (PiotrowskiGD) dostałem polecenie na sprzedawcę u którego powołałem sie na Piotra i wpadł niezły rabat!

 

Po wielu przemyśleniach zamówiłem Nowego Kandsa 2014! Fotki kiedy do mnie dotrze!

 

Pozdrawiam!

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

Wyczekiwany Kands Maestro Anno Domini 2013 w kolorze "black green".

Przyszedł 2.kwietnia 2014...w rocznicę Śmierci Ojca Świętego.

Jest więc jakby poświęcony.

 

Rower dobrze zabezpieczony w transporcie, zapakowany do wielkiego kartonu.

Po odebraniu przesyłki, do nie należało dokręcenie kierownicy, montaż przedniego koła, siodełka....i innych domówionych gadżetów....które podkreślają waloru użytkowe roweru.

 

Wykonanie roweru KANDS Maestro jest na bardzo dobrym poziomie. Zarówno spawy ramy jak i zastosowane komponenty budzą zaufanie.

 

Obiecałem fotki...Oto one...

 

nr73.jpg

0hdf.jpg

 

Rower zamówiłem z takimi oto dodatkami:

- siodełko Kellys

- koszyk na bidon Kellys

- licznik Kellys

- gripy Kellys

- oświetlenie de One

- błotniki simpla

 

 

5rzc.jpg

w0zr.jpg

wef8.jpg

4ct2.jpg

asbx.jpg

umww.jpg

c7dy.jpg

q6ic.jpg

b314.jpg

i4k9.jpg

bpz9.jpg

jmyd.jpg

70q3.jpg

my5m.jpg

01wj.jpg

iofd.jpg

cd6k.jpg

13p1.jpg

jgv2.jpg

ttxd.jpg

iqp4.jpg

u5ks.jpg

yxxx.jpg

 

 

Obrócony o 180 stopni mostek (podpatrzony gdzieś na forum patent) - zdecydowanie uspotrawia sylwetkę Kandsa i zdecydowanie poprawia uzyskiwane prędkości. pozycja jest bardziej aerodynamiczna

 

dse8.jpg

eess.jpg

mgpj.jpg

ee4y.jpg

7dod.jpg

 

 

Obecnie rower ma jakieś 200 km na liczniku.

Niewykluczone, że pojawią się jakieś upgrady.

niebawem w mechanizmie korbowym zasiąda pedały Shimano SPD.

Obecnie są Pedały Deore LX, niestety te fabryczne sa elementem, który całkowicie klóci się z wizerunkiem roweru.

Tutaj producent ma u mnie minus. Po za tym drobnym niedopatrzeniem całość na WIELKI PLUS

 

Miałem w planach m.in. zamianę hamulców na disc, ale widząc naprawdę doskonałą skuteczność hamulców  V - Brake Saccon, pomysł ten wyparował.

 

Wszystkim niezdecydowanym -  ze szczerego serca polecam produkcje firmy Trans Rower. Naprawdę jedne z najlepiej wydanych pieniędzy w ostatnich miesiącach :)

 

 

 

 

 

Edytowane przez PiotrowskiGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odbyta pierwsza jazda z dzieckiem( 16 mcy)

Pierwsza próba była w sobotę, ale zakończona fiaskiem bo Młody wolał biegać więc posadzenie go na fotelik skończyło się wielkim płaczem i nerwami.

Wczoraj bogatsi o doświadczenie z soboty najpierw zmęczyliśmy trochę małego. Pobiegał sobie po placu pozaglądał w interesujące go dziury.

Najpierw było posadzenie go w foteliku tak by sie przyzwyczaił. Mama asekuruje , ja prowadzę rower. Po kilku minutach zapinamy pasy, i dalej prowadzę rower na razie bez jazdy.

Po kilku minutach wsiadam i jeździmy po placyku tak by widział mamę. Chyba mu się podobało , bo wydawał z siebie odgłosy zadowolenia. Po  jakimś czasie przyszła pora na założenie kasku. Oczywiście był protest, ale jak ruszyliśmy to przestał na niego zwracać uwagę. Chwila po placyku z widocznością mamy i jak się przyzwyczaił długa na miasto.

Pierwsza jazda trwała ok 30 min tak by sie nie zraził.

Po obiedzie kolejna przejażdżka i już wiem ze mały zaakceptował nową sytuację. Trochę się martwiłem na początku czy będą problemy , ale poszło gładko.

U mnie wyglądało to w ten sposób, może komuś się przyda to info.

Oczywiście nie ma ustalonego schematu i każde dziecko jest inne i inaczej będzie się zachowywało.

image_url-172926-1396815887.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te blotniki simpla, które dorzucane gratis do aukcij na allegro nie da sie ustawic tak, zeby sie nie ocieraly o tylne kolo. Zreszta widac to na zdjeciach qbaepp11 i PiotrowskiGD, u mnie jest tak samo. PiotrowskiGD, ciekawy pomysl z mostkem na 180 stopni. Moze tez sprobuje.

A przy zamontowanym mocowaniu fotelika mam wybierac, co biore ze soba - ulock Pitbull STD lub koszyk na bidon, bo wszystko sie nie miesci :)

U mnie chlopak 4lata/16kg zasypia w foteliku po 20 min jazdy. Prowadzenie roweru wtedy robi sie wogole niemozliwe.

 

 

 

 

Edytowane przez relyt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...